Prośba o weryfikację

Moderator: Opiekun_Forum

Loluchna
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lipca 2019, 19:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o weryfikację

Post autor: Loluchna »

Witam, w prezencie otrzymałam kostkę i powoli zagłębiam się w tym wszystkim. Mam pytanie bo dołożyłam ostatnio roślinki i woda zmetniała czy: czas oświetlenia zbyt długi? Może źle posadziłam roślinki? a może tak ma być? :)
I czy ozdoba z żywicy metalicznej może wpłynąć na parametry?
Podłoże dokładnie nie pamiętam, ale to jest chyba to Podłoże Advanced Soil Shrimp Aquael
Z góry dziękuję za pomoc :)
Załączniki
IMG_20190723_193707_3.jpg
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Prośba o weryfikację

Post autor: sibelius »

Cześć.

Akwarium dopiero co założone i mam nadzieję, że żadnych zwierząt tam nie ma jeszcze.
Zmętnienie spowodowane jest tym właśnie. Biologia rusza. Aby proces wspomóc, dołóż roślin - im więcej, tym mniej problemów, nawet jeśli miały by być tymczasowo: rogatek, pistia, mikrozoria, kryptokoryny- proste w uprawie. Z przycinki się nadają i będzie więcej i taniej. Możesz kupić bakterie w płynie lub kapsułkach, poprosić na lokalnym forum o wodę z dojrzałego akwarium albo "syfy" z płukania filtra. Zmętnienie szybciej ustąpi. Może to też być zawiesina drobinek podłoża - wtedy samo opadnie.
Możesz wyłączyć napowietrzanie a łopatkę filtra skierować ku powierzchni wody, żeby ta falowała. Będzie ciszej, przejrzyściej i w ten sposób napowietrzysz wodę.
Ozdoba nie powinna szkodzić, co najwyżej estetykę popsuje, bo nie bardzo pasuje do korzeni, które są ładne.
Świecić na początku proponuję sześć godzin, za dwa tygodnie (i jeśli roślin dołożysz) osiem, a potem dziesięć wystarczy.
Następne po zmętnieniu będą nicienie, małżoraczki, glut na korzeniu itd, dopóki się akwarium za jakiś miesiąc wstępnie ustabilizuje.

Jakie zwierzęta planujesz? Ile akwarium ma litrów tak w ogóle?
Awatar użytkownika
dziesiectysiecy
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 czerwca 2023, 13:28
Płeć: Ona

Re: Prośba o weryfikację

Post autor: dziesiectysiecy »

Ozdoby z żywicy metalicznej mogą wpłynąć na parametry wody, jeśli nie są odpowiednio wyprane i przygotowane przed umieszczeniem ich w akwarium. Niektóre substancje chemiczne używane w produkcji ozdób z żywicy mogą wydzielać się do wody i wpływać na parametry, takie jak pH czy twardość wody. Dlatego zawsze warto wcześniej dobrze opłukać i przetestować ozdobę, aby upewnić się, że nie wpłynie negatywnie na warunki w akwarium.




___________________________________
allianz ubezpieczenia grupowe tabela
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Prośba o weryfikację

Post autor: tomek62 »

Witaj. Tak jak napisał Paweł, akwarium jest świeże i musi ustabilizować się biologia w nim. Dodaj roślin, które możesz przekazać dalej. Z tego co piszesz to jest podłoże aktywne. Chcę oddać całe dobrodziejstwo, tylko nie ma komu. Roślin mało, to oddaje w wodę. Zastanawiam się czy akwarium nie jest wystawione na działanie promieni słonecznych. A jaki jest tam filterek, tylko napowietrza z widzę.
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża”