IchthyoTrophic PROH2O

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: officer »

PROH2O - Grunt Akwariowy to aktywne biologicznie podłoże akwariowe produkowane na bazie granulowanej gliny. Granulacja w przedziale
od 1 do 4 mm umożliwia roślinom silne zakorzenienie i zapewnia jednocześnie znakomitą cyrkulację wody w podłożu. Stwarza to idealne warunki dla bujnej wegetacji poprzez zapobieganie procesom gnilnym, jak również, w sposób naturalny, długotrwałe zaopatrzenie w mikroelementy zawarte w glince.

PROH2O - Grunt Akwariowy wytwarzany jest metodą spiekania minerału w temperaturze 1200°C. Drobnoziarniste, mikroporowate i sterylne grudki o strukturze keramzytu charakteryzuje stosunkowo wysoka gęstość masy. Mikroporowata struktura we wnętrzu ziaren oferuje idealną przestrzeń życiową dla denitryfikacyjnych bakterii beztlenowców. Jednocześnie na dobrze dostępnej powierzchni mogą się osiedlać kultury tlenowych bakterii nitryfikacyjnych, co funkcjonuje dodatkowo jako doskonały filtr biologiczny.

PROH2O - Grunt Akwariowy oddziałuje pozytywnie na faunę i florę akwariową nie tylko poprzez filtrację oraz zaopatrzenie w mikroelementy. Do efektu wyśmienitego samopoczucia mieszkańców akwarium, przyczynia się także ciepła brązowoczerwona barwa podłoża, imitująca naturalne dno akwenu w licznych tropikalnych biotopach.
PROH2O - Granulat Torfowy zostaje zagęszczony pod wpływem wysokiego ciśnienia w temperaturze ok. 250 °C. Granulacja ekstremalnie sprasowanych włókien roślinnych następuje w drodze naturalnego procesu na skutek działania pary wodnej. Proces ten realizowany jest bez użycia spoiwa, dlatego struktura gotowego materiału różni się znacznie od siebie formą i frakcją.

PROH2O - Granulat Torfowy opracowany został dla akwarystyki jako zbiornik humin o długofalowym działaniu. Jego wysoka koncentracja zapobiega krótkoterminowemu wypłukiwaniu rozpuszczalnych w wodzie substancji czynnych takich jak kwasy humusowe, mikroelementy, elementy śladowe, biokatalizatory, biogeny itp. Z jednej strony zapobiega to nagłej zmianie składu wody, z drugiej zaś zapewnia stałe i trwałe zaopatrzenie ekosystemu akwarium we wspomniane substancje.

PROH2O - Granulat Torfowy winien być stosowany przede wszystkim w akwariach zamieszkałych przez ryby i rośliny pochodzących z siedliska tzw. „wód czarnych”. Bogate w huminy szyszki olchowe, liście migdałecznika właściwego i kora dębowa są od dawna używane przez akwarystów, hodowców i eksporterów ryb akwariowych celem pozytywnego (bezpośredniego i pośredniego) oddziaływania na warunki życia fauny i flory akwariowej. Huminy wykazują bezpośrednie działanie m.in. przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, a w przypadku niektórych patogenów np. pleśniawki, saprolegnia parasitica nawet toksyczne. Pośredni rezultat działania humin to: wzmacnianie systemu immunologicznego, wzmaganie tempa wzrostu lub gotowości do tarła, szybsze gojenie mechanicznych uszkodzeń ciała, poprawa wskaźnika wylęgalności i przeżywalności narybku itp.

Teraz troszkę moich spostrzeżeń : podłoża nie płukałem ,spodziewałem się mega mlecznej,zmętniałej wody,a tak nie było.Wszystkie granulki zatonęły,są dość ciężkie i nie fruwają po całym akwa podczas prac porządkowych czy ruchu wody.Super granulacja ,nierównomierny kształt dodaje naturalnego wyglądu granulek.Kolor - kwestia gustu,mnie jest on obojętny ze względu na małego henia ,który już prawie całe podłoże zakrył.Po zalaniu twardość wody podniosła się o jedną dziesiątą ,więc prawie tyle co nic.Podłoże w akwa się nie kruszy,nie rozpada.Jak wspomniałem hoduję na tym podłożu małego henia który super się wczepia w podłoże i raczej jest ``zadowolony`` gdyż rośnie jak szalony.Podłoże absorbuje pierwiastki z nawozów.Ja zakupiłem 15litrów za 47 zł więc cena rewelacja.Używam ,w akwa nic się nie dzieje złego,od chwili zalania do dziś nie wystąpiły żadne glony które związane są z dojrzewaniem zbiornika.SZCZERZE POLECAM !!! :)
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: krzysiekh »

Powiedz też ile czasu go używasz i w jakim stopniu pochłania nawozy. No i czy się rozpada :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Daro »

W czwartek będę miał bezpośredni kontakt z firmą IT więc popytam i zerknę na te ich nowe produkty. Moim zdaniem podłoże to jest zbliżone trochę do Manado z JBL-a , też jałowe ale za to wpływające korzystnie na układ korzeniowy , parametry wody i system nawożenia. Ciekawe ile kosztuje w hurcie , bo może bym zastosował go trochę na dno zbiornika pod właściwy substrat ( Ada Amazonia I + ProSoil) jako warstwę "techniczną".
Moim zdaniem podłoże to może być niezłym rozwiązaniem dla kogoś kto nie chce substratu nawozowego ( np z powodu braku doświadczenia) , a chce zastąpić zwykły żwir czymś co da mu lepsze efekty.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: krzysiekh »

Czyli jest to coś w stylu lepiej zapakowanego TZDK ? :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Daro »

No nie zupełnie ... bardziej przypomina firmowe substraty do doniczek z kwiatkami i ja tu szukał mym "korzeni". Kocia "kupa" to co innego , czy to betonit czy inne adoptowane wynalazki z lepszym lub gorszym rezultatem. W przypadku kuwety zanim kotu obszczypie d..ę ty ją opróżnisz i wsypiesz nowy granulat . W akwarium to co innego.
Tutaj ktoś się bardziej postarał i w odpowiednim procesie produkcji zrobił coś co nie wpływa negatywnie na parametry wody , a po za tym daje wymierne korzyści bez większego czy mniejszego ryzyka , a druga sprawa czy taka firma mogła by sobie pozwolić na zbytnie ryzyko ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: officer »

Daro pisze:W czwartek będę miał bezpośredni kontakt z firmą IT więc popytam i zerknę na te ich nowe produkty. Moim zdaniem podłoże to jest zbliżone trochę do Manado z JBL-a , też jałowe ale za to wpływające korzystnie na układ korzeniowy , parametry wody i system nawożenia. Ciekawe ile kosztuje w hurcie , bo może bym zastosował go trochę na dno zbiornika pod właściwy substrat ( Ada Amazonia I + ProSoil) jako warstwę "techniczną".
Moim zdaniem podłoże to może być niezłym rozwiązaniem dla kogoś kto nie chce substratu nawozowego ( np z powodu braku doświadczenia) , a chce zastąpić zwykły żwir czymś co da mu lepsze efekty.
Dokładnie tak,nie chciałem nawożonego podłoża za kupę kasy,a i zwykłego żwirku akwarystycznego (takiego okrągłe kamyczki różnych kolorów-moim skromnym zdaniem wygląda to tragedia i kojarzy się ze starymi akwariami z przed ładnych kilku lat-nikomu nie ubliżając).Rozważałem ewentualnie bazalt (w poprzednim akwa z czasem mi wyblakł więć odpadł) i lignit w drobnej frakcji.Wybór padł na to podłoże,gdyż mi je ktoś polecił.Używam od miesiąca i nic się z nim nie dzieje,henio się ładnie rozrasta i chwyta korzonkami,glony nie wystąpiły ,woda jak po JBL MANDAO nie zasyfiła się i nie zamuliła,granulki się nie rozpadają.Jeśli ktoś rozważa zakup to polecam.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Daro »

Manado jako takie złe nie było , z substratem podżwirowym też z JBL-a dawało radę . Szału nie było , ale za to była w miarę dobra stabilność zbiornika i dosyć dobra kontrola nawożenia , bo samo podłoże niewiele dawało , nie wpływało na pierwiastki i tym samym wiedziałem że to co i ile wlewam to wszystko będzie przez rośliny wchłonięte. Na minus było to , że na początku bardzo syfiło wodę i osprzęt , na dłuższą metę zatwardzało mi wodę , a bardzo twarde i ostre granulki bardzo rysowały szyby. No i wysoka stosunkowo cena ...
Jeśli to podłoże nie ma tych wad , ma kilka innych istotnych zalet , to może się sprawdzić.
Co raz bardziej mnie męczy aby odpalić testowy zbiornik na tym podłożu , mam puste dotychczasowe 150 litrowe szkiełko i zanim stanie 3-seta to miał bym okazję osobiście je przetestować :) ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Big daddy »

No to co? Kiedy pierwsze fotki?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: officer »

Daro co ja Ci będę mówił,ja już testuję i się cieszę ,kasa zaoszczędzona,woda była leciuteńko mętna.Akwa zalałem o 23 ,rano wstałem a woda kryształ :) sprzęt niczym nie zasyfiony ,henio pełza odrostami długimi nawet na 5cm i wczepia się korzonkami w podłoże i znów puszcza i taka pajęczynka :) co do rysania szyby-ja tego problemu nie zanotowałem.Rysanie szyb może i by było,ale jestem przeciwnikiem czyścików magnetycznych i czyszczę szybki gąbką,ale podłoże się nie kruszy więc nie ma co rysać.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Daro »

Rysowanie szyb to było przy Manado ( prawie jak pumeks ...) , przy szkle OW jest to masakra ... bo tutaj każdą ryskę widać bardzo wyrażnie...
Ja jestem zwolennikiem "miękkiego" podłoża w akwariach OW .
A co do odpalania to jeśli tylko dostane w czwartek to podłoże , to po niedzieli baniak powinien ruszyć...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: officer »

ja mam moją kostkę całą optiwhite :) napisz z czasem jak Tobie przyjmuje nawozy i jak rosną roślinki

dodano 15 sty 2013, 13:46 :

aktualizowałem temat u siebie tzn zdjęcia i przy okazji pokażę jak hemianthus wygląda na tym podłożu 23 dni po posadzeniu Obrazek
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: Daro »

Po prostu rewelacja ...
Rozmawiałem już z przedstawicielem Ichtyo Trophic i ma mi podesłać info co tam mają i ile to będzie kosztować.
Może więc jak dobrze pójdzie jeszcze do niedzieli zaleję testową bańkę.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: florida_blue »

no proszę ... a jak ja sie przesiadałam na Manado to takich nie było .... :(
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: officer »

Daro jak się spisało podłoże?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: IchthyoTrophic PROH2O

Post autor: MarSz »

mi coś ostatnio Red wspominał o tym podłożu - nie pamiętam tylko czy je ma czy planuje mieć. Ale jeśli to pierwsze to może też doda jakiś wnioski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża”