Podłoże, co wybrać

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Fish Killer
Użytkownik
Status: Offline

Podłoże, co wybrać

Postautor: Fish Killer » 18 kwietnia 2013, 17:32

Witam,

Po wcześniejszych zapytaniach odnośnie poprawy oświetlenia nadchodzi czas na podłoże. W chwili obecnej mam zastosowany żwirek 2 - 5mm i podkładam pod układ korzenny kulki JBL. W najbliższym czasie będę przeprowadzał transformację zbiornika i myślę nad zmianą podłoża. Proszę o podpowiedzi, czy zostawić to co mam a doinwestować w jakieś "wspomagacze" czy macie może jakieś sprawdzone receptury? Preferowałbym coś ciemnego. Co sądzicie o podkładzie porowatym? Ostatnio gość w akwarystycznym bardzo zachwalał. Powiem, że wygląda to nieźle a koszt ok. 22zł za 6kg. Chyba że zastosować pod żwir jakiś podkład "odżywczy" dla roślinek? Jeżeli tak to co polecacie?

Pozdrawia,

Awatar użytkownika
Red
Administrator
Dziękowano: 1 raz

Re: Podłoże, co wybrać

Postautor: Red » 18 kwietnia 2013, 18:59

generalnie, podstawowe pytanie - w jakim kierunku pójdzie zbiornik?
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Re: Podłoże, co wybrać

Postautor: Big daddy » 18 kwietnia 2013, 20:05

Dpkładnie zapraszam ronież do działu Podłoża, może coś Cię nakieruje ogolnie trzeba zdecydować co będzie w akwa jakie rośliny utp wszystko trzeba zgrać razem bo np jak dasz światełko 1w/l to pasowałoby podłoże jakjieś porządne dać żeby wszystko się bilansowało. Potem trzeba ustalić nawożenia itp.
Jeśli wybierzesz Low Techa to żwirek który masz nada się i tu znów albo dać pod niego jakiś substrat jak piszesz albo ziemię ogrodniczą. Jednak wybór LT ogranicza już możliwości co do wyboru roślin jednak ma swoje plusy.
Zorientuj się i zdecyduj którą drogą pódziesz.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek

Wróć do „Podłoża”