Ziemianka

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Ziemianka

Post autor: Daro »

Po upływie minimum 2-3 tygodni jak zalewałeś świeżą wodą , a jak miałeś przynajmniej połowę z pracującego zbiornika to już nawet po tygodniu.
Pozdrawiam
Darek.
Stag
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 13:10
Płeć: Ona

Re: Ziemianka

Post autor: Stag »

Ja mam u siebie tak zwaną ziemiankę, akwarium ma ponad 200 litrów, a ziemię z gliną kupiłem na allegro u tego użytkownika (AQUA-STER) . Sprawdza się bardzo dobrze, rośliny rosną elegancko, nie ma problemów ze zmianą wody. Ważne, żeby na samą górę dać kamyczki. Nie polecam takiej ziemi z marketu bo jej jakość pozostawia wiele do życzenia, lepiej kupić sprawdzoną i mieć pewność jakości.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ziemianka

Post autor: Tomaszewski »

Stag pisze:Ja mam u siebie tak zwaną ziemiankę, akwarium ma ponad 200 litrów, a ziemię z gliną kupiłem na allegro u tego użytkownika (AQUA-STER) . Sprawdza się bardzo dobrze, rośliny rosną elegancko, nie ma problemów ze zmianą wody. Ważne, żeby na samą górę dać kamyczki. Nie polecam takiej ziemi z marketu bo jej jakość pozostawia wiele do życzenia, lepiej kupić sprawdzoną i mieć pewność jakości.

Miałem reklamy nikomu nie robić no ale jak już ktoś wspomniał o tym użytkowniku to również potwierdzam że ziemia którą sprzedaje jest naprawdę dobra. Oprócz gliny dodaję on torf oraz węgiel drzewny, rośliny rosną naprawdę super. Gdybym miał zrezygnować z granulatu na rzecz substratu to zdecydowanie wróciłbym do tej właśnie ziemi.
Awatar użytkownika
dorin00
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 września 2014, 17:56
Płeć: Ona

Re: Ziemianka

Post autor: dorin00 »

bardzo ciekawy przepis, szukam czegoś takiego na spróbowanie i chyba się skuszę. nie znalazłam na razie niczego lepszego, a faktycznie gotowce dostępne w sklepach są zdecydowanie za drogie a w połowie nawet nie są tak wzbogacone jak ta mieszanka, także dzięki za przepis :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża”