Pomoc przy zalożeniu malawi

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
gotta01
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On

Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: gotta01 »

Witam serdecznie.
Rybki oddałem w dobre ręce z rośliniaka i przechodzę na paszczaki, chodzi o Malawi ale bez roślin. Chciałbym uzyskać odpowiedź, że jestem początkujący z paszczakami. Wiem internet czytam czytam już od kilku miesięcy.

1. Są zdania podzielone co do skałek. Dla mnie chyba najlepsze by było zamówić wapień filipiński. Wiem, że się nadaję ale chętnie wysłucham innych sugestii. ( ile na akwa 150x60x50)
http://www.akwarystyczny24.pl/wapien-fi" onclick="window.open(this.href);return false; ... -1278.html
2. Jeżeli chodzi o podłoże to też myśle nad tym
http://www.akwarystyczny24.pl/piasek-ko" onclick="window.open(this.href);return false; ... -1626.html
3. Co byście sugerowali do filtrów przy takich rybach.
W moich teraz są:
1 unimax 700 większość jest ceramiki i później standard gąbki i włóknina i na azotany i azotyny.
2 unimax 700 granylki oczyszczające wode kamyczki specjalne (działające jak ceramika) i tez azotyny i azotany i
3 JBL 1500 to większość mechanik same gąbki i włóknina.

Bardzo proszę o pomoc i pewnie nie raz będę się pytał bo wole bardziej doświadczonych się popytać.
I nie ganić mnie 3 lata się już rybciami zajmuje, ale kto nie pyta nie błądzi.
Awatar użytkownika
kapa131986
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 04 lutego 2013, 10:08
Płeć: On
Lokalizacja: czestochowa

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: kapa131986 »

Witaj daruj sobie wapien do tego baniaka potrzebujesz min 50kg żeby w miarę wyglodalo a cena kosmos lepiej zainwestuj w ciekawe ryby a co do podloza najlepszy dolomitowy od bomera:)
Malawi300l
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Awatar użytkownika
gotta01
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: gotta01 »

Cena nie gra roli za kamienie 50 kg mogę spokojnie zakupić była by to cena ok 300-400 zl.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: Red »

http://afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=1846&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

akwarium "Bynia67" zdjęcie na str4 pokazuje cały baniak 112 litrowy. Zbyszek na raty dokładał swoje wapienie filipińskie.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
adrian0707
Założyciel
Posty: 157
Rejestracja: 15 listopada 2012, 19:56
Płeć: On
Lokalizacja: Konopiska

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: adrian0707 »

Witam po co tak dużo wydawać na kamień podjedz gdzieś na skład kamienia i kupisz super kamoole za parę groszy.
Awatar użytkownika
kapa131986
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 04 lutego 2013, 10:08
Płeć: On
Lokalizacja: czestochowa

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: kapa131986 »

gotta01 pisze:Cena nie gra roli za kamienie 50 kg mogę spokojnie zakupić była by to cena ok 300-400 zl.
50 podejrzewam ze zginie w takim szkle ja mam 300l i mam 70 kg i jest malo,podjedz sobie na bugajska tam maja teraz fajne jasne kamienie
Malawi300l
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: KODI »

Trochę ja się wypowiem :p
Jeżeli masz dwa unimaxy 700 to masz wystarczającą filtrację. Jednego wypełniasz na maxa biobalami zeolitem i innymi wkładami biologicznymi, drugiego na full gąbkami jako mechanik ;)
Co do azotanów, montujesz denitrifikator i po sprawie :idea:
50 kg kamienia w takiej bańce Ci zniknie.
Jeżeli nie szczypiesz się z kasą to widziałem na allegro duże skały z wapienia filipińskiego :!:
W takim baniaczku wyglądają przecudnie, jednak koszt sztuki zaczyna się powyżej 100 zł.
Tak więc myślę, że 400 zł. Ci raczej nie starczy :-?
Jestem fanem grysu dolomitowego . Zalety: podwyższa pH i twardość ogólną, sypki jak piasek, śnieżno biały , łatwy w czyszczeniu. Do zakupienia u naszego kolegi Boomera w wodna kraina. Szczegóły znajdziesz w dziale autoreklama sklepów akwarystycznych. Sprzedaż wysyłkowa. Na tą bańkę potrzebował byś mniej więcej tyle co u mnie czyli 100 kg. :idea:
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: bartosz29 »

Wapien filipinski ja bym odradzal bedziesz sie wkurzac jak kazdy syfek bedzie sie go lapal jest to kamien bardzo hropowaty z wieloma dziurami przerabialem ten temat dlatego wymienilem na DUZE OTOCZAKI i jestem bardzo zadowolony w malym akwa moze i by to zdalo egzamin jeden kamyczek i juz ale ty masz potezny zbiornik i musisz sie naprawde zastanowic do twojego akwa wsadzil bym naprawde cos duzego nie male sterty no i wapien filipinski chyba nie wystepuje w jeziorze malawi wiec nie bedzie to akwarium biotopowe ( pewnie zaraz ktos mnie opie.... ze znow gadam o biotopie no ale skoro malawi to na 100 procent :)
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: KAMYK »

Dodam,że można włożyć także serpentynit np.zielony.Skałka nie droga i fajnie się prezentuje.Masz kilka fotek: http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=4 ... 0&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Pomoc przy zalożeniu malawi

Post autor: bynio67 »

Mimo iż kasa nie gra w tym przypadku roli, dosyć skutecznie odradziliście pomysł na wapienie filipińskie. Jeżeli komuś podobają się wapienne skałki w akwarium typu malawi, to na serpentynit trudno jest go namówić. Moje ważą tylko 11kg. Znajdują się w nich otwory, a także sporo przelotek. Kupował mi je Daro. Tylko za pierwszym razem konsultowaliśmy zakup. Kolejne wybierał sam. Są stabilne i funkcjonalne. Dały mojej dominującej samicy demasoni oraz jej maluchom dużo bezpieczeństwa. Po przeprowadzce do Carewa, w innej aranzacji ta sama samica upodobała sobie miejsce w prawie tej samej części zbiornika. Na około tej samej wysokości od dna akwarium. Carew jest z niej bardzo zadowolony. Uważam że doświadczenie które zdobyła inkubując w zaciszu głębokich i waskich szczelin, miało wpływ na wybór kryjówki w nowych kamieniołomach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”