Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
gotta01
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On

Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Post autor: gotta01 »

Witam serdecznie. Akwarium 160x60x60. Filtracja 2x unimaks 700 biolog, jbl 1500 mechanik. Wewnątrz żwir koralowy wapienny zmieszany z piaskiem koralowym wapiennym. Oświetlenie już zmieniłem z T5 na led więc ładnie się wszystko prezentuje jak dla mnie. Tło strukturalne jest i mchem porośnięte z zeszłego akwa po ogólnym baniaku z roślinami. Filtry bez restartu by woda dojrzała oczywiście. Kamienie wapienne, później może dorzucę wapień filipiński, ale nie chce by było dużo kamlotów by jak najwięcej piasku było i rewirów. Na razie mam pomysł by zrobić jeszcze z łupków jakieś grociki.
Wszystko ok miesiąca dojrzewa i jest dobrze. Przyszedł czas na wybór rybek.
Myślę na początku o Saulosi i jakieś inne jeszcze. co byście doradzili i by był dostęp kupna lub otrzymania od was. Ile tych ryb byście dali tak by nie było za dużo. Moim takim pierwszym pomyslem jest by do 30 dać nie więcej. o Saulosi myślę tak 3 samce i 10 samic. Resztę jak uważacie by mi doradzić. Chciałbym by było jak najbardziej kolorowo bez agresywności wielkiej. Myślałem i rozpoznałem sie by dać coś z tego Saulosi+Socolofi+Rdzawy+maingano lub za któryś dać acei. Jaki byście dali stosunek wszystkiego by było jak najlepiej. Jestem początkującym malawistą więc jak zawsze wole zapytać. Wiem co i jak bo dopiero 4 lata rybki mam , wiedza jest ale kto pyta nie błądzi.

Na marginesie nie wiecie przyczasem czy hodowla w czewie pyszczaków jeszcze jest???

http://www.favore.pl/17406_pyszczaki-z- ... askie.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Jakby coś pasowało z kolesia obsady do solusi proszę o podanie.

P.S. Ze starej obsady zostaje mi jeszcze 15 glonków. Jakby ktoś respektował to chętnie oddam lub zamienię na pysie. To tyle czekam na szczere i konkretne odpowiedzi. Za nie oczywiście dziękuję.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Post autor: KODI »

Witaj, baniak z potencjałem, daj jakieś fotki poglądowe obecnego wystroju. Na pewno coś się wybierze z obsady ;)
W wolnej chwili przeanalizuje temat. Nie myślałeś o non mbuna ?/
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Post autor: KODI »

gotta01 pisze:
Na marginesie nie wiecie przyczasem czy hodowla w czewie pyszczaków jeszcze jest???

http://www.favore.pl/17406_pyszczaki-z- ... askie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli chodzi o pyszczaki mamy własnego dostawcę, konkurencyjne ceny dla użytkowników forum :idea:
Załączniki
LOGO A-F - Kopia.jpg
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
gotta01
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On

Re: Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Post autor: gotta01 »

Witam. No i wszystko przebiegło ładnie ze skałkami. Aktualnie akwa wygląda tak i proszę o ewentualne sugestie o wystrój. Roślinek nie będzie bo trzymam jeszcze dla znajomego. I dalej zostały glonki jakby ktoś chciał to można się umówić i oddam. Wiec jak co podjedzie i dam;) Czekam na sugestie i do obsady dalej.
Obrazek

MarSz: Poprawiłem link.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze ryb do malawi.

Post autor: KODI »

Aranż zaje.... co do szczegółów wypowiem się jutro ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”