112l Malawi

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Ramirezki
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:52
Płeć: On

112l Malawi

Post autor: Ramirezki »

Witam mam kilka pytań do tych osób co mają Malawi .

1.Czy można zrobić z akwarium 112l Malawi ?? Jeśli tak to jakie można ryby trzymać
2. Jaka by musiała być filtracja w Malawi
3. Jakie podłożę trzeba mieć w Malawi
4. Jakie kamienie trzeba mieć
5. Jakie trzeba mieć oświetlenie roślinki itp . Proszę o radę

Tutaj napiszę jakie ryby mi się podobają z Malawi jakie już widziałem a jeszcze pewnie dużo nie widziałem ich .

Podobają mi się ryby od bynio67 wszystkie jakie ma w akwarium tak samo Saulosie mi się podobają nie wiem czy dobrze napisałem nazwę tych ryb . Proszę o rady .
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: 112l Malawi

Post autor: KAMYK »

Pytania zadaj w odpowiednim biotopie bo zaraz dostanie Ci się po łapkach od Administracji ;) tu opisujemy obsady towarzyskie.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ramirezki
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:52
Płeć: On

Re: 112l Malawi

Post autor: Ramirezki »

Sorry proszę Administracje o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu jeszcze raz przepraszam .
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: 112l Malawi

Post autor: Big daddy »

Precyzuj bardziej to co piszesz bo przeciętny akwarysta który znajdzie w sieci ten temat nie ma pojęcia jakie ryby ma w awariach Zbyszek. Natomiast on sam dość szczegółowo to opisuje i można porostu napisać co Ci sie podoba itp.
112 to absolutne minimum można hodować tam charem saulosi i to tyle. Przynajmniej dla początkującego, to że Bynio potrafi w takim baniaku zapewnić rybom warunki do życia to zasługa wieloletniego doświadczenia i prawdziwej pasji. Na początek przydałoby się większe akwa ale wiadomo nie zawsze możemy mieć to co chcemy.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: 112l Malawi

Post autor: Red »

Administracja nie taka straszna jak ją malują ;)
Natomiast w temacie malawi chociaż wybitnym znawcą nie jestem to wtrącę swoje dwa grosze.
Filtracja i rośliny. Zdecydowanie nadfiltracja, pielęgnice mają dosyć dobrą przemianę materii podobnie jak ryby żyworodne zatem produkują nadmiar produktów przemiany materii zatem trzeba czymś ten nadmiar usunąć. W tradycyjnych zbiornikach dodatkową filtrację i wykorzystanie nadmiarów pierwiastków powodują rośliny. Ortodoksyjni "malawiści" zakładają, że nie powinno być w ogóle roślin w tym biotopie. Inna sprawa, że większość roślin nie ma szans przetrwania przy tych rybach. Jeżeli już rośliny w "malawi" to twarde, gorzkie i niewymagające dużego oświetlenia czyli anubiasy, nurzaniec, microzoria czy niektóre kryptokoryny. To tyle ode mnie, resztę mam nadzieję, że dopowiedzą bardziej doświadczeni.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: 112l Malawi

Post autor: bynio67 »

Red pisze:To tyle ode mnie, resztę mam nadzieję, że dopowiedzą bardziej doświadczeni.
Właściwie nie ma co dopowiadać. Red dosyć krótko, ale bardzo szczegółowo opisał całą sytuację. Zwłaszcza odnośnie flory i filtracji. Ja raczej w nieodpowiednim wątku zaczętym przez autora, dodałem swoje trzeci grosz odnośnie obsady ;)) . Więc nie ma sensu abym tu pisał ponownie. Ale link dodam, oto on. thttp://afczwa.com/viewtopic.php?f=71&t=2940&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Ramirezki, jeśli masz inne pytania chętnie, na tyle na ile będę potrafił to pomogę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”