padaja pyszczaki

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

prosze opomoc. załozyłem akwa 200 l zapragnałem hodowacz pyszczaki. podłoze kamienie kwarcowe 1 i 0,5 wczesniej wypłókane, kamienie łupki czarne oraz otoczaki wypłóókane dalej filtr tetra ex 700 kubełek, filtr wewnet plus napowietrzacz. temper 27. no i sie zaczeło 2tygodnie temu zalałem woda podłaczyłem filtry grzałke i po czterech dniach wpósciłem ryby 2X red red 5x rdzawy 5xsaulosi. przez pierwszy tydzien od wpuszczenia było ok jadły pływały itd. No i sie zaczeło pierwsze były red redy zaczeły pływac przy dnie nie pobierały pokarmu oddychały tak jakby sie miały zaraz podusic no i wkoncu padły i tak po koleii saulosi i rdzawe.. twardosc i ph jest tak jak powinna na rybach nie było oznak zadnych horób. za cholere nie wiem co robic prosze o podpowiedzi co to moze byc a najlepiej gdyby był ktos tak miły i napisał mi co powinienem krok po kroku zrobic. aha i jeszcze jedno sprzedawca w sklepie powiedział mi ze najpredzej nie odbył sie u mnie cykl azotowy...
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: padaja pyszczaki

Post autor: MarSz »

Sprzedawca niestety najprawdopodobniej dobrze Ci powiedział.

Założyłeś akwarium dokładnie tak jak nie powinno się tego robić.

Twoje ryby idealnie pokazały jak może przebiegać zatrucie spowodowane brakiem zamkniętego cyklu azotowego.

Było ok do czasu gdy nie zabrudziły wody - gdy do tego doszło to niestety zbiornik nie był jeszcze na to gotowy.

Dużo by pisać - ale jak widać zawsze znajdzie się ktoś niecierpliwy (ja ostatnio rozmawiałem z panem, który wczoraj kupił akwarium i pilnie na dziś potrzebował roślin bo na jutro ma już zamówione ryby - m.in. paletki -swoją drogą ciekawe jak mu poszło).

Ale u Ciebie już nie ma co się rozwodzić - stało się i teraz coś trzeba z tym zrobić.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przenieść ryby do stabilnego akwarium zanim w twoim nie zamknie się cykl azotowy. Jest to jednak mało prawdopodobne, że znajdziesz kogoś kto na jakiś czas przygarnie te ryby do swojej obsady.

Inne środki zaradcze - to powinieneś zrobić coś by ograniczyć obecne stężenie związków azotu. Najlepiej je po prostu rozcieńczyć robiąc podmianki przez jakiś czas. Nie gwarantuję, że to uratuje resztę obsady ale warto spróbować.

Możesz oczywiście wspomóc proces rozwoju bakterii nitryfikacyjnych poprzez dodanie odpowiednich preparatów.

Możesz jeszcze pożyczyć od kogoś na kilka dni aktywny filtr.
Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

dzieki za podpowiedz. u mnie niestety nie ma czego ratowac tylko teraz nie wiem czy odnowa restartowac akwa czy zostawic tak jak stoi i czekac co sie stanie.. swoja droga wolałbym od nowa wystartowac i teraz poczekac az ten cykl azotowy sie zamknie podobno trzeba czekac ok miesiaca (troche długo) czy mozna to przyspieszyc jakims preparatem jak tak to prosze mi cos polecic.pozdrawiam
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: padaja pyszczaki

Post autor: KODI »

Witaj, to ze mną rozmawiałeś przez tel. tel/
Tetra tec 700 to za mały filtr do akwarium 200 L :idea:
Jak już kolega wspomniał, rybcie przy truły się związkami amonowymi z niedokończonego procesu azotowego, Najszybsze rozwiązanie jest takie :-? Rozcięczać niewielkimi podmianami to co jest, zaopatrzyć się w :
:arrow: viewtopic.php?f=141&t=2644" onclick="window.open(this.href);return false;
i najważniejsze
:arrow: viewforum.php?f=146" onclick="window.open(this.href);return false;

to na pewno pomoże Ci w szybkiej stabilizacji biologii :idea:
Ja prócz tych preparatów stosuje sól SANITAL od Tropical w celach odkażających i zapobiegawczych ;)
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

dziekuje za podpowiedzi jutro rano zaczynam podmiany a czy nie moge jednorazowo wylac całej wody i odnowa zalac plus polecony preparat??
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: padaja pyszczaki

Post autor: KODI »

Raczej nie, bo już jakaś biologia się tam zrobiła ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

jeszcze jedno pytanko skąd bede wiedział ze moja biologia jest juz ok. i czy moze nie powinienem dodac tych pozytecznych bakterii..
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: padaja pyszczaki

Post autor: KODI »

Te bakterie nie są szkodliwe, nie da się ich przedawkować :idea: Na pewno nie zaszkodzą.
Obejrzyj sobie ten temat, ryby wpuszczone po paru dniach (były dwa zgony, głównie z powodów genetycznych)
:arrow: viewtopic.php?f=135&t=3152" onclick="window.open(this.href);return false;
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

witam kupiłem juz preparoty które pan polecił mam tylko pyto nie czy mozna je stosowac w tym samym czasie jak tak to przez jaki okres. i jeszcze jedno ostatnie pytonko czy mój problem z biologia mógł spowodowac to ze na szyboch pojawiło mi sie bardzo duzo glonów w postaci zielonych kropek i jak temu zapobiec???? z góry dziekuje za odp..
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: Red »

zielone kropki to najprawdopodobniej zielenice, być może niedobór fosforu przy nadmiernym oświetleniu.
Pytanie, ile świetlówek, jakiej mocy i jaki czas świecenia ?
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
michalpw85
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 września 2014, 20:41
Płeć: On

Re: padaja pyszczaki

Post autor: michalpw85 »

mam 2 o długosci 100 swieca 12h na 24. 2x t8 30w jedna zwykła jasna druga blue
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: padaja pyszczaki

Post autor: Tomaszewski »

Zmniejsz świecenie do 5-6h. Przy tych biotopach nie ma potrzeby świecenia tak długo, tym bardziej że póki co nie masz obsady na którą mógłbyś patrzeć a roślin pewnie też nie ma wcale lub prawie wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”