Cyathopharynx Kabogo

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Cyathopharynx Kabogo

Post autor: bynio67 »

Cyathopharynx Kabogo zaliczana jest do pierzastopłetwych pielegnic piaskowych. Akwarium powinno mieć minimum 180cm długości i 50cm szerokości ponieważ samce budują potężne kratery. A dominant lubi mieć spory rewir, sięgający ok 80cm. Jako podłoże powinniśmy stosować dosyś spore ilości piachu, aby kopce byłyby bardziej imponujące. Cyathopharynx Kabogo dorastają do ok 14cm. Kabogo nie należy do bardzo agresywnych gatunków. Agresji, przejawia się głównie odganianiem innych ryb od kopca. Trochę bardziej przeganiane są ryby własnego gatunku. Inne ryby tylko spływają im z drogi, ale gonitw przez cały zbiornik nie ma. W akwarium o podanym rozmiarze dwa samce na pewno znajdą dla siebie miejsce. Dobrze jest usypać na środku stertę z kamieni, która powinna im pomóc aby czuły trochę prywatności. Dieta powinna być ukierunkowana na pokarmy roślinne. którą należy uzupełniać oczlikiem, rozwielitka, artemią. Mogą pływać w towarzystwie Cyprichromisów, Xenotilapii
Miałem dodać dwa zdjęcia ale niestety znów brak miejsca. Dodam po północy...No bo co to za galeria bez zdjęć :(
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Cyathopharynx Kabogo

Post autor: BzZzYkU »

bardzo imponujący sposób robienia gniazda... "na środku kopiec z kamieni"- napewno może on oddzielić od siebie dwa rewiry po jednej stronie będzie jeden kopiec po drugiej drugi-coś takiego dość często się zdaża kopce naprawdę wyglądają bardzo imponująco w szczególności imponujący jest sposób ich budowania samce naprawę używają różnych dziwnych metod. Bardzo ładne ryby wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Ciekawostka:
Jest także niestety wymierającym gatunkiem i została wpisana do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Cyathopharynx Kabogo

Post autor: bynio67 »

Po oficjalnymprzedstawieniu Cyathopharynx Kabogo, chyba już mogę Ci się przyznĆ Kamil że z dotychczas poznanych pielęgnic piaskowych ten gatunek podoba mi się najpardziej. Do tej pory numerem jeden wśród "piaskowych" były Xenotilapia melanogenys kilesa.
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Cyathopharynx Kabogo

Post autor: BzZzYkU »

mi się w nich podoba właśnie budowa kopca i u niektórych osobników jest takie ubarwienie że wyglądają jak by miały na sobie jakiś stalowy kolor niebieski albo zielonkawy nie wiem jak to ująć ale jest to Ciekawe ;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Cyathopharynx Kabogo

Post autor: bynio67 »

Cyathopharynx Kabogo
Załączniki
Cyathopharynx Kabogo.jpg
Cyathopharynx Kabogo.jpg (14.78 KiB) Przejrzano 4201 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria ryb”