dziwny osad w akwarium

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

dziwny osad w akwarium

Post autor: arielka »

hej, znowu przychodze sie pozalic :D jeszcze niedawno mialam tak czysciutko w akwarium, roslinki niesamowicie szybko i ladnie rosly, a teraz mam problem z nimi i ogolnie wszystkim, chyba odkad zepsul mi sie odmulacz i sprzatanie stalo sie ciezka czynnoscia. mam wszystko pokryte jakims niezidentyfikowanym syfem (zdjecia) , jest doslownie wszedzie, na roslinach, na korzeniu, nawet na gabce od filtra, a o podlozu nie wspomne. wydaje mi sie ze nawet brudzi wode, bo juz nie jest taka krystaliczna jak zawsze. jest co raz gorzej. co to jest, jakies glony? nigdy chyba nie mialam czegos takiego i az brzydze sie tego dotknac, wlasnie probowalam troche poczyscic ale sie nie da. mysle ze najrozsadniejsza opcja byloby wywalenie wszystkiego ze zbiornika i dokladne przeczyszczenie zwiru, wydaje mi sie ze to moze brac sie wlasnie stamtad. gdy roslinka mi rosnie to na poczatku jest ladna zielona a potem pokrywa sie tym ohydnym osadem ; / co mam robic??? spotkaliscie sie w ogole z czyms takim?

moje akwarium:
aquael kostka 30l, filtr i oswietlenie z zestawu + dokupiona jeszcze jedna lampka zeby wiecej swiatla bylo, podloze to zwykly zwirek naturalny z aquaela. plywa w nim tylko 1 ryba bojownik. dodam jeszcze ze ostatnio wrzucilam jeszxze kilka kulek gliniano torfowych, niczym nie nawoze
Załączniki
20220115_183445.jpg
20220115_184926.jpg
Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Re: dziwny osad w akwarium

Post autor: arielka »

ps. te zdjecia sa wlasnie zrobione od dolu, od korzeni, bo na gorze nie dam rady uchwycic przez swiatlo
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: dziwny osad w akwarium

Post autor: sibelius »

arielka pisze: 15 stycznia 2022, 18:57 ostatnio wrzucilam jeszxze kilka kulek gliniano torfowych
Jeżeli rozumieć ten fragment dosłownie, to sama sobie odpowiedziałaś na pytanie. Kulki powinnaś wcisnąć głęboko w podłoże, nie mogą wystawać ani tym bardziej na nim leżeć.
Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Re: dziwny osad w akwarium

Post autor: arielka »

kulki wsadzilam penseta i docisnelam do podloza tak jak napisano w instrukcji, a poza tym dalam tylko 2 wiec to na pewno nie to
Awatar użytkownika
Domador
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2021, 01:41
Płeć: On

Re: dziwny osad w akwarium

Post autor: Domador »

U mnie taki osad robil sie od swiezych korzeni, jak jest u Ciebie?
Awatar użytkownika
dziesiectysiecy
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 czerwca 2023, 13:28
Płeć: Ona

Re: dziwny osad w akwarium

Post autor: dziesiectysiecy »

Jeśli problem z osadem i glonami jest poważny, to rozważ gruntowne oczyszczenie zbiornika, w tym wymianę podłoża, jeśli uważasz, że jest to źródło problemu. Pamiętaj, że oczyszczenie zbiornika może być stresujące dla ryby, więc przeprowadź je ostrożnie. Ważne jest również, aby utrzymywać regularne czyszczenie i konserwację akwarium, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

________________________________
https://abonamentymedyczne24.pl/ranking ... edycznych/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”