Rośliny na trawnik

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Rośliny na trawnik

Post autor: blackdeadangel »

Witam, mam pytanie. Jakie mogę dać rośliny na trawnik w akwarium na ziemi ogrodowej? Dodam, że oświetlenie jest 0,35W/l. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam:-)
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: Red »

cryptocoryne parva, marsilea
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: MarSz »

Mchy, mchy i jeszcze raz mchy
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: blackdeadangel »

Tylko na cztym je sadzic<?
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: MarSz »

Na czym tylko się da - kamienie, kawałki korzeni, łupiny kokosa a najlepszy wydaje się lignit bo ma structure płaskich płytek.

Czytaj dokładniej forum to znajdziesz rozwiązania podane jak na tacy :)

Tutaj na zdjęciach masz przykłady:

viewtopic.php?f=135&t=1911&start=150" onclick="window.open(this.href);return false;

a tutaj krótki manual wiązania:
viewtopic.php?f=92&t=671" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Glonek
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 07 października 2014, 21:51
Płeć: Ona
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: Glonek »

Trawniczek ładnie wygląda z małego henia ale na niego sporo światła :)
Ładnie też wygląda Echolaris Parvula w roli trawniczka choć u mnie ani henio ani parvula nie przetrwały bo bocje skutecznie wykopały obie rośliny :D
"Postępuj tylko według takiej maksymy, dzięki której możesz zarazem chcieć, żeby stała się powszechnym prawem" I.Kant
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: MarSz »

Zgadza się - roślin trawnikowych jest trochę ale pytanie było o te, które dadzą spokojnie radę przy słabym oświetleniu.
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: blackdeadangel »

MarSz a jaki mech proponujesz na taki trawniczek? A widziałem Twoje oferty to pewnie bym coś kupił:-)
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Glonek
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 07 października 2014, 21:51
Płeć: Ona
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: Glonek »

Henio fakt faktem wymaga sporo światła i tu jest kwestia co kto uważa za sporo :) Na forach spotykam się z opiniami że powinien mieć 0.7W/l a u mnie dawał sobie jakoś radę przy dość standardowym oświetleniu bo nie mam na 100% mocnego oświetlenia. Lecz jego kres nadszedł za panowania bocji ;) Może to kwestia substratu bo ten jest dość dobry ?
Eleocharis natomiast też nie wymaga szalonego światła , też rósł u mnie przy średnim świetle tyle że w jamniczku i dawał sobie radę .
Dlatego o tych roślinach wspomniałam :)
Edit:
Siedzę właśnie i rozczytuję się w czarnych wodach Azji a przy okazji i w krzaczkach . Ciekawie w kwestii mchów wyglądają phoenix moss i fox moss . Ten pierwszy szczepi się na kamieniu lub korzeniu .
Myślę że mogłyby spokojnie robić za trawniczek hmm.
"Postępuj tylko według takiej maksymy, dzięki której możesz zarazem chcieć, żeby stała się powszechnym prawem" I.Kant
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Rośliny na trawnik

Post autor: MarSz »

Oczywiście - w linku, który podałem pare postów wyżej oprócz china moss na środku akwarium są również zdjęcia właśnie phoenixa wykorzystanego jako kawałek trawnika posadzone na kokosie.

Są też zdjęcia innych roślin jak loxogramme sp, które wg mnie się idealnie do tego nadaje - tak samo jak np. mini pelia (miałem z niej kiedyś cały trawnik w mojej pierwszej 70-tce a podgląd można znaleźć w temacie z mojej stopki).
Jednak te dwa ostatnie są nieco bardziej wymagające i trudniej dostępne (lub droższe) więc nie wspominałem nawet o nich na samym początku.

A co do phoenixa to mam w pamięci jakieś akwarium bazujące tylko na tym mchu - musiałbym poszukać w sieci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”