Harem bojowników

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
piotr0234
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 26 października 2013, 21:08
Płeć: On
Lokalizacja: Śląskie okolice Mykanowa

Harem bojowników

Post autor: piotr0234 »

Witam!
Kilka dni temu założyłem temat o czarnych wodach azji. Wszystko już postanowione zakładam akwarium 2015-01-28 :D. Chciałbym w nim trzymać harem bojowników (1+3), teraz tylko pytanie jak
je wpuścić. Wszystkie razem tego samego dnia? Najpierw samiec potem samice?
Dziękuję za odpowiedzi
Obecnie:
-112 LT
60l Azja
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Harem bojowników

Post autor: florida_blue »

wszystkie razem chyba można, duzo kryjówek wśród roślin i można je wpuscic wieczorem i zgasić swiatło. Ewentualnie takie kubeczkowe rybki mogą popływać chwilę w kubeczku w akwarium i pooglądać się nawzajem zanim je puścisz luzem
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Harem bojowników

Post autor: wesoly »

Wszystko zależy od charakteru rybek. Bojowniki są bardzo zróżnicowane pod tym względem i wybredne. Trafiają się takie, które nie tykają nawet krewetek i wesoło pływają w chmurze malutkich redek, a są mordercy którzy na każdy ruch w akwarium reagują atakiem. Musisz być gotów na taką ewentualność i po wpuszczeniu reagować. Do haremu są lepsze samce z krótszymi ogonami bo jak taka ciamajda zaplacze się w swoją kiecę to samice mogą go zjeść. Harem to wyższa szkoła jazdy. Lepiej się prezentuje jeden okazały samiec i kilkanaście jakiś malutkich ławicowych rybek. Są bardzo ciekawe razborki z tych do 1 cm ;)
Awatar użytkownika
piotr0234
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 26 października 2013, 21:08
Płeć: On
Lokalizacja: Śląskie okolice Mykanowa

Re: Harem bojowników

Post autor: piotr0234 »

Nie rozumiem, jak to się mogą we własny ogon zaplątać?
Czy masz jakieś wskazówki co do prowadzenia haremu?
Obecnie:
-112 LT
60l Azja
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Harem bojowników

Post autor: MarSz »

Oj mogą, mogą - niektóre to rzeczywiście ciamajdy.

Mój czasem się tak poplącze w swoich płetwach, że się po prostu na chwilę położy na roślinach - widać, że musi sobie to przemyśleć - bo dopiero po chwili niechętnie się podnosi :)
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Harem bojowników

Post autor: wesoly »

W haremy powinny być łączone znane nam ryby, a nie takie prosto ze sklepu, choć i te po jakiejś zmianie potrafią zmienić swoje nastawienie do współlokatorów ;P Na przykład ich zjeść :D
Miałem 2 samice, które zaganiały samca jak stado wilków O.o dosłownie, jedna zaganiała, a druga nagle wyskakiwała zza liścia i go atakowała.
Podstawa to duży zbiornik (mam 240L i nadal jest za mały :P ), bardzo mocno zarośnięty i z jakimiś korzeniami czy innymi przeszkodami by goniona rybka mogła się za nim ukryć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”