Bojownik ma problem z oddychaniem

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Kasztan
Użytkownik
Status: Offline

Bojownik ma problem z oddychaniem

Postautor: Kasztan » 18 stycznia 2017, 18:05

witam ma problem z bojownikiem martwię się jego stanem zauważyłem ze nie porusza swoimi oskrzelami, nie wiem jak to nazwać to coś jak się napusza kiedy widzi drugiego bojownika. Pływa cały czas przy powierzchni i łyka powietrze wiem ze to jest normalne u bojownika, wydaje mi się ze przyczyną może być włożona jeden dzień wcześniej sztuczna gumowa roślina która strasznie śmierdziała takim tanim plastikiem jak jakieś chińskie kapcie, potem zauważyłem ze woda śmierdzi tym plastikiem i od razu ją wyjąłem. Mam akwarium 10 l (tak wiem za mało jak dla bojownika, ale kiedyś miałem bojownika w takim samym akwarium i żył bardzo długo), posiadam filtr i wszystkie inne duperele.Tak czy siak nie brak mu apetytu ale siedzi cały czas przy tafli wody i łyka powietrze (nie mam pokrywy) słyszałem ze bojownik mógł by się przeziębić z racji na różnice temperatur ale wydaje mi się ze to jest związane z ta gównianą roślinka co udaje rafę koralową, żałuje tego zakupu, proszę o szybką odpowiedź i waszą opinię.

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Re: Bojownik ma problem z oddychaniem

Postautor: Big daddy » 18 stycznia 2017, 20:31

Zrób podmianę wody, z 2 czy 3 litry.

Wysłane z galaktyki S6
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Kasztan
Użytkownik

Postautor: Kasztan » 18 stycznia 2017, 23:26

ale ta roślinka wpływa na jakoś wody ?
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Dziękowano: 2 razy

Postautor: wesoly » 19 stycznia 2017, 01:46

1. Jak sam zauważyłeś zbiornik dużo za mały. W Polsce uznaje się litraż 20L na jednego bojownika, a w europie zaczynają od 40/50 litrów na JEDNĄ rybę :P
2. Za brak pokrywy powinniśmy Cię w samych gaciach na mróz wygonić i ze 2 godziny nie wpuścić do budynku ;) taki eksperyment by zobaczyć cz rybka czy Ty szybciej się przeziębisz.
3. Dobrze rozumiem, że zamiast uśmiechnąć się do ludzi z forum o roślinki z przycinki, Ty wkładasz do akwarium jakiś plastikowy syf za 50 zł? :] Zamki, plastikowe rośliny i inne ozdoby ze sklepów są zakazane w akwarystyce bo ryby lubią się przeciskać przez chaszcze i mogą się poranić o ostre krawędzie i infekcja gotowa. Sam kiedyś wyklepywałem kiryski zaklinowane w zamku w taki sposób jak ketchup ze szklanej butelki.

Odpowiadajac na Twoje pytanie.

Zrób podmianę na 50% wody. Jakiś syf przyniosłeś do wody. Jak rybka się ożywi to po tygodniu znowu 50% wody podmienić i powinno się wszystko uspokoić.
Kup sobie też pokrywę do akwarium u szklarza. W zoologu uchwyty na pokrywę kosztują jakieś 5 zł a 10 zl dasz za kawałek szkła na Twoje akwarium.

Wróć do „Pytania i inne”