Przeprowadzenie bojownika do większego akwarium

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik
Status: Offline

Przeprowadzenie bojownika do większego akwarium

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 17:47

Witam. Mam pytanie w związku z przeniesieniem bojownika, ponieważ rybkę dostałam (pomińmy kwestie kto daje w prezencie żywe stworzenie) od znajomych bo wspomniałam o tym, że chce owe zwierzątko kupić... niestety rybkę oczywiście umieszczono w 4l akwarium :/ zamierzam go przeprowadzić do 75l i tutaj zaczyna się mój problem, jak to zrobić żeby bojownik jak najszybciej zmienił dom a jednocześnie nie musiał wskakiwać do niedojrzałego akwarium. Drugie pytanie... rybcia nie posiada grzałki, czy może przejść do nowego akwa ogrzanego do odpowiedniej temperatury? Czy dać go do takiej jak miał w starym i dopiero włączyć grzałkę? Nie wiem co robić :( zamierzałam najpierw przygotować akwarium, ale nie chce żeby biedak się męczył kilka tygodni w tym więzieniu. Jeśli temat źle założony lub już coś takiego się pojawiło to bardzo przepraszam, ale nie mogłam znaleźć, a czas mnie nagli. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik

Re: Przeprowadzenie bojownika do większego akwarium

Postautor: Daniel85 » 17 maja 2017, 18:50

Nagła zmiana temperatury może ją uśmiercić, daj do takiej samej wody w jakiej pływa albo ze 2 stopnie więcej i zwiekszaj temperaturę bardzo stopniowo rozłóż ten proces na kilka tygodni, zależy jak bardzo chcesz nagrzać wodę. W tych 75 litrach będzie tylko bojownik ? jest to ryba wytrzymała na NH3/4 i NO2 , zalewasz baniak wszystko podłączasz (filtr, grzałka, oświetlenie) i po trzech dobach wpuszczasz rybę, początkowo dajesz mało pokarmu i stopniowo zwiekszasz ilość pokarmu.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Postautor: Big daddy » 17 maja 2017, 19:06

Mleko się już rozlało więc trzeba działać. Również uważam, że powinien przetrwać w tej wyjątkowej sytuacji choć miło nie będzie.

Jak tak widzę w sklepach bojowników to prawdziwi twardziele, zresztą w naturze też żyją w kałużach i rowach może dlatego są przystosowane.
Nic to może trochę przypadkiem ale witamy w akwarystycznej rodzinie :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 19:08

Narazie tylko on i na dno kilka krewetek, ale za jakiś czas chce wpuścić inne rybki, dlatego większe akwarium, nie podjęłam jeszcze decyzji jakie, zbyt małą mam wiedzę, musze się doszkolić, wszystko przez to, ze bojownik przybył dość niespodziewanie. Nie powinien być sam w takim akwarium? Zawsze mi się wydawało lepiej większe
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 19:10

Oczywiście również witam i dziękuje za reakcje :) nie chce uśmiercić Neptunka :):D
Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik

Postautor: Daniel85 » 17 maja 2017, 19:12

Może być sam, z krewetkami bym się wstrzymał na początku.
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 19:16

Mam rozumieć, że się nie polubią? Czy to przez fakt, że takie awaryjne przenoszenie może go zbyt zestresować?
Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik

Postautor: Daniel85 » 17 maja 2017, 19:21

Bojownik jak sama nazwa wskazuje to agresywna ryba, rzuca się nawet na ślimaki więc nigdy nie wiadomo, krewetki są delikatne muszą mieć odpowiednie parametry wody.
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 19:22

Rozumiem, wiec póki co będzie mieszkał sam :) dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik

Postautor: Daniel85 » 17 maja 2017, 19:27

Zainteresuj się klimatem Azjatyckim
Załączniki
IMAG0406.jpg
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 17 maja 2017, 19:31

To wszystko wygląda na dość skomplikowane, jak na jedną mnie :D ale prezentuje się pięknie. Czy utrzymanie takiego akwarium jest trudne na codzień? Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie przenoszenia, czy rybę po tych 3 dobach wpuścić razem z jego wodą z tego małego akwarium? W czasie przeprowadzki, będzie tam mieszkał od około tygodnia
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Postautor: Big daddy » 17 maja 2017, 21:50

Utrzymanie akwarium nie jest trudne, jeśli poświęci się mu trochę czasu. Nie piszę o pracy przy nim, tylko o zdobywaniu wiedzy i ciągłym progresie w tej dziedzinie.
Może brzmi to groźnie, ale tak naprawdę sprowadza się do zapewnienia zwierzęciu godnego życia. Żeby to zrobić trzeba mieć świadomość czego potrzebuje.
Czas poświęcony na utrzymanie zbiornika to moim zdanie codziennie około 5-10min na karmienie i sprawdzenie czy wszystko ok, temp filtry i takie tam, oraz raz w tygodniu jakieś 30-40 minut na podmianę wody i sprzątanie. To nie wszystko.
Jest jeszcze czas na zgłębianie wiedzy, a to jest bardzo indywidualna sprawa.
Ty widzę że masz zajawkę, więc nie bój się niczego i zrób sobie Azję. Dobierz wystrój i obsadę do biotopu, będziesz jedną z nielicznych co nie zrobi disco polo ze śmiercią w akwarium :)
Czyli mam pięć dych i daj mi Pan za to wszystkiego po jednym bo mam 25 litrów to się spokojnie zmieści ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Dziękowano: 11 razy

Postautor: florida_blue » 17 maja 2017, 23:39

Daniel, nie demonizuj bojowników, to w gruncie rzeczy bardzo fajne ryby i mogą sobie mieszkać z innymi (tylko żeby ich nikt nie poogryzal) rzadko się zdarza taki mega agresor, mi się jeszcze nie trafił A mam bojowniki w ogólnym akwarium od ponad 10 lat.
LaSorciere trzymała u siebie po 2 -3 samce w jednym dużym akwarium i się nie biły.
Byle zarośla miały.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AsiaJ
Użytkownik

Postautor: AsiaJ » 18 maja 2017, 00:52

Hmm, muszę się nad tym zastanowić bo wygląda naprawdę pięknie :) ale to nadal przyszłość... najpierw musze doprowadzić do porządku to co mam, czy jest możliwe że czarne końcówki płetw to taki jego urok? Czy może to być coś złego? Naczytałam się o martwicy i głupieję, chłopaczyna ma to odkąd przybył do mnie... chyba za dużo czytam :/
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Dziękowano: 11 razy

Postautor: florida_blue » 18 maja 2017, 06:19

Może ma taki kolorek :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Pytania i inne”