Kostka 20l

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

A co bedzie lepsze do takiego malego baniaczka?
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka 20l

Post autor: Big daddy »

Raczej co będzie lepsze dla Ciebie, efekt jest taki sam więc nie ma to wg mnie znaczenia.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

No tak tylko czytałem na necie, że bimbrownia do małego akwarium nie nadaje się, ponieważ jest nie stabilna i za duże stężenie co2 może zabić przyszłych mieszkańców. Zastanawiam się czy na samym początku dawać jednak samo carbo i zobaczyć jakie będą tego efekty. Ale zanim nastąpi dzień założenia muszę jeszcze trochę poczytać i poradzić się was aby start mojego baniaczka był perfecyjny:)
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka 20l

Post autor: Big daddy »

Bimbrownia i do dużego jest mało stabilna. Gaz to problem, jakby nie było. Ja zabiłem dwie obsady, butla elektrozawory, bajery. Wszystko na nic, zawsze może się coś zchrzanić. A jeśli może, to się to stanie, prędzej czy później. Carbo nie zaszkodzi, nie zastąpi też wg mnie CO2, to dwie różne rzeczy, choć o obu mówi że dostarczają węgiel
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

No rozumiem. Zastanawiam sie czy nie zrobic malej bimbrowni z butelki 0,5 l i 1 l. Moze im mniej zacieru tym mniej gazu wiec moze tak do tego podejsc. I ewentualnie na noc wyciagac z baniaka dyfuzorek.
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka 20l

Post autor: Big daddy »

Sam dyfuzor da już spore straty, ja kiedyś nas początku próbowałem ograniczyć gaz zaworkiem jakoś to tam działało ale problemow co nie miara. No bo przecież ciśnienie nie jest stabilne, na początku tworzy się dużo gazu, potem coraz mniej i tak ciągle trzeba coś kręcić.
Robiąc w mniejszej skali nie unikniesz tego problemu, nie mam za dużego doświadczenia w tym temacie, musisz sobie potestować.
Może do takiej małej kostki byłby sens kupic taki kartridż z CO2, kiedyś widziałem takie coś na allegro.

Edyta:
Coś w tym stylu
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7131009174
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Kostka 20l

Post autor: sibelius »

Do bani. Skończy się w mgnieniu oka, jak nie psikniesz, to nie ma. Siostra miała i była bardzo zadowolona z takiego sposobu:

http://www.sklepdennerle.pl/pl/p/-DENNE ... 60-dni/251
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

No powiem Ci ze ciekawe rozwiazanie a w cze-wie gdzies to znajde?
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Kostka 20l

Post autor: Graff »

Zgadzam się z Przemkiem...gaz ogólnie to jest problem.Trzeba uważać.
Mino super techniki, elektrozaworów i innych bajerów zawsze może coś paść i jak akurat nie ma Cie w domu to "zagazujesz" całą obsadę.
Panowie...patrzę na Wasze mini propozycje zestawów Co2 i się pytam - czy to ma sens?
Pierwsze pytanie to - czy będziesz się bawił w akwarystykę co najmniej rok jak nie dłużej?
Dlaczego takie pytanie - bo ogólnie zawsze chodzi o pieniądze. Tu niby zestaw ze spayem za 40 zł a drugi za 60 zł. Ze sprayem masz góra na półtorej miesiąca a dennerle jak pisze (nie znam tego zestawu) na 60dni. Potem musisz dokupować zbiorniczki z gazem.Jak się skończą wyrzucasz i kupujesz następne.A gdyby tak butla 1,5 kg - koszt coś koło 100zł i powinna być już nabita, reduktor to 70 zł, spiek i wężyki to 20 zł. I masz kompletny zestaw.Jak Ci się gaz skończy nabijesz sobie za 20zł do pełna i będziesz miał na pół roku.Wiem ,że problemem może być kwota 200zł za zestaw ale trzeba wiedzieć też ,że są to pieniążki "zamrożone" bo gdybyś zdecydował się zrezygnować z podawania CO2 lub z akwarystyki to cały zestaw sprzedajesz i jesteś niewiele do tyłu....
Ale to do Ciebie należy koncepcja prowadzenia baniaczka i co chcesz tam osiągnąć....
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

No masz racje. Teraz tak myślę pociągnąć na carbo lub bimbrowni max 2 miesiące, ponieważ fundusze niestety mam ograniczone. Wiadomo zakup kosteczki, oświetlenia i innych gadżetów to musi być wydatek jednorazowy rzędu paru stówek (to i tak, że żona się zgodziła xD ) Szukałem na necie butli i nie mogę nic znaleść sensownego w dobrych pieniądzach. Po za tym trochę się boje bo nigdy w życiu nie używałem co2, ponieważ miałem baniak tylko zasadzie LT.
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Kostka 20l

Post autor: Graff »

Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Kostka 20l

Post autor: sibelius »

Graff pisze: Panowie...patrzę na Wasze mini propozycje zestawów Co2 i się pytam - czy to ma sens?
Przecież pisał, że chce trawnik.

A jak już całkiem po taniości, to jest jeszcze ocet.
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kostka 20l

Post autor: levoniova »

Z mojego doświadczenia to mogę napisać ,że butla Dennerle sprawdzała się świetnie. Produkcja gazu była bardzo stabilna pod koniec odrobinę mniejsza ale zupełnie wystarczająca dla roślin. U mnie w 54l rósł pięknie i heniek i eleocharis .Sporą zaletą było że jest super łatwa w obsłudze i bezstresowa. Nie trzeba się martwić, że wytruje się ryby , jak pisał Big( albo, że bimbrownia wybuchnie jak słyszałam ;) ). Nie ma problemu z dyfuzorami, zaworami ,reduktorami i wysokim ciśnieniem, w zestawie jest dzwon albo drabinka, można też dzwon bardzo łatwo zrobić samemu. Jeśli chciałbyś na początek coś prostego bez kombinowania z bimbrownią to polecam ten sposób. Jeśli chodzi o koszty to w sumie nie ma tak źle jakby popatrzeć na to że chcesz kupować nawozy - te płynne np aquaart czy aquabotanique to za sztukę około 25pln w sklepie, 20 na allegro. Potrzebowałbyś pewnie makro, mikro, potas i carbo. Butla i cały zestaw to jak pisał Graff około 200pln. 2 butle żelowe to 66pln a u mnie jedna wystarczała na około 2,5 miesiąca , dłużej jeśli w pomieszczeniu jest chłodniej, może nawet 3. Wychodzi 11-15pln na miesiąc , wcale nie tak strasznie.

Przepraszam, że się chwalę w nieswoim temacie ;) u mnie trawnik wyglądał tak :
(po lewej koło filtra widać drabinkę)
Załączniki
_MG_8419xs.jpg
_MG_8419xs.jpg (211.31 KiB) Przejrzano 6424 razy
_MG_8408xs.jpg
_MG_8408xs.jpg (115.25 KiB) Przejrzano 6424 razy
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka 20l

Post autor: Big daddy »

Jestem za, nas początek żeby zobaczyć co i jak, później można inwestować jak się akwarium przyjmie bądź będzie zmiana na większe.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Kostka 20l

Post autor: blackdeadangel »

A gdzie moge w czestochowie taka butle kupic? I jak sie jej uzywa?
Moje akwarium, moją wizytówką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”