Strona 1 z 1

Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 08:10
autor: blackdeadangel
Wiatam, mam problem z nowo zalozonym baniakiem. Mianowice woda po wlaniu byla krystalicznie czysta lecz na drugi dzien zaczela metniec i robic sie biala. Na szybach i roslinach jest bialy nalot o konsystencji jakiejs "mazi", a aTy wierzchu zrobil sie korzuch. Akwarium jest na ziemi do kwiatkow przysypanej zwirkiem. Wpuscilem do baniaka 4 gupiki, na probe i padly. Akwarium ma byc low tech. Czy przyczyna moze byc zwir lub korzen? To i to bylo solidnie wyplukane. Akwarium ma 30l, filtr pat mini, oswietlenie 2x 6 W led. Dodam, ze pierwszy raz mi sie cos takiego stalo a akwarium na ziemi ogrodowej juz mialem i takich sytuacji nigdy nie bylo. Prosze pomozcie.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 13:54
autor: andrety
Mleczna woda wskazuja na pierwotniaki, ziemia jak myślę była bez nawozu ? Film bakteryjny skasujesz poprzez ruch wody na piwierzchni. Akwarium jest nie dojrzale, ale na pewno o tym wiesz. Tez miałem baniak na ziemi ale takuch niespodzianek nie było. Daj mu czas. Co do korzeni to raczej nie szukał bym u nich winy, ja nigdy kirzeni nie gotowałem, czy to bąb czy sosna dla mnie nie było znaczenia.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 14:35
autor: blackdeadangel
No m nie to zaskoczylo bo tez takich niespodzianek nigdy nie mialem.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 18:21
autor: sibelius
Stawiam na coś we wlanej wodzie, albo coś w ziemi, że tak wywaliło. A wlałeś czy też włożyłeś tam coś z działającego zbiornika? Filtr, część podłoża, wodę?
Na zmętnienie dałbym do filtra, jak się da oczywiście, watę i węgiel.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 20:30
autor: blackdeadangel
No wlasnie nic nie dalem wszystko swieze. Wegla i wary niestety nie da rady wlozyc. Ale zalozylem mikrofibre na giltr i tak jakby delikatnie wszystko sie klarowalo.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 20 lipca 2018, 13:30
autor: Neska
Miałam to samo. Po jakimś czasie woda zrobiła się mleczna, tak że nic nie było widać. Filtr chodził pełną mocą, napowietrzanie tak samo. Po kilku dniach woda się wyklarowała. Najlepiej nic nie ruszać i cierpliwie poczekać.