Strona 1 z 1

Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 08:10
autor: blackdeadangel
Wiatam, mam problem z nowo zalozonym baniakiem. Mianowice woda po wlaniu byla krystalicznie czysta lecz na drugi dzien zaczela metniec i robic sie biala. Na szybach i roslinach jest bialy nalot o konsystencji jakiejs "mazi", a aTy wierzchu zrobil sie korzuch. Akwarium jest na ziemi do kwiatkow przysypanej zwirkiem. Wpuscilem do baniaka 4 gupiki, na probe i padly. Akwarium ma byc low tech. Czy przyczyna moze byc zwir lub korzen? To i to bylo solidnie wyplukane. Akwarium ma 30l, filtr pat mini, oswietlenie 2x 6 W led. Dodam, ze pierwszy raz mi sie cos takiego stalo a akwarium na ziemi ogrodowej juz mialem i takich sytuacji nigdy nie bylo. Prosze pomozcie.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 13:54
autor: andrety
Mleczna woda wskazuja na pierwotniaki, ziemia jak myślę była bez nawozu ? Film bakteryjny skasujesz poprzez ruch wody na piwierzchni. Akwarium jest nie dojrzale, ale na pewno o tym wiesz. Tez miałem baniak na ziemi ale takuch niespodzianek nie było. Daj mu czas. Co do korzeni to raczej nie szukał bym u nich winy, ja nigdy kirzeni nie gotowałem, czy to bąb czy sosna dla mnie nie było znaczenia.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 14:35
autor: blackdeadangel
No m nie to zaskoczylo bo tez takich niespodzianek nigdy nie mialem.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 18:21
autor: sibelius
Stawiam na coś we wlanej wodzie, albo coś w ziemi, że tak wywaliło. A wlałeś czy też włożyłeś tam coś z działającego zbiornika? Filtr, część podłoża, wodę?
Na zmętnienie dałbym do filtra, jak się da oczywiście, watę i węgiel.

Re: Biala woda i zdychajace ryby.

: 11 lipca 2018, 20:30
autor: blackdeadangel
No wlasnie nic nie dalem wszystko swieze. Wegla i wary niestety nie da rady wlozyc. Ale zalozylem mikrofibre na giltr i tak jakby delikatnie wszystko sie klarowalo.