Odmulanie malego akwarium

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
arielka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 listopada 2020, 19:22
Płeć: Ona

Odmulanie malego akwarium

Post autor: arielka »

hej, mam akwarium 30l i odrazu przejde do sedna. polecacie jakies w miare dobre i niedrogie odmulacze lub jakies triki jak odmulac male akwarium? bo sprawa wyglada tak: mam odmulacz grawitacyjny, ktory calkiem dobrze czysci, ale totalnie nie nadaje sie do mojego akwarium, bo zasysa wiecej wody niz brudu, czego rezultatem jest spuszczenie polowy wody i doslownie 1/10 mulu. mam rowniez taki najzwyklejszy odmulacz z pompka, ktory tak samo jak poprzednik zasysa za duzo wody i za malo brudu. a tak wlasciwie to nadaje sie tylko do spuszczania wody, bo za dobrze to on nie zasysa. no i ostatni, na baterie, ktory niestety mi sie zepsul, a byl naprawde swietny. w kilka minut wyczyscil mi idealnie zwirek, a smieci zostawaly w woreczku. szkoda, chyba nie da sie go juz naprawic. pewnie cos w tym silniczku sie uszkodzilo. no i co sadzicie, macie jakis pomysl? inwestowac w nowy czy bawic sie ze starymi? hmm.
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Odmulanie malego akwarium

Post autor: Graff »

Witaj,
Niestety z odmulaniem tak małych akwariów jest zawsze problem.
Skoro piszesz ,że stare się nie nadają bo nie zbierają zbyt dużo a byłaś zadowolona z silniczkiem to idź w ten z silniczkiem.
Tutaj każdy musi sobie sam wyrobić zdanie co w "swoim" zbiorniczku zadziała najlepiej.
Mogę tylko jeszcze dodać, że istnieje jeszcze takie coś - Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner. Odmulacz w płynie.
Świetna marka- działa. Ale cena też nie należy do niskich...

Pozdrawiam
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Odmulanie malego akwarium

Post autor: sibelius »

Banał. Kup albo wynajdź w domu wężyk o mniejszej średnicy i po krzyku. Podmiana potrwa dłużej, ale zdążysz pozbierać syfek.
Kiedyś, przy okazji wymiany korzenia u kolcobrzuchów, żeby nie podmieniać tyle wody, brudną filtrowałem przez papierowy filtr do kawy i wlewałem spowrotem.
Swoją drogą to co ty tam masz w tych 30 litrach, że tak się brudzi? Welona? Dwa welony? Czy podmiany robisz raz na miesiąc, że się zdąży tak nazbierać? Gdybam, bo zdjęcia zbiornika jeszcześmy od czasu Twojego postu nie widzieli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”