Jaki litraż dla Neo. Multifaciatus

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
macaria
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:58
Płeć: Ona

Jaki litraż dla Neo. Multifaciatus

Post autor: macaria »

bynio67 pisze:No, no czyli szczepionka Demasoni się przyjęła ;) . Napisz gdzie dokonałaś zakupu? Czy z jednego źródła, czy pomieszałaś już tak konkretnie, że geny będą najlepsze w okolicy? Kiedyś mówiłaś że ktoś ma "Demony" do sprzedania w okolicy Łodzi, ale planowałaś pojechać tam wiosną? Czy nie pokręciłem czegoś? Tak czy owak cieszę się że jest ktoś kto jeszcze mocniej idzie w tym samym kierunku ;)
Nic nie pokręciłeś, planowałam jechać po ryby właśnie w okolice Łodzi i wiosną lecz będąc w Pajęcznie w sklepie zapytałam sprzedawcę czy może załatwić Demasoni z jakiegoś pewnego źródła i zaproponował, że przywiezie mi 10 szt, po ponad tygodniu rybki już pływały u mnie.
Na początku były wystraszone i blade ale teraz jest ok i kolorki mają już fajne, mają ok 3,5 cm więc nie wiem jakiej są płci, jak się ujawnią to zobaczymy ile ryb zostanie na stałe.

Przy okazji chciałam zapytać czy w akwarium 30 l mogłabym (jak pozbędę się małych redów) mieć parkę muszlowców wielopręgich, czy ten litraż jest dla nich za mały?
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: BzZzYkU »

myśle że troszkę za mały litraż (książkowo to 112l+) aczkolwiek w ostateczności twój wybór ;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
macaria
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:58
Płeć: Ona

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: macaria »

BzZzYkU pisze:myśle że troszkę za mały litraż (książkowo to 112l+) aczkolwiek w ostateczności twój wybór ;)
Jeśli tak mówisz to raczej poczekam na większe akwa, nie ma co ryb męczyć
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: bynio67 »

BzZzYkU pisze:myśle że troszkę za mały litraż (książkowo to 112l+) aczkolwiek w ostateczności twój wybór ;)
Dla muszlowców najistotniejsza jest powierzchnia dna. Literatura mówi że długość 60cm. wystarczy. Proponuję spytać Kodiego. On obecnie hoduje multiki.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: KODI »

bynio67 pisze: Proponuję spytać Kodiego. On obecnie hoduje multiki.
Może nie hoduje ,ale posiadam kilka sztuk :mrgreen:
macaria pisze: Przy okazji chciałam zapytać czy w akwarium 30 l mogłabym (jak pozbędę się małych redów) mieć parkę muszlowców wielopręgich, czy ten litraż jest dla nich za mały?
Ja bym się pokusił nawet więcej niż parkę ,multifaciatusy to chyba najmniejsze z muszlowców ,samiczka dorasta do 3cm ,samiec czasami do 5cm. ;)
Multiki żyją w koloniach ,także na początek wpuszczenie do tego litrażu 5 szt. to dla mnie min. :idea:
BzZzYkU pisze:myśle że troszkę za mały litraż (książkowo to 112l+) aczkolwiek w ostateczności twój wybór ;)
W 112L można by trzymać ze trzy kolonie ,sugeruje się ,że dla dwóch koloni optymalne warunki to 60cm długie akwarium (czyli ok 54L) ;) Smiało te rybcie trzyma się także w 25L :!:
Tak jak pisałem tworzą kolonię i poza nią się nie wypuszczają. Dlatego uważam ,że macaria śmiało do tego litrażu może wpuścić z 5szt Multifacjatusa i jeszcze poszerzyć obsadę o np. naskalniki wężogłowe :idea:

P.S.
Dla caudopunctatusa zaleca się baniaki od 54-112L ;)
U mnie w 34L śmiało dają radę ,podkreślam że mam zero zgonów i "krwawych" bijatyk :!:

POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: bynio67 »

macaria pisze: czy w akwarium 30 l mogłabym (jak pozbędę się małych redów) mieć parkę muszlowców wielopręgich,
BzZzYkU pisze:myśle że troszkę za mały litraż (książkowo to 112l+)
KODI pisze: sugeruje się ,że dla dwóch koloni optymalne warunki to 60cm długie akwarium (czyli ok 54L) ;)
Dzięki Kodi za wypowiedź. Ja nie spotkałem się z sugestiami że 112+ to odpowiedni zbiornik dla parki Multików. Aczkolwiek chętnie o tym poczytam. Bardzo proszę Bzzyku, podaj link proponujący akwarium o takiej pojemności. Wracając do tematu Demasoni. Napisz Anitko, czy zmieniłaś dietę specjalnie dla tego gatunku, zaprzestałaś podawać któryś z pokarmów, czy karmisz tym co poprzednio? No i co sie dzieje obecnie z Johannii?
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: BzZzYkU »

Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: bynio67 »

BzZzYkU pisze:Bynio67 proszę bardzo http://klub-tanganika.pl/index.php?opti ... Itemid=105 ;)
No i to mi się podoba...Kamil jesteś mega Gość. Ja przeglądam często Klub Miłośników Tanganik. Niestety nie mogę dać linku. Bo aby czytać, trzeba być tam zarejestrowanym. Niemniej jednak do bańki 80l "Muszlomaniacy" polecają bardziej "upierdliwe" gatunki niż Multiki np.Ocelatusy...Natomiast do akwarium o powierzchni dna 60X30 Multiki poleca wielu hodowców z dużym bagażem pozytywnych doświadczeń. Niemniej jednak dziękuję za ciekawy link ;) .
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: BzZzYkU »

Zarejestrowałem sie u nich na forum bo chciałem coś sie dowiedzieć jakie jest ich zdanie i doświadczenie na temat i chciałem pochłonąć informacji od nich na temat Platythelphusa maculata
Platythelphusa armata ponieważ zamierzam za jakiś czas miesiąc dwa ....... (to już nie spodzianka ) przepraszam za OT

Podaj wymiary dna tych 30l ;) ?
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: bynio67 »

macaria pisze: Wymiary akwarium to 45x27x25. A czy multiki mogly by byc razem z ksiezniczkami czy nie bardzo? Do akwa nie mam pokrywy , ale jesli te ryby moga wyskakiwac to jakas zalatwie
Moim zdaniem powierzchnia dna jest do przyjęcia. Ale tylko na docelowo jedną kolonię Multików. Nie są to ryby które pływają u góry z tendencją do wyskakiwania. Ale jeśli możesz to połóż kawałek pleksi.
Podaję link do aukcj na Allegro jak ładnie ktoś urządził zbiornik dla Multików.
http://allegro.pl/112l-tanganika-full-z ... 84260.html
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: MarSz »

Fajny ten aranż z tej aukcji.
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: BzZzYkU »

to takie naciągane minimum ale może być ;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: KODI »

Ja tam uważam ,że wcale nie naciągane ;)
Teoria a praktyka to dwie różne sprawy ,wszystko zależy od właściciela bańki :roll:
Można trzymać multiki nawet w 300L jeżeli ktoś ma taką ochotę ,ja przychylam sie do opini ,że 25L wystarczy dla jednej parki (później koloni) :!:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: BzZzYkU »

skoro tak uwazasz ... Ale bierzmy też pod uwagę dobro ryb, one potrafia zajmować rewiry 60x60cm (czasem większe) mimo że są to malutkie ryby
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [112L] MALAWI- MOJE 112L

Post autor: bynio67 »

Bardzo mi się podoba że dzieje się dyskusja.
W dziale Afryka rozpocząłem sporo tematów. Co najmniej kilka z nich jest niedokończonych, celowo zakończonych pytaniem...W przypływie wolnego czasu, zapraszam do dyskusji także w nich. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”