Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: bartosz29 »

Bardzo sluszna uwaga dorze ze jestes czujny ;) zle sformulowalem zdanie wybaczcie :)
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: bynio67 »

bartosz29 pisze:Bardzo sluszna uwaga dorze ze jestes czujny ;) zle sformulowalem zdanie wybaczcie :)
Domyślałem się że miałeś na myśli szczelinowce jako gatunek w skały.
A przy okazji wrócę jeszcze do pytania Carewa. Jaką decyzję podjąłeś?
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: Carew »

bynio67 pisze:A przy okazji wrócę jeszcze do pytania Carewa. Jaką decyzję podjąłeś?
Zbyszku na tę chwilę pływają : parka Lamprologus ocellatus "Gold" oraz Julidochromis transcriptus 1+3 maluchy.

Zastanawiam się jednak na zmianą Julidochromis transcriptus na Lamprologus caudopunctatus.
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: bynio67 »

Carew pisze:Przeglądając to co jest zaproponowane zdecydowanie najbardziej podoba mi się :
Altolamprologus Compressiceps Shell
Czy coś do nich mógłbym dorzucić ?
Zbiornik to :
50x32x35 - 56 l
KODI pisze:Sugeruję parkę naskalników wężogłowych ;)
bynio67 pisze: Jaką decyzję podjąłeś?
Carew pisze:na tę chwilę pływają : parka Lamprologus ocellatus "Gold" oraz Julidochromis transcriptus 1+3 maluchy.
Zastanawiam się jednak na zmianą Julidochromis transcriptus na Lamprologus caudopunctatus.
Wiem już że jesteś w posiadaniu tego gatunku który był najmilej widziany czyli Altolamprologus Compressiceps Shell. Jak zostały przyjęte przez ocellatusy, oraz wężogłowe?
No i co postanowiłeś w kwestii caudo?
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: Carew »

Witam,

Zbyszku, okazało sie ze mam 5 szt Alto Shell :) Jestem bardzo zdziwiony, ze w moim 56l szkielku nie ma problemu z trzymaniem 5 Alto + 2 Ocellatusow oraz omyłkowo 1 Vitatus.Ocellatusy nie wykazują żadnego zainteresowania Alto Shellami. Pływają po całym baniaku przeganiajac siebie nawzajem, nie tykajac Alto.

W tym momencie przesiadam się na zbiornik 70x35x40 i widząc jak zgodnie żyją te ryby zastanawiam się nad wypuszczeniem do osamotnionego Vitatusa 2 kompanów z tego gatunku. Czyli byłoby :

2 szt. Ocellatus Golf
5 szt. Alto Shell
3 szt. Vitatus Shell

Myślę ze spokojnie takie polaczenie da rade patrząc na 56l. Zadna ryba nie jest przeganiana w kat. Każda posiada swój kawałek refiru.

Do wydania oczywiście posiadam Naskalniki Wezoglowe.

Wysyłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: bynio67 »

Miło mi gdy czytam dobre wiadomości. Poza tym mamy żywy przykład na propozyję ewentualnej obsady baniaka do około 80l. A jaki jest powód że zrezygnowałeś z naskalników?
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Obsada do akwarium 30l - 80l - propozycje

Post autor: Carew »

bynio67 pisze:Miło mi gdy czytam dobre wiadomości. Poza tym mamy żywy przykład na propozyję ewentualnej obsady baniaka do około 80l. A jaki jest powód że zrezygnowałeś z naskalników?
Zbyszku,

po moich obserwacjach śmiało mogę polecić dobraną parkę Ocellatusów z kilkoma Shellami.

Jeśli chodzi o Naskalniki, pomimo młodego wieku jeden z nich (nie wiem czy samiec/samica) opanował cały zbiornik :| Ocellatusy nie miały miejsca dla siebie, z każdego zakątka były przeganiane. Jedyne bezpieczne miejsca dla nich to górna strefa zbiornika, a przecież wiadomo, że żyją one w strefie przy dennej. Postanowiłem w miarę wcześnie zareagować, trochę na zasadzie eksperymentowania.

Nie znaczy to jednak, że nie można hodować Naskalników w mniejszych akwariach. Przykładem może być KODI, od którego posiadasz piękną parkę, która z powodzeniem żyła z innymi muszlowcami.
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”