Pytanie o Tanganikę

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

BzZzYkU pisze:Nie będę mówił o twojej kostce, którą jak ktoś źle skomentuje to zasłaniasz się że to eksperyment.
Nigdy chłopcze nie zastawiałem się eksperymentem :!: Nigdy nie pisałem ,że mam Malawi czy Tanganikę :!: Ty owszem ;) Nikt nigdy źle nie skomentował publicznie mojej kostki ,zawsze podkreślałem ,że jest to eksperyment :!: :!: :!: Coś Ci się Kamil pomieszało z rozgoryczenia :evil:
To Ty wciskałeś bzdury ludziom o pojemności baniaka dla multików :!:
Popadasz chłopie w jakąś paranoje :-s
Zrozum ,aby się wypowiadać w jakimś temacie ,trzeba mieć o nim chociaż mgliste pojęcie :!: Ty nawet ,na temat swojego baniaka masz mierne doświadczenie ,co dopiero wypowiadanie się o zachowaniu pyszczaków L-) Zirytowało mnie to ,że chcesz uczyć kogoś na temat biotopu ,którego nie posiadasz :!: Mam Ci dłużej wytykać Twoje błędy ,czy jednak odpuścisz :twisted:
Nikt nie jest święty ,jednak nie zamydlaj ludziom oczu bzdurami ,które tu wypisujesz :!:
Jak Ci się nie podoba OT ,zaraz mogę go wyczyścić :!: Nie będę z Tobą pisał PW ,dopóki będziesz pisał brednie :!:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [160L] Tanganika

Post autor: bynio67 »

krzysiekh pisze:tylko podmienić wodę i dać jeść :) A malawi mi się nie podoba za nic.
Ja pokochałem ten biotop nie wiedząc że jest łatwy w obłsłudze. Po prostu osoba która mi o nim opowiedziała, wpłynłęła na moje zauroczenie. Pyszczaki z Malawi i Tanganiki są fascynujące same w sobie. I tak wiele mają ze sobą wspólnego że nie da się wielbić jednych a drugich nie ceniać. sd
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: krzysiekh »

Ja nie neguję malawi, tylko mi się jakoś bardziej podoba tanganika, tak po zdjęciach ;)
Jakbym wiedział, że taką awanturę wywołam, to bym nic nie pisał :(
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: KODI »

krzysiekh pisze: Jakbym wiedział, że taką awanturę wywołam, to bym nic nie pisał :(
To nie Twoja wina ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: BzZzYkU »

przepraszam to moja wina.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: krzysiekh »

Tutaj się nawet nie o winę rozchodzi, a o to, żeby sobie nie skakać do gardeł z byle powodu :)
To jest tak, że jeden woli tyskie a drugi lecha i też można się latami o to spierać.

To tyle z OT.

A teraz, jaki byłby minimalny litraż do tangi, w sensie ile litrów i jaka minimalna wysokość, żeby większy rozmiar dna był. Druga sprawa, jak cenowo wychodzi zakup ryb (jak dla mnie mogą pływać 5-6szt w 150l i też będzie ekstra), czy importowane będą lepsze, czy też kupione w sklepie dadzą radę.
No i do litrażu jaka obsada? Z takich ciekawych zachowaniem ryb.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: KODI »

Do 150L polecam mniejsze gatunki ,takie jak ma np. Bzzyku .Kombinacji jest kilka ,w zależności jakie Ci się ewentualnie rybki spodobają .Większość ryb z Tanganiki i Malawi posiadają ciekawe zachowania .Ważne aby pamiętać o nad filtracji. Jeżeli chodzi o roślinki to jest tu pewien wybór ,niestety nie wszystkie wytrzymają w słabym oświetleniu i na parametrze kranówy.Tak więc pole manewru się ogranicza.
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Pytanie o Tanganikę

Post autor: BzZzYkU »

ja bym już założyl akwarium np. 120x50 lub 150x50 z piaszczystym podłożem i pokusił się o któreś z gatunku Xenotilapi albo Cyathopharynx (nie wiem czy dobrze napisałem jak coś to poprawcie) albo jeszcze akwarium 150x50 i o np. gatunki żywiace się glonami i drobnymi skorupiakam (tak karmiom je hodowcy i szpinakiem), dość rzadsze w akwariach Eretmodusy i Spathodusy (te głównie warto wziąć pod uwagę) :).
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”