Pytanie o Tanganikę

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Pytanie o Tanganikę

Post autor: BzZzYkU »

krzysiekh pisze:Bardzo fajny zbiornik! Szkoda, że miejsca w domu mam brak na tangę ;)
Dzięki za słowa uznania :)

dla mnie ta tanga jest za mała :) zamierzam do końca roku założyć 150x50x50 albo 150x60x45 :D
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 01:07 przez BzZzYkU, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: krzysiekh »

Powiedz tylko, bo takie typowo biotopowe to bez roślin powinno być? W sensie porządna filtracja, dużo kamieni i piasek? :) Bo aż mnie pali, żeby coś takiego zrobić, gdzie nie trzeba lać nawozów, nabijać butli, tylko podmienić wodę i dać jeść :) A malawi mi się nie podoba za nic.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

wiesz co jeżeli chodzi o biotop i rośliny w nim to zależy który region i zależy która część jeziora ;)

Spis flory:
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=110&t=171" onclick="window.open(this.href);return false;

dobra filtracja ? hymmm zależy jaka obsada ale filtracja napewno musi byc dobra, piasek jest najleszy ale ciężko jest czystość utrzymać przy niektórych gatunkach, większość ryb z tanganiki lubi przekopywać dno. Skały napewno, dużo ułożonych tak aby było naturalnie ale dużo szczelin i jaskiń. Druga sprawa to taka że dużo gatunków lubi podkopywać kamienie wiec trzeba urządzić tak aby się konstrukcja nie zawaliła ale stworzyła po wykopaniu dolków "norki".
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

krzysiekh pisze:Powiedz tylko, bo takie typowo biotopowe to bez roślin powinno być? W sensie porządna filtracja, dużo kamieni i piasek? :) Bo aż mnie pali, żeby coś takiego zrobić, gdzie nie trzeba lać nawozów, nabijać butli, tylko podmienić wodę i dać jeść :) A malawi mi się nie podoba za nic.
Dlaczego Ci się Malawi nie podoba :up Wszysto zależy od wizji urządzającego ;) Wyobraź sobie ,że w tym akwarium pływają pyszczaki z Malawi ,nadal byś uważał ,że Malawi Ci się nie podoba :-?
W typowym biotopie Malawi i Tanganika ,wartość Azotanów w wodzie powinna wynosić 0
Niestety ciężko jest uzyskać taki parametr, Jeżeli jednak się taki uzyska ,to roślinki nie mają szans na przeżycie. Tu pryska mit o bezobsługowym akwarium . Większość osób aby zmniejszyć ilość azotanów ,sadzi w swoich akwariach Malawi roślinki ,które je pochłaniają. Walory estetyczne w tym momencie to rzecz gustu. Tanga jest piękna ,jednak jeżeli chodzi o różnorodność gatunków i barw ,to przy Malawi wymięka :p
Jeżeli chodzi o filtrację ,to musi ona być bardzo wydajna ,najlepiej o dwókrotnej mocy ,które podaje producent. Np. jeżeli baniak jest 200L to powinno się zastosować filtr do baniaków do 400L *-:)
W swoim akwarium mam wymieszane gatunki taganickie i malawijskie ,więc ani nie jest to tanga ,ani Malawi. W typowych biotopach niestety nie ma roślinek :-s
Podłoże to także rzecz gustu ,można zastosować piach albo różnego rodzaju drobne grysy ,które uważam bardziej pasują do tangi i malawi.
Powodzenia -kończę OT
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

a widzisz ja tu się nie zgodzę z Tobą Kodi bo akurat w typowym biotopie Tangi znajdziesz rośliny to raz. A dwa że może i kolorystycznie wymieka ale za to mega nadrabia różnorodnością zachowania bo malawi raczej z tego nie słynie. W tanganice naturalnie podłoże jest to piach jest go naprawdę przeważająco. Chociaż jest to często mieszane podłoże piach drobnej i grubej frakcji (można kupić takie naturalne podłoże sprowadzane z Tanganiki).
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

Kamil poczytaj dobrze o tandze ;) Roślinność w obu jeziorach jest raczej uboga i nie porównuj proszę tamtego piachu z naszym,bo to nie to samo :!: Większość fajnych rybek występuje na głębokościach ponad 20m ,tam ciężko o roślinki .Np. Frontosy w naturalnych warunkach występują na głębokościach do 40m ,więc zapomnijmy o roślinach .Tak się składa ,że mam ryby z obu biotopów ,więc chyba mam lekkie rozeznanie .Wierz mi ,że widziałem na żywo wiele gatunków i i moje zdanie jest takie ,że raczej malawi z dodatkiem tangi.Dlatego zdecydowałem się na akwarium dekoracyjne nie biotopowe :p
A wypowiedzi Twoje ,że tylko Tanganika i nic więcej są nieco niesprawiedliwe ,ponieważ tak naprawdę nikt za bardzo nie wnika w zachowanie pyszczaków #-o
Zanim jeszcze coś napiszesz ,spojrzyj dobrze na różne kwestie i wyciągnij sprawiedliwe wnioski.
Nie neguje specyficznego zachowania muszlowcy ,naskalników czy szczelinowców. Jednak aby się wypowiadać na temat ryb Malawi ,trzeba mieć jakie kolwiek pojęcie ,którego niestety zauważyłem,że nie posiadasz :(
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

Kodi a czy ja mówie że tylko tanga, czytaj ze zrozumieniem. Ja mówie, że malawi sie chowie co do zachowania przy rybach z Tangi ale przyznaje kolorystyke Malawi. Może i dużego pojęcia nie mam o malawi ale obserwuje na filmach i jak mam okazje to na żywo. Nie mów że super się znasz na Tandze bo z rozmową z Tobą już nie raz się złapałem że popełniasz błędy.
Koniec OT.
krzysiekh - Prosze zajżeć do działu Tanganika INNY tam jest spis roślin zresztą już podawałem ;) jak masz pytania to załóż wątek w dziale Tanganika Inne i z byniem coś doradzimy ;). A Tobie KODI polecam obejżenie kilka filmów środowiska naturalnego Tangi z różnych regionów i głebokości ;)

P.S.
KODI jeśli masz zastrzeżenia to pisz na PW, tam sobie wyjaśnimi żeby nie robić bałaganu na forum.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

BzZzYkU pisze: A Tobie KODI polecam obejżenie kilka filmów środowiska naturalnego Tangi z różnych regionów i głebokości ;)
Właśnie Ci wrzucałem link do filmów z tangi ,która jest wręcz obsypana roślinnością ;)
Jeżeli ktoś pisze niedorzeczności to niebędę tego milczał i pisał na PW :!:

Zapraszam na projekcję :-s
http://www.tropheus.com.pl/index.php?op ... &Itemid=47" onclick="window.open(this.href);return false;
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

ogladałem te filmy nie raz, na 3 filmach z 4 są głównie skaliste miejsca i to nie dowodzi że rośliny nie wystepują. zresztą pisałem temat o występowania roślinności w Tanganice i sa wypisane gatunki. Przecież z palca ich nie wyssałem chyba, że tak uważasz-to jesteś w błędzie. Jest wiele innych filmów gdzie jest wyraźnie pokazana roślinność lecz tak jak mówiłeś na mniejszych głębokościach. Jak będe miach chwile i dłuższy dostęp do internetu to znajde i pokaże.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

Tak się składa ,że w/w linku są gatunki ,które obecnie trzymasz w swoim baniaku .Nie wiem jak Ty ale ja niewiele roślinek tam zauważyłem :-s
Reasumując ,czy po wpuszczeniu do Twojego akwarium pyszczaków ,będziesz miał Malawi ?/ Raczej nie .Zmierzam do tego ,że Ty nie masz typowego biotopu .Aranż mi się podoba ,ponieważ sam podobny stosowałem ,ale to nie znaczy ,że miałem Tanganikę /:)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

a czy ja mówiłem że mam 100% biotopu ? nie. Ale mam zbliżony, jest zrobiony na wzór ogólnie całego jeziora, a nie na dany obszar Tanganiki. :) dlatego znajdują się między innymi miejsca z muszlami ze skalami i roślinami. Jak bym chciał zrobić typowy biotop to w tej chwili musiały by stać 3 akwaria w jednym by były muszlowce i sam piach z muszlami. W drugim by były same skały nawet podłoże ze skal i były by tam Naskalniki i Księżniczki. A w trzecim musiał bym zrobić podłoże piach w różnych miejscach rośliny i gdzie niegdzie jakieś delikatne kamienie :)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

Nadal nie rozumiesz o co mi chodzi :-s Dlatego sugeruję zakończyć OT i się napić D?
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

no to wytłumacz o co Tobie chodzi tutaj :) skoro dotyczy to mojego biotopu :)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [160L] Tanganika

Post autor: KODI »

Tłumaczę Ci już od kilku postów ,a Ty nadal mnie nie rozumiesz .Coś kiepsko u Ciebie ze "zrozumieniem" :-s
Chciałem Ci udowodnić ,że nie masz typowego biotopu i nie wciskaj ludziom kitu ,że masz Tanganikę.W/g mnie masz b.ładne akwarium z rybami z Tanganiki ;) Wzorowane na biotopach kamiennych.
A wprowadzanie ludzi w błąd wypowiedziami krzywdzącymi pyszczaki ,jest trochę nie na miejscu .Zwłaszcza ,że masz nikłe pojęcie :roll:

Twoje zastawianie się byniem ,nie zmieni mojego zdania .
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: [160L] Tanganika

Post autor: BzZzYkU »

Ja nigdy nie twierdziłem że mam typowy biotop bo jednak fundusze nie pozwoliły na stworzenie dokładnego biotopu. Ale skoro tak mówisz to musi tak być. Nie będę mówił o twojej kostce, którą jak ktoś źle skomentuje to zasłaniasz się że to eksperyment. Szkoda robić tu OT bo bym powiedział parę słów za dużo, które mogłyby zaważyć. Ale dla mnie najważniejsze jest dobro forum. A ta jedna sprawa i tak wyjdzie na jawa. Prędzej czy póżniej.

Pozdrawiam i tym postem zakańczam rozmowe i OT.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”