Karmnik

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Karmnik

Post autor: Big daddy »

Jako że zawsze miałem problemy z "umocowaniem" pływających pokarmów na dnie zbiornika tak aby ryby lub krewetki miały wygodny stół, wymyśliłem karmniki przedstawione na zdjęciu poniżej są do nich umocowanie żyłki dzięki czemu nie trzeba wkładać rąk do akwarium podczas karmienia i możemy zaaplikować pokarm w wybrane przez siebie miejsce. Mnie znacząca ułatwiły życie może i komuś z was pomysł się przyda.

Karmniki wykonałem z drutu spawalniczego do stali nierdzewnej, oznaczenie na pierwszym zdjęciu :D
Załączniki
IMG_0407.JPG
IMG_0407.JPG (330.43 KiB) Przejrzano 5492 razy
IMG_0406-crop.JPG
IMG_0406-crop.JPG (228.69 KiB) Przejrzano 5492 razy
IMG_0405.JPG
IMG_0405.JPG (192.64 KiB) Przejrzano 5492 razy
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Karmnik

Post autor: MarSz »

Jakość wykonania pierwszej klasy.

Masz może fotki z karmienia?

I jaki jest skład chemiczny tego drutu?

Wiem, że dla ryb i większości krewetek pewnie nieszkodliwe ale lepiej wiedzieć.

Musiałbym o czymś takim (w formie koszyczka) pomyśleć na moje szklane karmniki dla krewetek, które u mnie widziałeś. Jakbym mógł wkładać i wyciągać na żyłce to nie musiałbym rąk moczyć za każdym razem jak je wkładam pincetą jak do tej pory.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Karmnik

Post autor: Big daddy »

Sorki że z takim poślizgiem ale przeczytałem w pracy i potem mi wyleciało ze łba odpowiedzieć.
Fotek niestety nie mam próbowałem coś cyknąć ale mój aparat nadaje sie raczej do muzeum, nad drutem nawet się nie zastanawiałem a rzeczywiście może być to problem u mnie karmnik jest w wodzie max kilka godzin to i nie mam nic jakoś bardzo wartościowego, także dla mnie to nie problem.
Jeśli chciałbyś coś podobnego z drutu stworzyć trzeba by się zaopatrzyć w drut tytanowy. Są dostępne w sklepach ze sprzętem medycznym np. na ul Kopernika niestety nie znam ceny :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Karmnik

Post autor: bynio67 »

Niesamowita jest Twoja pomysłowość. Jestem pod wrażenie, bo być "złotą rączką" to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć tak jak Ty wyobraźnię.
Awatar użytkownika
Sosna
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 04 marca 2014, 22:24
Płeć: On
Lokalizacja: Pólnoc

Re: Karmnik

Post autor: Sosna »

Witam a posiada ktoś sprawdzony karmnik automatyczny na pokarm suchy płatki tabletki może ktoś mi coś poradzi sprawdzonego znalazłem takie
http://allegro.pl/karmnik-automatyczny- ... 82319.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/karmnik-automatyczny- ... 15979.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/juwel-karmnik-automat ... 11906.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Automatyka i inne”