Przegląd szafki.

Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Drogie forum ratujcie bo mnie szlag jasny trafi.
Po 3 latach i 8 miesiącach zrobiłam przegląd szafki na,której stoi sobie baniaczek i; W kilku miejscach zauwarzyłam ,a raczej wyczułam brzuchy z wilgoci. Zawsze staram się bardzo uważać na wodę przy akwarium ,ale miałam 3 wycieki filtra 2 wystrzały deszczownicy i jest tak; na drzwiczkach kilka brzuchów na bocznej ścianie 2 brzuchy na tyle też 2 brzuchy wszystkie u dołu. Pośrodku ok , a z prawej strony brzuch na rancie blatu od środka i na drzwiczkach łączenie z podłogą. Boję się czy mi wytrzyma. Nie mam sił i możliwości na wymianę szafki. Może by ciepło pomogło i brzuchy by znikły. Bardzo mnie to smuci i psuje radość z tego co osiągnęłam w moim akwa.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przegląd szafki.

Post autor: Big daddy »

Zatem jak mamy Cię uratować?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Uratować..... Napisać mi jakie jest ryzyko ,że coś nie wytrzyma i będę zbierać moje skalary z podłogi.
Powiem tak jestem w szoku ,że coś takiego ma wogłule miejsce i ,że na taką skalę. Nosz kto jak kto ,ale ja bardzo pilnuję by mi nic nie zostło mokrego po podmianie czy innych pracach.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przegląd szafki.

Post autor: Big daddy »

Nie ma żadnego ryzyka. Teraz powinno Ci być lepiej :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Ha ha Big bardzo zabawne.............. to powiedz mi proszę z kąd tyle opisów ,że gdy szafka się napije to blatowi szkodzi.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przegląd szafki.

Post autor: Big daddy »

A gdzie te opisy? Ja nie widziałem...
Tam gdzie woda tam takie rzeczy będą się działy, nie ma na to siły. O ile szafka całkiem nie zgnije, nie ma się czym martwić.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Opisy w necie i czasami grupach akwariowych, a tak serio zgnić to ravzej trudno w ogrzewanym pomieszczeniu. Big ,a tak przy okazji czym skleić kolanko od deszczownicy. Już 2 razy mi wystrzeliła fontanna tym raz w nocy. Musiałam skręcić przepływ bo nie lubię w nocy pływać po parkiecie............
Trochę mnie uspokoiłeś...drzwiczki no cóż estetyka ,a o reszcie trzeba zapomnieć.
To w końcu prawie 4 lata wilgoci na meblu.
Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 marca 2016, 18:51
Płeć: On

Re: Przegląd szafki.

Post autor: Daniel85 »

Nikt nie zagwarantuje Ci że szafka wytrzyma tym bardziej że nie dodałeś zdjęć. Myśl człowieku ! To Twój zbiornik i Twoja odpowiedzialność, ale ja bym wymienił na stelaż, nigdy nie postawię zbiornika na szafce z płyty wiórowej bo to nie jest odpowiedni materiał a ryzyko zbyt duże.
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Zapomniałam o zdjęciach. Daniel85 jakiej wielkości masz szkło? Stelaż hmmm coś na zasadzie tych z kontowników z dawnych czasów? Fotki powstaną.... ale w takim razie po licho produkuje się szafki z płyty jak za 5 -6 lat od kpna trzeba myśłeć o wymianie. Ja mam szkiełko 240 litrów i tak się ładnie w nim życie poukładało ,że aż żal cokolwiek ruszać. Zestaw 1 marca 2019 roku skończy 4 lata.
Awatar użytkownika
Daniel85
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 marca 2016, 18:51
Płeć: On

Re: Przegląd szafki.

Post autor: Daniel85 »

Mam 300l, zdjęcia są na forum. Stelaż z profili stalowych spawanych.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Przegląd szafki.

Post autor: sibelius »

Przez sześć lat moje stało na szafce z płyty wiórowej, która kupowana była wieki temu pod telewizor.
Przez sześć lat podczas cotygodniowego podnoszenia pokrywy woda ściekała po styropianie na tylnej szybie i nie zawsze była wycierana. Zawsze trochę podciągło pod piankę na dnie.
Po sześciu latach na stoliku odchodzi dookoła blatu zewnętrzna okładzina, a widać to tylko, jak się dobrze przyjrzeć.
Chcesz zmieniać szafkę, bo się boisz? Zmieniaj.
A jak nie, zachowaj ostrożność przy podmianach i grzebaniu, szmaty, ręczniki papierowe to chyba nie problem mieć pod ręką?
Bez zdjęć to sobie możemy wyobrażać te wieeeelkie buły na pół ściany i wypełzające przez parkiet do przedpokoju, bo wcześniej uzyskały świadomość, stworzyły cywilizację i ruszają na podbój nowych ziem, ale znając życie tak źle nie jest. Zrób zdjęcia.
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Przegląd szafki.

Post autor: glonojad »

Nie ma mowy o zmienianiu szafki przynaimniej na razie. Uważam jak tylko mogę. Naigorzej dostały drzwiczki z lewej strony. Blat napił się 1 jedyny raz i jest coś tam. Ja to bardziej wyczuwam niż widzę. Jak na razie na moje szczęście wszelkie awarie czy filtra czy deszczowni działy się w czasie obecności w domu . Maxymalny WYCIEK - WYCHLAPANIE TO BYŁA FONTANNA Z Deszczowni 3 litry z czego lwia część poszła na matę chłonną. Podkładam takie pod kubły.
Mam zwyczaj i zapisuję wszelkie wycieki i awarie przez 4 lata prawie wychlapało może max 8 -10 litrów.
Zdjęć nie umiem dobrych porobić, ale jak kiedyś mi się uda to wstawię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Automatyka i inne”