Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

alkorta pisze:Być może nie byli przygotowani na tak dużą akcję i dopiero zaczynają rozsyłać zestawy do zwycięzców. No cóż chyba rzeczywiście trzeba poczekać, ale nie zaszkodzi co jakiś czas się przypomnieć.:)

Ale mi osobiście powiedzieli, że nie będą wysyłać partiami tylko wszystko na raz bo tydzień temu powiedzieli, że niektóre placówki prosiły by nie wysyłać bo są ferie i nie ma kto odebrać zbiorników. A jak powiedziałem, że my jak będziemy wiedzieć tylko o kurierze to tak to zorganizujemy, że będą osoby odpowiedzialne przy odbiorze to właśnie powiedziano, że chcą wysłać wszystko na raz a nie na raty.

Podejrzewam więc, że akcja się wymknęła spod kontroli lekko a mają inne jeszcze sprawy i trochę organizacja akcji zeszłą na drugi plan.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

Właśnie skończyłem rozmowę z panem Pawłem.
Odniosłem wrażenie, że jednak panują nad sytuacją :) bo gdy się przedstawiłem w imieniu jakiej szkoły dzwonię to od razu otrzymałem odpowiedź jak się nazywa dyrektorka i jakie akwarium przyjdzie - powiedział to bez zastanowienia więc albo miał gdzieś otwarte materiały do akcji, albo przed chwilą coś pisał - bo nie sądzę, że pamięta wszystkie szkoły i placówki z taką dokładnością :)
Więc paczki zostaną wysłane w ciągu kilku dni - na przestrzeni tego tygodnia :D - taką informację otrzymałem
Bardzo miły i spokojny pan :)
MarSz chyba Twoja żona trafiła na zły humor rozmówcy :)
pozdrawiam i czekamy cierpliwie na przesyłki

PS może i z koszulkami forumowymi się zdążą chłopaki wyrobić :D :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Moja żona twierdzi, że był spokojny, miły i uprzejmy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - tylko wczoraj wg niej nie był za bardzo zorientowany i nie mógł podać takich konkretów jak Tobie.
Może więc od wczoraj akcja ruszyła.
Pod znakiem zapytania stoi jednak termin startu - może by się jednak udało w sobotę jednak tak na hura to ja nie lubię. Wolę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik a na razie nie mam info od Sephera czy wysłali rośliny z Zoo Wrocław, nie wiem, czy Paweł z AD-Shop wysłał paczkę, muszę dać znać Mariuszowi z Laboratorium313 by wysłał rośliny in-vitro, muszę powiązać rośliny na mnóstwo korzeni (jak nic 2-3 długie wieczory roboty), są jeszcze rośliny do odebrania od sosina, muszę przygotować banery (choć to moja wina bo to akurat już mogło być gotowe) no i najważniejsze nie wiem jak pracuje Przemek - umówiliśmy się, że nie będziemy robić gdy będzie po nocce.

Jak widać teraz to by była partyzantka - a kto mnie zna ten wie, że to nie moje metody pracy - wszystko musi być zaplanowane więc chyba trzeba to będzie przesunąć.

Jedynie szkoda bo mi żona mówiła, że mają mieć w ramach Projektu Comenius gości z Anglii, Austrii i Niemiec i fajnie by było jakby było gotowe no ale wolę to przesunąć i zrobić po swojemu niż "na partyzanta".

Jakbyś cokolwiek więcej wiedział to daj znać.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

To co on mi powiedział to też biorę poprawkę na to, i nie planuję na ten tydzień :(
w sobotę szkoła zamknięta, a w przyszłym tygodniu mam 2 zmianę więc rano, jak wszystkie dzieci są w szkole, nie widzi mi się zakładania baniaka :(
MarSz jak przygotowujesz banery ?
Może też już coś zacznę :)
Choć po kamienie się muszę jeszcze wybrać :) ale to jak śnieg całkowicie zejdzie
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: Big daddy »

Marcin chyba zapomnialem odpowiedziec na pw w sprawie roslin od Sosina oczywiscie zalatwie to ale mysle ze narazie niech rosna jak bedziemy znali termin startu to odbiore, teraz mam druga pozniej pierwsza wiec pasuje i w tym i w pyrzyszlym tygodniu. Realnie w zwiazku z tym o czym piszesz lepiej bedzie w nastepnym tygodniu.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

O to widzę, że i staurogyne zdążę Ci dostarczyć :) jak będziesz znał już datę, daj znać 3-4 dni przed, to wyślę, albo podrzucę.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

Informacja jaka pokazała się na Facebooku :
"AQUAEL Ferie w całej Polsce już za nami Niebawem rozpoczynamy wysyłanie zestawów. Z każdą placówką skontaktujemy się osobiście w celu umówienia dostawy."

"Niebawem" Masakra :(
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Kilka informacji bo cisza w temacie może się wydawać niepokojąca.

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem Aquaela - faktycznie mają sporo roboty.
Wynika jednak, że do wysyłki już coraz bliżej.

Natomiast okazuje się, że mają zapisane wszystkie poprzednie ustalenia m.in. że prosiłem o zbiornik długi na 120cm (240l) i o substrat. Więc teraz czekamy.
W każdym razie dowiedziałem się, że będą się kontaktować z nami minimum 2 dni przed wysyłką więc będzie czas na przygotowanie odbioru jak i załatwienie ostatnich spraw (jak choćby wysyłka roślin in-vitro itp).

Jednocześnie dostałem już paczkę z AD-Shop - zestaw nawozów, uzdatniacz i bakterie.

Dziś też odebrałem rośliny (microsoria), które kolega sosin wycinał ze swoich baniaków.
Dodatkowo kolega krzysiekh ma kolejne sadzonki microsorium windelow (tego akurat się przyda więcej) i staurogyne (któe u mnie nie chce rosnąć) - muszę tylko się z nim jakoś umówić na odbiór.

Dzięki panowie - mam nadzieję, że te roślinki nie będą tak długo czekały jak pierwsze, które dostałem od innych osób - muszę się bardzo starać by utrzymać je w dobrym stanie bo jeden z bolbitisów już zaczął pokazywać oznaki znudzenia przebywania w zbiorniku tymczasowym :-)

Muszę się zmobilizować i przejrzeć listę i zaktualizaować status (jakiś czas tam nie zaglądałem) i powoli zakończyć pozostałe przygotowania bo coś czuję, że już coraz bliżej.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

MarSz dzięki za jakieś informacje bo już zaczynałem wątpić w całą tą "akcję"
U mnie rybki dość dobrze się czują w 160l co nie mogę powiedzieć tego o roślinkach :(
nie wiem ile z tego uratuję :(
pozdrawiam i powodzenia :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: Big daddy »

Dla mnie to mogą odwlec jeszcze tydzień bo mam nockę, zapomniałem powiedzieć że do akcji dopisał sie oscar85. Będę ja, syn mój wspaniały, Bzzzyku i Oscar
Marcin ile przewidujesz na akcję i jakie mamy widełki tzn o której możemy najpóźniej zacząc, żebym mógł choć ze dwie godzinki przykimać, może im jeszcze tydzień zejdzie, może nie dlatego warto mieć plan ;)
Kolanko do filtra, żwir ob Boomera, spryskiwacz i Alternanthera jeśli coś jeszcze mam zabrać pisz!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

No więc, żeby uściślić, to podczas rozmowy z Panem z firmy Aquael dowiedziałem się, że planowali wysyłki robić w tym tygodniu będącym za dwa tygodnie licząc od teraz (jak dobrze zrozumiałem) - czyli wypadałoby to 18-22 marca.

Jednak podczas rozmowy dowiedziałem się, że może się okazać, że osoba odpowiedzialna za wysyłkę będzie na delegacji w tym tygodniu i w związku z tym przesunąłoby się to na kolejny tydzień - czyli począwszy od 25 marca.

Dalej to już moja interpretacja - wiadomo - zaraz się zaczynają Święta, kurierzy różnie pracują więc może się okazać, że w związku z tym przesunie się to na "po Świętach" - więc jak już w innym temacie napisałem - tym razem nie ma się zrywać na szybko bo może być z tym różnie.

Przemek - co do Twoich nocek - zrobimy tak by Ci pasowało. Nikt nie oczekuje, że będziesz po nocce w baniaku ręce moczył ;-)

A tak na poważnie - ustalimy co i jak. Pierwotnie - gdy terminy wyglądały inaczej - to miałem nadzieję, że uda się to zrobić właśnie w okresie ferii - wtedy byłoby większe pole do manewru - bo mógłbym w pierwszym tygodniu dojrzewania zbiornika podskoczyć w tygodniu i w razie czego zrobić co nieco jeśli byłaby taka potrzeba. Teraz - jak w tej świetlicy będą zajęcia to będzie to trochę inaczej wyglądało ale myślę, że da się radę wszystko zgrać.
Co do widełek w zasadzie myślę, że mamy cały dzień na to więc można zacząćz rana, można w południe - tak by się dopasować do wszystkich - mi jest obojętne ale trzeba uwzględnić ewentualny plan zajęć w ośrodku i wasze osobiste sprawy (jak właśnie odespanie po nocce).

W każdym razie postaram się wszystkie klamoty z mojego domu przewieźć z Marcinem (jerzyszczurem) dzień lub dwa dni wcześniej a jest tego trochę i nie wiem czy jego kombi da radę obrócić na jeden raz.
W sobotę nawet jakbyście mieli przyjechać później to ja tam mogę już być z rana i zacznę powoli robić to co dam radę zrobić sam lub we dwóch (a jest takich zajęć trochę).

Co do rzeczy do zabrania to na razie nic innego mi nie przychodzi do głowy ale w ostatnim tygodniu zrobię taką dokładną listę (uwzględniając najdrobniejsze detale) to może mi coś jeszcze przyjdzie do głowy.

Obecnie mi się jeszcze przypomniało, że tło by trzeba zrobić - muszę obskoczyć sklepy papiernicze czy dostanę czarny brystol w jednym kawałki o wymiarach 120x50.

W sumie jak bym już wiedział jak będzie wyglądałą szafka i dzrwi do niej to można by się tak zorganizować by jedna osoba już równolegle robiła zamek do drzwiczek. Może jak przesyłka przyjdzie z kilkudniwym wyprzedzeniem to zdążę kupić zamek i potrzebne drobiazgi do tego.

Na razie to tyle - jak mi się coś przypomni to napiszę.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

MarSz pisze:No więc, żeby uściślić, to podczas rozmowy z Panem z firmy Aquael dowiedziałem się, że planowali wysyłki robić w tym tygodniu będącym za dwa tygodnie licząc od teraz (jak dobrze zrozumiałem) - czyli wypadałoby to 18-22 marca.

Jednak podczas rozmowy dowiedziałem się, że może się okazać, że osoba odpowiedzialna za wysyłkę będzie na delegacji w tym tygodniu i w związku z tym przesunąłoby się to na kolejny tydzień - czyli począwszy od 25 marca.
I już mój dobry humor, związany z akcją, został rozwiany w pył :(
nie wiem czy roślinki wytrzymają tak długo, chyba jakieś muszę jeszcze poszukać
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Może Twój humor się nieco poprawi.
Dziś był telefon z firmy Aquael, że wysyłają zestaw w przyszłym tygodniu.
Na dzień przed wysyłką zadzwonią jeszcze raz.

Optymistyczny wariant jest więc taki, że w przyszłym tygodniu w sobotę będzie w wreszcie długo wyczekiwana chwila czyli start zbiornika.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

OOOO :)
To mi poprawiłeś humor na weekend :D
Jak zadzwonił sam to może w końcu się za to wzięli :)
dobrze mam 2 zmianę w przyszłym tygodniu i od środy są rekolekcje więc nie ma dzieci w szkole :) ale nie ma co się nakręcać
To druga dobra wiadomość w tym dniu :) - pierwszą było to, że córce spadła gorączka :)
dzięki za info :)
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

OOOOOO pięknie! Jeśli to nie problem i mogę to chętnie się zjawię, bo mam następną sobotę wolną i pomogę jak tylko mogę.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA AKWARYSTYCZNE (imprezy, zloty, konkursy itp.)”