Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Krzyśku - dzięki - jednak okazuje się, że do nas wysłane ma być w drugiej turze - prawdopodobnie dziś.
Na pewno nie dojdzie do soboty a nawet jeśli to i tak na szybko nie będziemy się organizować.

Powoli zacząłem wiązać niektóre rośliny na mniejsze korzenie - te, które uda mi się przechować w akwariach, ale niektóre będą musiały jeszcze poczakać - szkoda bo np. staurogyne od Ciebie trochę na tym cierpi ale mam nadzieję, że się zabierze i będzie ok.

W obecnej sytuacji trzeba będzie przesunąć na sobotę za dwa tygodnie (no bo w Wielkanoc nie będziemy tego robić). Wiem już, że Przemek jest po nockach więc nie zaczniemy z rana a jakoś trochę póżniej tak by się mógł trochę przespać. Więcej szczegółów jak już będzie bliżej tego terminu.
Z drugiej strony może to i dobrze, jeśli akwarium postoi tydzień to może zdażę na spokojnie zamówić dodatkowe oświetlenie z Zoolight (Pani, z którą rozmawiałem - bardzo miła i widać, że dobrze zorientowana w tematyce - chciała bym jej najpierw podał co już jest pod pokrywą by wiedziała co może dobrać do standardowego oświetlenia - podałem też rośliny jakie będą i ogólne wymagania więc myślę. że oświetlenie będzie ok a dzięki temu będę miał trochę czasu by je wcześniej zamontować w pokrywie).

Może uda się od razu przygotować (przerobić) drzwi do szafki by miały zamek (dla bezpieczeństwa wychowanków jak i zbiornika - bo będą tam filtry, może CO2, nawozy i kto wie co jeszcze - o ile się zmieści).

No i muszę jeszcze się zdzwonić z kolegą z Laboratorium313 w sprawie roślin in_vitro - przyznam się uczciwie, że wyleciało mi to z głowy i dopiero w środę sobie zdałem sprawę, że nawet jak awkarium przyjdzie to nie mamy roślin na trawniki - mimo iż miałem zamawiać z czwartku na piątek ale znów - wolę wszystko na spokojnie a nie w pośpiechu).

Także na razie kibicujemy Adamowi w Pajęcznie - my startujemy z opóźnieniem względem jego zbiornika ale co się odwlecze to nie uciecze a opóźnienie trzeba przekształcić na swoją korzyść.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

Jeśli coś na trawnik, to mam l. brasiliensis, zarośnięte gęsto 1/4 25l zbiornika, więc ilość znikoma, ale chętnie odstąpię.
No ale to jak potrzebne będzie, jak nie, to też ok ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Na trawniki mamy już obiecane od Laboratorium313 kubki in_vitro małego heńka i glosii.
Poza tym jeszcze hydrocotyle sp. japan i hygrophila difformis.

A ja od siebie do trawników jeszcze dokładam marsilea hirsuta, eleocharis acicularis i trochę eleocharis parvula (choć tego już chyba nie będę miał gdzie wcisnąć).

Poza tym od Ciebie jeszcze z niskich roślin będzie staurogyne repens więc generalnie trawnik jest obsadzony.

Jedynie to jestem umówiony, że dam znać jak będzie akwarium i kubeczki będą wysłane tak by za długo nie czekały u mnie. Dlatego w tym tygodniu nie zamawiałem bo coś "czułem w kościach", że to akwarium jeszcze nie dojdzie.

Jak widać moje kości sprawdzają się lepiej niż niejedna prognoza pogody ;-)
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

MarSz jak tam przesyłka ? Wiesz coś ?

dodano 25 mar 2013, 14:13 :

Ps bo w Pajęcznie znowu przesyłka nie dostarczona :-(
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Nic nie wiem - nie możemy się dodzwonić do Aquaela by dostać numer przesyłki.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

Dzisiaj przesyłka na stronie dostała status:
"przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia"
więc dzwonię do DHL-a aby dowiedzieć się numeru telefonu do kuriera aby ustalić godzinę dostarczenia przesyłki, a tu się dowiaduję od pani konsultantki, że przesyłka została pobrana z magazynu przez kuriera ale za chwilę została zwrócona na magazyn :shock: :shock: :shock: :shock:
ja mówię -COOOO!!!
Ona nie wie dlaczego :(
Oczywiście przepraszała mnie, chciała jeszcze dzwonić o inny transport jednak było już po 15 więc za późno :(

Zastanawia mnie dlaczego paczka wróciła na magazyn ?
Może już jest uszkodzona ?
Lepiej nie, ale muszę brać wszystko pod uwagę :(
Jak nie dostarczą jutro - to dzwonię do nadawcy
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

No dziwnie to wygląda - powiem Ci jedno - w tej sytuacji choćby się nie wiem co działo nie pozwól by kurier "podrzucił" paczkę i się zmył.
Musi ktoś być przy odbiorze, ktoś kto będzie w stanie ją otworzyć i ocenić czy nie jest uszkodzona.
Kurier nie ma prawa się tłumaczyć, że nie ma czasu itp.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jak wygląda w przypadku przesyłek wielkogabarytowych (jak ta) doręczenie - czy kurier "zrzuca" pod drzwiami, czy ma obowiązek wnieść na wskazane miejsce.
Poleciłbym Ci to wyjaśnić z Panią, z którą rozmawiałeś przez telefon. Bo to jednak trochę będzie ważyło. Nie koniecznie chodzi o to by kurier Ci to zaniósł na miejsce, ale np. pomógł w doniesieniu.

Co jeśli w szkole, do której ma Ci przywieźć większość kadry to kobiety a Ciebie akurat nie będzie (bo będziesz np. w pracy) - czy paczka zostanie pod drzwiami?

To tak z ciekawości pytam bo nigdy nie miałem doczynienia z takimi paczkami. Pozostaje jeszcze liczyć na uprzejmość i chęć pomocy samego doręczyciela - nie generalizujmy - sam miałem do czynienia z wieloma, którzy byli bardzo w porządku i chętni do pomocy. Niestety czasem zdarzyli się też mniej uprzejmi i właśnie na taką okoliczność lepiej, żebyś się przygotował i zabezpieczył.

A z mojej strony sprawa zmierza w tym samym kierunku. Dziś po południu uzyskałem informację, że ma być dziś wysłana. Jutro mam dostać numer listu przewozowego więc również będę "męczył" panią w firmie kurierskiej a potem samego doręczyciela by w miarę dogodnie dla wszystkich stron ustawić termin dostarczenia i zgrać wszystko razem.

Inna pozytywna informacja jest taka, że przy pakowaniu zestawu pamiętano o mojej prośbie sprzed kilku miesięcy by dodać do zestawu podłoże (24 worki po 1kg substratu pod podłoze zostało zapakowane) oraz by akwarium było na pewno 240l - koniecznie by miało 120cm długości (zapewniono mnie, że akwarium 120cm, 240l - proste - nie profil). Oświetlenie 2x39W.
Więc okazało się, że wszystkie moje telefony, w których "męczyłem" Pana z firmy Aquael o te detale zostały zanotowane i zapamiętane. Wiem - byłem pewnie jednym z bardziej upierdliwych uczestników akcji ale jak widać warto było o wszystko wypytywać i przypominać.

Teraz tylko pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji i mieć nadzieję, że nic się nie stanie z akwarium podczas transportu (nie mam pojęcia jak takiego kolosa się zabezpiecza do wysyłki).

Mam również nadzieję, że zbiornik do Pajęczna też dojdzie w jednym kawałki i to tylko jakieś chwilowe nieporozumienie.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

MarSz pisze:No dziwnie to wygląda - powiem Ci jedno - w tej sytuacji choćby się nie wiem co działo nie pozwól by kurier "podrzucił" paczkę i się zmył.
Musi ktoś być przy odbiorze, ktoś kto będzie w stanie ją otworzyć i ocenić czy nie jest uszkodzona.
Kurier nie ma prawa się tłumaczyć, że nie ma czasu itp.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - jak wygląda w przypadku przesyłek wielkogabarytowych (jak ta) doręczenie - czy kurier "zrzuca" pod drzwiami, czy ma obowiązek wnieść na wskazane miejsce.
Poleciłbym Ci to wyjaśnić z Panią, z którą rozmawiałeś przez telefon. Bo to jednak trochę będzie ważyło. Nie koniecznie chodzi o to by kurier Ci to zaniósł na miejsce, ale np. pomógł w doniesieniu.
Więc tak
Jeżeli chodzi o przesyłki wielkogabarytowe (powyżej 30kg) to odbierałem już kilka sztuk, nawet ostatnio Telewizor (wielkości 140x100)
Kurier wnosił ze mną odpakował sam i czekał, aż sprawdzę czy nie ma żadnych pęknięć, natomiast jest jeszcze 7 dni na zgłoszenie usterki (tak mnie informował kurier)
choć na pewno jutro to potwierdzę z panią konsultant i dowiem się szczegółów.
MarSz pisze: Co jeśli w szkole, do której ma Ci przywieźć większość kadry to kobiety a Ciebie akurat nie będzie (bo będziesz np. w pracy) - czy paczka zostanie pod drzwiami?
Co do szkoły, to mam obstawę z kilku stron, żona siedzi jutro do 14.30 w szkole,
Kolega z którym mam zakładać to akwarium (uczy WF-u) też ma zajęcia do 14.30
I jak tylko dostaną ode mnie wiadomość o przesyłce, to zaraz mają przerwać swoje zajęcia i odebrać wizualnie przesyłkę - zalecenie dyrektorki ( a swoją drogą żona usłyszała dzisiaj od pani dyrektor, że z tym akwarium to od początku pod górkę )
Poza tym w szkole jest dwóch woźnych którzy są przygotowani na noszenie dostarczonego towaru:)
MarSz pisze: Inna pozytywna informacja jest taka, że przy pakowaniu zestawu pamiętano o mojej prośbie sprzed kilku miesięcy by dodać do zestawu podłoże (24 worki po 1kg substratu pod podłoze zostało zapakowane) oraz by akwarium było na pewno 240l - koniecznie by miało 120cm długości (zapewniono mnie, że akwarium 120cm, 240l - proste - nie profil). Oświetlenie 2x39W.
Więc okazało się, że wszystkie moje telefony, w których "męczyłem" Pana z firmy Aquael o te detale zostały zanotowane i zapamiętane. Wiem - byłem pewnie jednym z bardziej upierdliwych uczestników akcji ale jak widać warto było o wszystko wypytywać i przypominać.
Bardzo mnie cieszy pozytywne rozpatrzenie twoich uporczywych telefonów :) napisałeś o baniaku, substracie, a filtr? też potwierdziłeś ?


PS życzę więcej szczęścia w odbiorze przesyłki :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Filtr - już nie chciałem przeginać :-)
I wybrałem drugą drogą a mianowicie osobny filtr jako biologiczny a osobny biologiczno-mechaniczny.
Na szczęście tak się udało, że mamy pralkę franie więc jest ok.
Nawet z podłożem się ułożyło tak, że nie jak piszesz "pod górkę" a nawet jak będziemy chcieli to i usypiemy górkę ;-)

Jedyne co na obecną chwilę jest jeszcze do tyłu to zestaw CO2 - no ale byłoby zbyt pięknie jakby wszystko się udało. Myślę, że to z czasem też się zorganizuje. Wszystko na spokojnie i w swoim czasie.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Byłem po pracy obejrzeć akwarium.
Nie powiem - prezentuje się całkiem fajnie. Ładnie wykonany zbiornik, pokrywa aluminiowa. Czarna szafka (jeszcze jej nie składałem ale wydaje mi się, że bez drzwiczek ale to się dorobi by dzieciaki się nawozów nie napiły lub by nie puściły CO2 na maxa itp).
Filtr to midikani 800 z wkładami.
Ciekawie rozwiązane jest oświetlenie - nie mam teraz zdjęć więc pokażę innym razem - ale całość jest mocowana w belce podwieszanej na pokrywie - fajny patent.
Świetlówki Narva - 2x39W -jedna 865 (cool daylight) a druga o oznaczeniu, z którym spotykam się pierwszy raz - 0182 (blue2).
Myślę, że przy tej pokrywie bez problemu będzie można dołozyć 2x54W - muszę się teraz tylko skontaktować z Panią z Zoolight - teraz znając parametry świetlówek dobiorą mi dodatkowe.

Poza tym w zestawie grzałka oraz obiecane 25kg substratu pod podłoże.
Dodatkowo akcesoria reklamowe firmy Aquael - smycze, długopisy, broszury o zakładaniu akwarium - na pewno będzie to dodatkowa frajda dla dzieci.

Myślę, że jeśli nic innego po drodze się nie wydarzy, to możemy wystartować akwarium w pierwszą sobotę po Świętach. Musimy jeszcze tylko się dogadać co do szczegółów.

Na razie sprzęt jest ustawiony w bezpiecznym miejscu ale myślę, że jeszcze w tym tygodniu podjadę by skręcić szafkę i ustawić na niej akwarium tak by wszystko stało bezpiecznie. Powoli zacznę zwozić sprzęt na miejsce (bo przy moim samochodzie to trzeba będzie obrócić na kilka razy).

Czekają mnie więc pracowite Święta przy przygotowaniu elementów aranżacji ale dla mnie akurat taka praca to sama przyjemność ;-)
Więcej szczegółów wkrótce.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Szybki update:

- jadą już do mnie rośliny in_vitro (zwłaszcza na trawniki) od kolegi z Laboratorium313
- dziś rozmawiałem z Panią z Zoolight - wyślą nam zestaw do rozbudowy oświetlenia
- dziś również udałem się po pracy do ośrodka by złożyć szafkę (zależało mi by zrobić to przed startem by wiedzieć czego będziemy potrzebować by dorobić zamykania do szafek). Wiedziałem już (po wcześniejszych oględzinach), że to wersja szafki otwarta - bez drzwiczek - co w przypadku tego zastosowania (dzieci) było minusem więc i tak planowałem dorobić drzwiczki (z szafy o podobnym kolorze) we własnym zakresie.
Jednak podczas montażu zauważyłem, że elementy szafki mają przygotowane otwory pod montaż drzwiczek i dołączone zaślepki - czyli w produkcji seryjnej te same elementy są do szafek w wersji z i bez drzwiczek. Zadzwoniłem do Pana Zarzyńskiego i obiecał, że dośle mi drzwiczki - chodzi akurat o bezpieczeństwo dzieci więc sprawa jest istotna. Mam tylko nadzieję, że zostaną wysłane tak by doszły do soboty bo wydaje mi się, że konstrukcja szafki wymaga by drzwiczki były montowane przed założeniem górnego blatu - no ale jeśli nie to i tak coś wykombinuję później jak już akwarium będzie stało na szafce.

To tyle na razie.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

To w sobotę wielki start w Lublińcu :)
Roślinki idą, a rybki kiedy ?
Bo wiesz dzieci nie zrozumieją, że akwarium musi odstać aby biologia wystartowała :)
Może trzeba było uruchomić u siebie już filtr :) - w Pajęcznie nie było czasu na to :(
A co do Pana Zarzyńskiego to chyba wszystkim musi coś dosłać ;)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

To bardzo mądre i inteligentne dzieciaki - rozumieją. Już na jednym spotkaniu jakie miałem mnie pozytywnie zaskoczyły.

A rybki będą 3-4 tygodnie później (miał być dłuższy okres ale zadbałem o biologię w zbiorniku i jak nic nieprzewidzianego nie nastąpi to uda się czas dojrzewania trochę skrócić.

A co do dosłania to nie do końca tak jest jak piszesz. Po prostu dostaliśmy szafkę witrynę - otwartą. Jak się zorientowałem, ze mogą mieć ten sam model z drzwiczkami to poprosiłem i mi obiecano, że przyślą.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

A oto zdjęcie szafki po skręceniu (bez drzwiczek nie prezentuje się zbyt zjawiskowo ale mam nadzieję, że niedługo dojdą):
Obrazek

Wczoraj dotarły do mnie zdjęcia z Laboratorium313 - dwa duże kubki małego heńka i dwa kubki glosii oraz hygrophila difformis.
Będzie co posadzić na trawniki bo ja myślałem o mniejszych kubeczkach jak rozmawialiśmy i dlatego poprosiłem o dwa z każdego rodzaju a tu się okazuje, że tak wyglądają kubeczki. Kondycja roślin świetna - pozostaje teraz tylko uzbroić się w cierpliwość przy operowaniu pincetą :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

MarSz a szafka tyłu nie ma ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA AKWARYSTYCZNE (imprezy, zloty, konkursy itp.)”