Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Hehe - no nie ma - dlatego przydałyby się choć drzwiczki :-)

Nawet można to wytłumaczyć tym, że tam mają być przewody itp więc jeszcze to ujdzie (i rzeczywiście tak to wygląda nawet w instrukcji - nie to, że ktoś zapomniał spakować - po prostu taki model).

Jak będą drzwiczki to będzie ok - tył jest tylko w środkowej części, dla której drzwiczki nie są przewidziane.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

Czekam na relację! Mam nadzieję, że wszystko poszło zgodnie z planem.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: Big daddy »

Poszło! :), możecie uwierzyć, skończylismy po 19:00.
Relacja będzie, ale jeszcze nie wszystko gotowe na tip top, więc musicie się uzbroić w cierpliwość ;)
choć Marsz powinien wstawić fotki makiety planowanej aranżacji, jak to wygląda na żywo?
Dla mnie to zbiornik konkursowy, po prostu mega!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

Proszęęęęę :) Jutro o 9 muszę się stawić w szpitalu na parę dni i ciekawość mnie zje :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Tak jak pisze Przemek - daliśmy radę w końcu.
Zaczęliśmy od 10.30 rano, a wyszliśmy z SOSW po 19.
Ale chyba się udało (w każdym razie w moim odczuciu zbiornik mniej więcej spełnia założenia).
Niestety jeszcze nie mamy kompletnego oświetlenia (jedna świetlowka w komplecie to świetlówka aktyniczna) oraz innych detali (jak choćby drzwiczek do szafki).
Poza tym każdy z nas ma też rodziny, dzieci i inne sprawy i po powrocie do domu zrobienie fotorelacji nie jest najwyższym priorytetem (a poza tym chcę ją zrobić porządnie i opisać wszystko a to wymaga trochę czasu a nie po prostu wrzucić fotki). Zresztą może będzie jeszcze jedno podejście (montaż oświetlenia jak dojdzie i drzwiczek i może już CO2 w przyszłą sobotę) więc dopiero potem będę mógł zrobić pełną fotorelację.

Za to - jak pisał Big Daddy - mogę wstawić zdjęcia hardscape, który dla tego zbiornika przygotowałem już jakiś czas temu (chyba ponad miesiąc). Zdjęć nie wstawiałem wcześniej bo nie miałem pewności czy uda się go odtworzyć ale teraz jak już wiem, że się udało, to mogę pokazać - przynajmniej będzie mniej więcej widać jaki był plan na zbiornik i pozwoli to choć częściowo zaspokoić ciekawość :-)

Tak więc by przygotować plan zbiornika stworzyłem makietę 1:1 w której mogłem ułożyć kamienie i korzenie (jako podłoże wykorzystałem piach).
Po kilku godzinach ciągłego układania i przekładania kamieni z miejsca na miejsce uznałem, że jest ok i zostawiłem to na kilka dni, po których wróciłem do układu i na spokojnie jeszcze wprowadziłem małe poprawki.
Ostatecznie stanęło na takim oto układzie:
Obrazek



Aby to jednak potem dokładnie odwzorować w zbiorniku musiałem każdy kamień i korzeń ponumerować:
Obrazek

Obrazek


Później zrobiłem szczegółowe zdjęcia każdego elementu z różnych ujęć a dziś już tylko układałem gotowe komponenty niczym klocki lego (każdy element miałem już przygotowany - obwiązany roślinami tak jak to miało być docelowo). Przydał się więc laptop i porównywanie co na fotce a co w zbiorniku.

Trzeba przyznać, że nie wszystko się udało idealnie bo pod podłożem był keramzyt w siatkach przez co nie zawsze dało się każdy element zagłębić w podłoże tak jak na makiecie.
Poza tym rośliny też zajmowały trochę miejsca więc ostateczny efekt trzymał się założeń ale były minimalne różnice.

Jednak to pokażę następnym razem - proszę się uzbroić w cierpliwość.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

Pełen profesjonalizm :)
Jestem pod wrażeniem czekam z niecierpliwością na całość fotorelacji :)
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: BzZzYkU »

również czekam na fotorelacje ;) ... Żałuje że niemogłem przyjechać a tak chciałem :(
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: krzysiekh »

Świetne! Dzięki za zajawki, muszą wystarczyć :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: bynio67 »

Dopiero teraz dokopełem się do ostatniego nieprzeczytanego postu. Ale tak to jest gdy nieregularnie(w ostatnim czasie) loguję się na forum :( . Serdecznie dziękuję za czas poświecony i włożoną pracę ;) .
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

Zbyszku - to była dla mnie (i pewnie dla reszty) sama przyjemność i frajda. Mieliśmy możliwość zaprojektować i wystartować duży zbiornik z całkiem bogatym wyposażeniem a to wszystko dzięki pomocy i ofiarności na prawdę bardzo wielu osób. Ale na podziękowania i podsumowania przyjdzie jeszcze czas jak zgromadzimy wszystkie materiały i dopniemy wszystko na ostatni guzik.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: adamon »

Cześć panowie i jak drugie podejście wyszło ??
Może jakieś foty ?
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: Big daddy »

Wszystko w najlepszym porządku, zamontowane oświetlenie, dzrzwiczki, zamki do drzwiczek, podłączony reaktor i oczywiście CO2, podmianka testy oczywiście. Wszystko szło bez zakłóceń ale pięć godzin i tak we czterech zeszło :) Zdjęcia to jeszcze chwila cierpliwości Marcin to perfekcjonista w każdym calu także dopóki nei będzie na zicher to się nie pochwali ;)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

adamon pisze:Cześć panowie i jak drugie podejście wyszło ??
Może jakieś foty ?
Określenie "drugie podejście" sugerowałoby, że pierwsze nie wyszło a bardziej było tak, że w pierwszym po prostu nie skończyliśmy wszystkiego bo nie mieliśmy wszystkich elementów.

Teraz mieliśmy już:
- kompletny zestaw CO2, do którego doszedł elektrozawór od plejstocena z holenderskie.pl (dzięki),
- reaktor narurowy made by Big Daddy - do tej pory nie miałem pojęcia jak dobrze to ustrojstwo może rozpuszczać i rozprowadzać CO2 ale jak po 5 minutach przy tym oświetleniu co opisane niżej zobaczyłem pierwsze bąbelki to wmawiałem sobie, że może jakieś zawirowania z deszczowni, a jak po kilku kolejnych minutach z roślin leciały bąble jak z kostek napowietrzających to szczękę zbierałem z podłogi
- Zoolight przysłał super zestaw oświetleniowy (54W - Philips 865, 54W Philips Aquarelle, 39W Sylvania Grolux, statecznik elektroniczny 2x54W, odbłyśniki, oprawki, kable, uchwyty - po prostu wszystko - wielkie dzięki dla firmy Zoolight (Luxima) i Pani Katarzyny Pisańskiej, która cierpliwie wytrzymała moje wszystkie telefony, doradziła bardzo dobry zestaw i dopilnowała by wszystko przyszło na czas.
- Aquael dosłał drzwiczki do szafki, które w jakiś sposób nie znalazły się w pierwszym transporcie
- do tego dorobiliśmy fajne zamki na kluczyk -udało się zachować maximum estetyki przy minimum modyfikacji drzwiczek
- zrobiliśmy testy (a raczej zrobili je synowie Przemka - którym również dziękuję za przybycie i pomoc) - wszystko jest na dobrej drodze
- zrobiliśmy pierwszą podmiankę
- zrobiliśmy trochę zdjęć ale na dobre zdjęcia poczekam jeszcze kilka dni jak uda mi się umówić z Marcinem (jerzyszczur), który robił zdjęcia za pierwszym razem (dziś nie mógł być) i jak zrobimy zdjęcia z dziećmi (w weekendy jest ich znacznie mniej a od wychowawczyń wiemy, że dzieci z całego ośrodka przychodzą oglądać akwarium).

Dopiero wtedy będę mógł pokazać fotorelację (samo jej przygotowanie również zajmie chwilę - bo jak napisał Przemek - wolę zrobić wszystko "prawie" dobrze za pierwszym razem ;-)

Jednak obserwując rozwój zbiornika w ciągu tygodnia pocieszę zniecierpliwionych - w moim odczuciu zbiornik nie zawiedzie oczekiwań i myślę, że warto jeszcze kilka dni poczekać.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: KODI »

Nie odzywałem się i cierpliwie czekałem na opis :roll:
Teraz już żądam zdjęć MarSz :!: Ponieważ dłużej nie wytrzymam i zaraz polecą bany za niesubordynację ... :lol: :lol: :lol:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium za jeden uśmiech - SOSW Lubliniec

Post autor: MarSz »

KODI - kto jak kto ale Ty powinieneś znać starą prawdę mówiącą, że "w akwarystyce pospiech wskazany jest tylko podczas zbierania wody z podłogi" :lol:

Będzie wszystko dopięte na ostatni guzik - będzie fotorelacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA AKWARYSTYCZNE (imprezy, zloty, konkursy itp.)”