Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: Red »

Mam pytanie. Jakie mineralizatora do wody demineralizowanej użyć dla krewetek Crystal Red ?
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: Big daddy »

Ja używam v6, tani i podobno wystarczający w niższych gradacjach.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: MarSz »

Ks używałem już różnych.
Od wspomnianych V6 i V8 tylko i wyłącznie (ma początku w zupełności wystarczało) poprzez mieszanie V8 z markowymi aż do samych markowych uzupełnianych dodatkowo minerałami i witaminami.

Do najniższych gradacji spokojnie wystarczało samo V8, Do nieco wyższych zakupiłem kiedyś Mosura Mineral Plus Ultra (drogie to jednostkowo ale bardzo wydajne bo to koncentrat więc na przeciętne potrzeby wystarcza na bardzo długo). Ja mieszałem z V8.
Do najwyższych klas oraz Taiwanów na początku oprócz Mosura Mineral Plus podawałem jeszcze Mosura Old Sea Mud i Mosura Rich Water. Niestety też drogie ale warte swojej ceny. Pozwalały na dużo i wybaczały błędy co przy tak drogich lekach ma już znaczenie (zresztą w porównaniu do ceny Krewetki każdy z tych środków nie był droższy niż jedna Krewetka więc warto zainwestować niż poskąpić a potem zaliczyć zgony kilku krewetek i już się jest o kilka stówek biedniejszym).

Krewetki były w bardzo dobrej kondycji, zdrowe i rozmnażały się bez problemu.
Potem nadszedł czas, że miałem sporo innych spraw na głowie i nie miałem czasu by zajmować się krewetkami tak szczegółowo jak na początku. Nie robiłem już tak często podmian (czasem nawet miesiąc bez podmian) a o dziwo nie wpłynęło to negatywnie na Krewetki.
Potwierdza się teoria, że jak organizm dobrze odżywiony i w dobrej kondycji to jest mniej podatny na choroby, infekcje, stres i inne czynniki.

Zresztą, co tu dużo mówić, przypadkiem na Zoobotanice znalazły się w akwariach dwa taiwany, które przeżyły dwa dni na zwykłej kranówce i żyją do tej pory.

Oprócz tego kiedyś sprawdzałem Shrimp Mineral i nie widziałem żadnych negatywnych skutków więc też wydaje się dobry ale testowałem na niższych gradacjach.

Ostatnio na hybrydach od A do SSSS testowałem AZOO Mineral Plus i również efekt był zadowalający co widać w ilości hybryd u mnie (setki).
Teraz będę ten środek testował w akwarium testowym jednak tutaj będą nieco inne warunki więc zacznę powoli od najniższych klas.
Awatar użytkownika
elespero
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 grudnia 2015, 13:44
Płeć: On

Re: Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: elespero »

Szukam V8, ale nigdzie nie można dostać.
Ktoś wie czy ten produkt jest nadal w sprzedaży?
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: Graff »

Może coś z tego linku Ci się przyda....

http://www.akwanawozy.com.pl/pokaz_podk ... at=4&str=1
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
elespero
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 grudnia 2015, 13:44
Płeć: On

Re: Jaki minrealizator do RO dla krewetek?

Post autor: elespero »

Dzięki, udało mi się samemu znaleźć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Woda”