Obsada 140 l

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
paweł1981
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2012, 18:01
Płeć: On
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie

Obsada 140 l

Post autor: paweł1981 »

Witam planuje akwarium 140l a do niego obsadę:

kirysek panda 5szt
gurami 1 para (jeszcze nie wiem jaka)
barwniak czerwonobrzuchy para
pielęgnice ramireza para
zwinnik blehena 10 szt
glonojad 2 szt
myślałem jeszcze o pielęgnicach kakadu para
wymiary akwa 80/35/50h
proszę o opinie i propozycje.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Obsada 140 l

Post autor: bynio67 »

Zastanawiam się czy dorosły gurami dobrze się będzie komponowała zwłaszcza z dużo mniejszymi zwinnik blehena. Czy podaba Ci się np. któraś z odmian prętnika? To też ta sama co gurami rodzina ryb labiryntowych. :)
Awatar użytkownika
paweł1981
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2012, 18:01
Płeć: On
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie

Re: Obsada 140 l

Post autor: paweł1981 »

To ogłoszenie grzecznościowe bo znajomy chciał założyć akwarium i właśnie planował taką obsadę ja za bardzo się na tym nie znam więc powiedziałem mu ze spytam na forum bardziej doświadczonych kolegów.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Obsada 140 l

Post autor: alkorta »

Jeżeli barwniaki to rezygnacja z ramirez i kakadu, inne parametry wody, ja próbowałem u siebie i barwniaki przegrały z ramirezami. Z gurami też bym zrezygnował i poszedł bardziej w ryby z jednego biotopu o zbliżonych parametrach wody. No chyba, że po jakimś czasie w akwarium pojawią się wypławki to wtedy zakup młodych gurami tak trzech sztuk.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
paweł1981
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2012, 18:01
Płeć: On
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie

Re: Obsada 140 l

Post autor: paweł1981 »

A jaką obsadę proponujecie?
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Obsada 140 l

Post autor: Daro »

Może być rodostomus / bleher , razbory (klinowa ,espei , hengeli) , drobnoustki , fantomy , zwinniki ( np . jarzeniec)... z większych ryb to tęczanki , prętniki . Na dno pandy jak najbardziej.
ławicowe ryby trzyma sie w stadach min 10-15 sztuk , a w tym zbiorniku można by mieć 2 stada po 15-20 sztuk spokojnie i bardzo ładnie by się one prezentowały.
Zestawianie ze sobą barwniaków , ramirez i kakadu to pomyłka ...
Może być parka barwniaków lub ramirez ale w już ustabilizowanym zbiorniku ( ramirezy)
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Markosan
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22 listopada 2012, 05:57
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Raków

Re: Obsada 140 l

Post autor: Markosan »

To może i ja co nie co powiem :D :D :D (^^^) .
Guraminy odpadają przy zwinnik blehena bądź Neonkami ogólnie wszystkie rybki takowej postury . Już uzasadniam guramina na początku nic im nie będzie robić nawet nie będzie się interesować takowymi rybkami . Lecz gdy gurami podrośnie do 15 cm w górę a jej paszcza się zrobi odpowiednio duża , zainteresuje się nimi jak papu uzupełniającym . U mnie średnio ginęło 1-3 neonek średnio na miecha to samo się tyczy skalarów . A jeśli chcesz coś dobrać do gurami bądź przykładowo skalarów z małych stadnych ładnych rybek to polecam małe stadko Miedzików 8-10 sztuk większa ilość nie wygląda efektownie choć jak najbardziej może być . U miedzików jest tak im wyższa ryba w hierarchii tym intensywniejszy pigment i wiadomo a im niżej to są coraz bardziej mdłe wyblakłe . Skoro barwniaki to absolutnie odpadają kakadu i ramirezki , za duża różnica temperamentu . Barwniaki to zależy zwłaszcza od indywidualnego usposobienia konkretnego osobnika , nie powiem gdyż czasami się trafi łagodny barwniak . Lecz podczas tarła powybijają wpierw zwinniki pewno zamęczą je . Następnie zatłuką ramirezy oraz kakadu , do Barwniaków możesz z kolei dać miedziki . Co prawda będą gonić miedziki ale miedziki to są szybkie strzały i na spokojnie będą uciekać i gwarantuje ze przeżyją . Chyba że jaka bedzie nie mrawa to od razu dostanie w czape . A gonitwy będę efektownie wyglądać . Barwniaki to według mnie drugie ryby zaraz po piel. Zebrach ( nie licze paletek) pod względem zaangażowania w opiekę nad młodymi potrafi im odwalić . Barwniak z gurami mogą być . Glonki i kiryski do każdego zestawienie zaproponowanego przeze mnie będą pasować . Mam nadzieję źe wszystko napisałem co miałem do powiedzenia :D
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2013, 17:14 przez Markosan, łącznie zmieniany 2 razy.
375 litrów Szmaragdowe Królestwo
Obrazek
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Obsada 140 l

Post autor: alkorta »

Marco popraw, bo albo ja źle zrozumiałem albo pomyliłeś się co do barwniaków, bo one pochodzą z Afryki.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Markosan
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22 listopada 2012, 05:57
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Raków

Re: Obsada 140 l

Post autor: Markosan »

No moja gafa :) . Popierdzieliło min się :D . Napisałem to z własnego doświadczenia ponieważ wszystkie przedstawione warianty testowałem .
375 litrów Szmaragdowe Królestwo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”