Przejście z 112l na 450l

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Ja bym brał WF ;) Jedynym problemem dla WF jest to, że musisz mieć zrównoważone biologicznie akwarium (odpowiednie ph i twardości) Przy pewnych rozbieżnościach ryby mogą (nie muszą) chorować.
Przy F1 jest nieco łatwiej, ponieważ rybcie najczęściej są trzymane na naszych parametrach :idea:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

A jeszcze zapytam bo teraz mam około 4 cm Frontosy i te sumiki F1 są podobnej wielkości a te z odłowu już około 7-10 cm czy różnica wielkości nie pogrąży Frontosek ?;) kurcze skłaniam się do odłowu :-s
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Raczej nie powinno być problemów :-?
Bierz WF ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

No i klamka zapadła bo były dostępne tylko F1 no i mam F1 :) a teraz kolejne pytanko .Na tą chwile pływają ryby wielkości około 4-5 cm (4 szt Frontosy,2szt Alto i ostatnio kupiłam 2 szt Lelupki tylko kurcze jeden gania drugiego i ten wciąż w kącie siedzi ,nie wiem co czynić dokupić jeszcze jedną sztuke bo jest bardzo zaganiany i dobrze to nie wygląda ?
Kolejne pytanie - dotyczy rybek na góre akwa,z uwagi na to że akwa jest wysokie 60 cm to od połowy jest całkiem pusto a obecne ryby tylko przy dnie czy jest jakaś opcja by troche urozmaicić góre jakimiś kolorowymi rybkami? Fajnie by było pójść bardziej w kolor bo tło czarne i te moje rybuchy jakoś słabo widoczne ?/
Kolejne pytanie - na tą chwile mam czarne tło przyklejane ale teraz wychodzi jak przebijają mazy,kreski,pęcherze już mam go dość i chce to zmienić ,niebieskie tło by bardzo uwidoczniło rybki ale chyba za bardzo plastikowe do Tanganiki ? N!!/ a jak miałoby zostać czarne to czy nie lepiej pomalować szyby jakąs farbą może wtedy by nie było problemu z mazami i takie tam (choć to może mi utrudnić potem sprzedaż przy przechodzeniu na większe akwa)
Kolejne pytanie - Teraz świece jedną świetlówką T5 54W Power Glo Hagena ale kurcze przy tym świetle Frontozy są bardzo blade i nie widać fajnego granatu u nich czy jest jeszcze jakaś fajna świetlówka która wydobędzie z nich max koloru?
To na tą chwile wszystkie pytania i prosiłabym o wskazówki :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Można dokupić jeszcze ze dwa lelelupi ;) Co do rybek pływających w toni sugeruję cyprichromisy , to przykład

:arrow: http://allegro.pl/cyprichromis-microlep ... 15841.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lelelupi także tam nabędziesz :idea:
Jeżeli chodzi o tło, to nie lepiej zrobić coś takiego ;)

:arrow: http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=4 ... 8&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Dzięki w takim razie dokupie jeszcze Lelupi bo teraz to napewno jedna drugą zajeździ a co do cyprichromisów to dla Frontos to dobry wybór ? Pytam bo nie chce eksperymentować albo nie daj Boże oglądać rzeź sd akwa towarzyskie z molinezjami,gupikami to pikuś a tutaj tyle naczytałam się o zachowaniach że podchodze ostrożnie do dobierania obsady już po Alto widze że niezłe rządy wprowadza ;)
Tło fantastic ale nie na moje zdolności o cierpliwości tworzenia ne wspomne :) ale im więcej czytam ,oglądam to pewnie znając życie coś zaczne kombinować ale chyba musze usiąść spokojnie na koniec dobierania obsady i jak tylko obserwowanie akwa mi pozostanie to podejrzewam wróce do samodzielnego wykonania tła,pomysł i instruktaż już jest :)
Awatar użytkownika
Kaeste
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 11 stycznia 2013, 23:05
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Północ

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Kaeste »

A fotki jakieś wrzucisz tej 450-ki?
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Wrzuce jak ogarne,teraz bez tła ,kamienie nie zadawalające ogólem akwa w rozwoju tylko rybki oko cieszą małe bo małe ale są :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”