Przejście z 112l na 450l

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: MarSz »

Ja dodam swoje trzy grosze w temacie - decyzje podejmiesz sama.

Da się wystartować akwarium bez dojrzewania jak pisali niektórzy przedmówcy...

da się też przejść po linie nad przepaścią - jednak nie każdemu bym zalecał.

Powtórzę nie raz już przeze mnie przywoływane hasło :
"w akwarystyce pośpiech wskazany jest tylko podczas zbierania wody z podłogi".

Reszta należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

To ja się jeszcze wypowiem :roll:
Jeżeli ryby mają gdzie pływać, to nie cisnął bym na pośpiech . Napisałem, że się da wystartować wcześniej.
Jeżeli chodzi o uzdatniacze, to myślałem tutaj np. o Esklarin z Tropicala :!:
Środek rewelacyjny, momentalnie zbija szkodliwe związki w surowej wodzie.
Zaprzyjaźniony sprzedawca- akwarysta stosuje ten środek w sklepie.Nie może on sobie pozwolić na odstawianie wody dla 30 akwariów.
Ja bym nie zalewał osmozą nowej bańki, raczej pozwoliłbym aby wszystko dojrzało i później zastosował po zbadaniu parametrów, wodę RO do podmiany ;)
Powodzenia
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Big daddy »

Nie twierdzę że się nie da bo sam zmuszony byłem dwa razy tak potraktować pyszczaki i nic nie umarło, choć ucierpiały bardzo, powiedzieć mi nic nie mówiły i tylko dzięki temu ze to pysie mogłem się zorientowac jaki stres przeszły po innej rybie tego nie poznasz.. Co do osmozy zgadzam się w 100% nie ma potrzeby startować na takiej wodzie, odnajdz stronę swoich wodociągów i tam będziesz mogła odczytać parametry kranówy, być może wcale nie ma potrzeby stosowania osmozy u Ciebie w akwarium.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: bartosz29 »

Tak jak pisze Big Daddy jego pyszczaki nic mu nie powiedzialy a wiekszosc ludzi mysli ze jak wpuszcza ryby i one plywaja(nic nie mowiac) to sa szczesliwe i wszystko jest ok ;)

Mysle ze mozna zamknac ta konwersacje wlasciciel postu zrobi jak uwaza chodz napewno wybierze dobra droge:)
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Przeczytałam wszystkie wskazówki i bardzo dziękuje za pomoc już wiem jak postępować a podstawa to że nie będe się śpieszyć już miałam porządną nauczke i teraz podejde z cierpliwością w końcu rybki już mam i nie ma powodu do pośpiechu,zostawiłabym tą mieszanine 112l ale miejsca nie mam i Mój pokój wyglądałby komicznie z dwoma akwariami :-D przeniose całą obsade co mam do nowego z czasem bo nie potrafie się ich pozbyć więc temat obsady dalszej do przemyślenia po prostu będe musiała dopasować ,może uda się coś dorzucić ładnego pewnie to durne ale jakoś mi ich szkoda oddać N!!/ może dlatego że to moje pierwsze rybki o które walczyłam przez swój brak doświadczenia
Miałabym jeszcze jedną prośbe : doradzilibyście jakieś świetlówki 4x54W ? Tak by były odpowiednie dla takiego zbiornika i roślin ( bo jednak będą) mam na myśli porządne światło powiedzmy dla najbardziej wymagających roślin
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Tu Seledynka musisz sama sobie odpowiedzieć czy watów starcza na litr :-?
Przy wymagających roślinach absolutne min. (w/g mnie to 0,8 W/L)
Musisz sobie przeliczyć 4x54W podzielić przez ok. 400L netto wody ?/
Wychodzi 220/400=0,55W
Wychodzi trochę za mało :(
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

No jak to przy gotowych pokrywach zwykle maksimum zadowolenia nie ma :up ale już przy tym zostane tylko chciałabym w miare możliwości oddać barwy .W 112l mam Świetlówka Plant Grow 24W i Reff white 10K 24W i tutaj też przydałoby się dopasować a ja o tym pojęcia nie mam z tymi tysięcznymi barwami 8-| czy wszystkie takie same czy każda inna ...zero mojej wiedzy :( jakbyś miał taką pokrywe do 450l jakie świetlówki byś kupił by wykorzystać na maxa ? Mogłam zapytać tych co u nich kupuje akwa ale obawiałam się że zaproponują to co mają na stanie do sprzedaży a już napewno nie będą się kierować efektem dlatego ten temat i wybór zostawiłam dla posiadaczy akwa co niejedno przestestowali a wiecie jak fajnie wciska się towar tym co nie w temacie :cry:
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Ja nie jestem rośliniarzem, więc barw Ci nie polecę :( Jednak do prawidłowego wzrostu roślin musisz uzyskać (w/g mnie) ok.0,7 W/L :idea:
Dobór barw , koledzy od roślinniaków Ci doradzą ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: krzysiekh »

Odpuść sobie mocne światło :) To wymusza więcej roboty i gratów, to co masz w pokrywie (4x54) wystarczy, a jak chcesz apisto, to zrób taki lowtech trochę z torfem w podłożu. Wujek google Ci powie jak to zrobić i się nie zabić.

A co do startu, to przecież możesz chyba wylać te 112l do nowej bańki, dolać powiedzmy 50l i potem za parę dni 50l itp. Stare podłoże daj pod nowe, albo jak to samo będzie to wymieszaj, nowy filtr podepnij do już teraz do 112l i niech idzie na minimalnym biegu.

Ale to i tak wszystko o kant tyłka jest ;) Stabilizacja taka dobra to w 450l trwa nieco dłużej niż miesiąc (dla hejterów - nie, nie wiem tego z doświadczenia). Poczytaj dojrzewaniu akwarium bez ryb i sikaniu do niego :P

Zrób najlepiej wszystko jak praktyka i wiedza nakazuje, Marcin dobrze wspomniał kiedy pośpiech jest wskazany, czasem lepiej komicznie mieć w pokoju przez miesiąc, dwa niż potem płakać jak będzie sajgon w akwarium.

A i co do krzaków, polecam 2x6500K, 8500K, i coś około 10000K żeby oko cieszyć ew grolux, aquastar i 2xluxline (wersja dla bogatych :) ) ale tak jak mówiłem, światło to problem :P im więcej tym gorzej i więcej roboty (zależy co kto lubi). Jak chcesz takie wymagające, to zacznij czytać o nawożeniu różnymi metodami, hodowli i kontroli glonów no i wiesz, bez butli CO2 nie przejdzie.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Daro »

Te 4 świetlówki t5 54 W w zupełności wystarczą , bo nie ma sensu pchać więcej niż 0,5-0,6 w/l ponieważ możesz sobie potem z tym akwarium nie poradzić. Za oświetleniem musi iść nawożenie na odpowiedni poziom i co2 , a jeśli nie dostroisz tej triady to musisz się liczyć z problemami . Na początek dlatego nie polecam wybierania sobie najbardziej niepokornego "konia" ze stajni , bo potem trudno będzie się na nim utrzymać w siodle...
Polecił bym natomiast podrasowany LT z gatunkami roślin mniej wymagającymi ( na początek) , potem będzie można dosadzać bardziej wymagające i podciągać nawożenie i oświetlenie.
Co do samego oświetlenia to jeśli chodzi o konkretne świetlówki , to polecił bym:
- Philips 865
- Sylvania Grolux
- Sylvania Aquastar
- Osram 840
Można dać po 1 z każdej rury , można też dać np 2 x 865 , 1 x Grolux i 1 x 840 , można i inaczej ... Spośród tych świetlówek można skomponować zestaw , który zadowoli mniej i bardziej wybredne gatunki. Jak byś cierpiała na nadmiar gotówki można się pokusić o lampy firmy Arcadia ... są drogie , ale mają rewelacyjne światło ...

Widzę że Krzysiu mnie ubiegł ,/ ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: krzysiekh »

Ale zobacz Darku jaka zgodność myśli :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Daro »

I nie mów mi tylko że pijemy w tej chwili takie samo piwo :lol: z! ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: krzysiekh »

Piwko już skończone ;) takie na literkę Ż****c
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Przykro mi , że się wtryniłem :ymblushing: Zawsze ładowałem światła na maxa :p
Teraz trochę zmieniłem światopogląd :-?
Zapomniałem dodać o CO2, a fajny zestaw jest do wygrania w konkursie :!:
Też jestem po paru D? ...H...-siach :p
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

To jak to przy sobocie ja też nie byłam święta DK, tylko mam nadzieje że wasze porady były jak najbardziej po umiarkowanym spożyciu :mrgreen: i kolejne moje podziękowania temat świetlówek mam rozwiązany ,kolejna prośba to wybór żwirka,nie chce żadnych substratów a tymbardziej ciemnych bo teraz odmulanie doprowadza mnie do szału,w planach mam korzenie,kokosy,skałki,rośliny jako takie punktowo no i marzy mi sie biały żwirek więc pytanie czy ten byłby dobry http://www.akwarystyczny24.pl/aquawild- ... -4533.html" onclick="window.open(this.href);return false; tylko o cenie w razie czego nie rozmawiajmy hmm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”