Przejście z 112l na 450l

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: bartosz29 »

Jak dla mnie bialy zwirek odpada nie jest wcale taki dobry STRESUJE RYBY no i nie wystepuje w naturze :) ja jako podloze zrobil bym tak w tylnia czesc akwarium zwir do polowy akwa i na to wszystko zwykly piach rozsypany lekko po zwirku i po reszcie zbiornika ja tak mialem mozesz zobaczyc w moim temacie CHANNIDAE rosliny rosly bardzo dobrze a nawet za dobrze chodz obecnie mam tylko piach i rosliny jak valisneria.kryptokoryna jak i napewno wiele innych rosnie bardzo dobrze :)

PROSZE CIE TYLKO NIE BIALY ZWIR :(
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Big daddy »

Tak efektowny jak trudny w utrzymaniu, jak każde białe podłoże, musisz poszukać kompromisu i zastosować tam gdzie planujesz rośliny jakiś substrat, lub ziemię jak radzi Krzysiek (choć dla początkującego radzilbym proste skuteczne rozwiązanie) a skoro podoba Ci się białe Podłoże możesz połączyć te dwa podłoża wg własnej koncepcji, to bardzo efektowne połączenie jednak wbrew temu co piszesz substrat to najłatwiejsze do utrzymania podłoże, ja swój ASII+ odmulalem pierwszy raz po półtora roku uzytkowania.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: krzysiekh »

Miej też na uwadze, że chcesz trzymać apisto a dla nich najlepszy jest drobniutki piasek.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Big daddy »

Uprzedzę Daiwa i napiszę że wręcz konieczny... Ale może być biały jak się uprzesz... :-)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: bartosz29 »

I wyobrazcie sobie biale podloze w takim litrazu bedzie wygladac komicznie i jesli faktycznie chcesz miec apisto to tylko i wylacznie piasek jak pisza koledzy miekka i kwasna woda te ryby zyja w czarnych wodach ;) wiec piach i polmrok wskazany
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Daiw »

Jeśli chcesz mieć apisto to koniecznie PIACH! W części gdzie chcesz mieć rośliny możesz zastosować żwirek ale moim zdaniem lepszy będzie zwykły rzeczny niż ten biały.
Przy pielęgnicach piach jest konieczny.
Sam mam w jednym akwarium połowę piachu i połowę żwiru i jest wszystko ok. Jak na razie nic się nie miesza. Oczywiście piach mam z przodu i żwirek od połowy szerokości dna.
Piach jest również dużo lepszy do odmulania.

Edit.
Nie zauważyłem postu Big daddy. I powtórzyłem to po raz kolejny ;)
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2013, 20:41 przez Daiw, łącznie zmieniany 1 raz.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Daro »

Tak prawdę mówiąc są to zwykłe , ogólnodostępne żwiry tylko że posortowane , wyhuśtane w betoniarce , dobrze wypłukane i fajnie zapakowane...
Zanim Ci coś polecę muszę wiedzieć co będzie w zbiorniku tzn jakie rośliny , czy będzie substrat podżwirowy , jakie ryby ... bo dziwne by było abym polecił Ci biały piasek kalibru mąki do akwarium roślinnego ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Już zrezygnowałam z tego Białego Króla ( cóż za nazwa :-w ) powiedzmy odwidziało mi się #:-s co do obsady to już gdzieś wspomniałam że nie wejde chyba w apisto ze względu na dotychczasową obsade którą nie mam wyjścia i musze zostawić więc moje akwa zapowiada się na towarzyskie i nie z wyboru ale ze względu na to że tak zaczęłam akwarystyke myślałam że szkło 112l zaspokoi a okazało się że chce się większe a większe to możliwość innych ryb ale trzeba ponieść odpowiedzialność za posiadane ryby no i ich polubienie N!!/ czy żwir 2-4mm będzie dobry bez piachu i substratów ?http://www.aquariumsklep.pl/zwir-akwary ... p1096.html studiuje teraz temat żwirowy w necie- miejcie cierpliwość do mnie :ymblushing: ( obsada jest na wstępie postu )
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Big daddy »

Twoja obsada, poprawcie mnie jeśli cos przeoczyłem, nie wyklucza w żadnym razie apisto, nie mówimy o pielegnicach , a pielegniczkach
Co prawda Daiw , czy Bartosz zwolennicy typowych biotopow będą kręcić nosem, ale możesz na początek zapewnić trzon obsady i później w miarę odpadania nie pasujących gatunków (apisto zapewnią gatunkowa aborcje) dodawać biotopow pasujace
Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bartosz29
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 21:17
Płeć: On
Lokalizacja: Manchester

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: bartosz29 »

Ja mysle ze w 450 litrach naprawde mozesz zaszalec ;) jesli chcesz towarzysko ok roslinki itp super ale prosze cie tylko nie gupiki , molinezje , mieczyki itp super by bylo jaks piekne ryby lawicowe przenikajace miedzy valisneria :) duze stado kirysow a moze skalary :) para wygladala by niesamowicie masz wielkkkkieeeee pole do popisu :)
Moj wodny swiat
http://www.youtube.com/watch?v=Bg74-gotsuU" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Za chwile się odniose do wpisów ale jeszcze chciałabym wrócić do świetlówek bo jestem właśnie na etapie kupowania:
2 szt Sylvania Luxline Plus 6500K
Sylvania Grolux 8500K
Sylvania Aquastar 10000K czy Philips Aquarelle 10000K ??
Troche tak fruwam szukając informacji i często się pojawia Philips tylko dla mnie to jedno i drugie 10000K więc nie bardzo wiem w czym różnica i nie wiem jakiego wyboru dokonać by było najlepiej,uwierzcie mi że nie ide na łatwizne zadając tutaj pytania tylko sama wertuje maximum info i głowa paruje a chciałabym od wstępu właściwie skonfigurować
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: KODI »

Seledynka pisze: Sylvania Aquastar 10000K czy Philips Aquarelle 10000K ??
Jeden czort :p Tyle, że sylvania tańsza ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

Już nie moge edytować też mam wątpliwość czy te 2szt Sylvania luxline 6500K nie wymienić na PHILIPS MASTER TL5 865 6500K ? Też jeden czort ? :) Tylko różnica w firmie i cenie?

2 szt Sylvania Luxline Plus 6500K czy PHILIPS MASTER 865 6500K
Sylvania Grolux 8500K
Sylvania Aquastar 10000K czy Philips Aquarelle 10000K ( jeden czort :) )
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: krzysiekh »

Zwykły filips :D 865 wystarczy.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście z 112l na 450l

Post autor: Seledynka »

No to znowu ja :) temat startu 450l czyli zalanie jest dla mnie jasne ,świetlówki wybrane,podłoże najdrobniejszy żwirek z piaskiem teraz kwestia obsady #:-s
Zdecydowałam że moja zbieranina prawdopodobnie znajdzie nowy dom bo szkoda mi ze względu na gupiki rezygnować z innych ryb które mogą być w 450l
Jeżeli chodzi o wygląd akwa to chciałabym w nim kamienie,korzenie,kokosy,wytrzymałe rośliny tak dla oka nie jakaś przesadna ilość no i teraz najlepsze pytanie ,oczywiście mam na uwadze wg waszych propozycji : Pielęgnice z Ameryki Środkowej ,pielęgnice z Ameryki południowej i pielęgniczki jaka jest różnica między nimi by stworzyć im warunki w akwarium nie chodzi mi tu o szczegóły by was męczyć bo sobie neta przelece w tym temacie ale podstawa jaka ich różni bo to mój pierwszy plan, które wybrać a potem będzie łatwiej szukać info o szczegółach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”