obsada 54l niby iwagumi

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

Witam interesuje mnie obsada do 54l iwagumi myślałem tak 10 neonów inessa , 4 kiryski panda i 4 Otoski i właśnie co jeszcze, czy to może już wszystko. I tak jeszcze z ciekawości zapytam, bo na google nie znalazłem odpowiedzi skąd się bierze choroba neonowa, czy ryby mogą się zarazić od tak z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: MarSz »

Neony do 55l, i to 10 sztuk to nie wiem czy dobry pomysł.
Poza tym neony są oklepane do bólu.

Pomyśl o innych interesujących rybkach, a efekt może być o wiele lepszy.
Polecam przyjrzeć się takim gatunkiem jak:
-danio margaritatus (kiedyś microrasbora galaxy)
- danio erythromicron
- pseudomugil gertrudae albo furcatus
- bystrzyk amandy
- hostess brigittae
- a na dno kirysek pigmej

przy odpowiednio dobranej ławicy zbiornik może zyskać niepowtarzalny charakter.
Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

Dodam że za podłoże będzie robił bazalt granulacji 0,8 do 1,2 dekoracja skały dragon stone oświetlenie 24 watt z roślin Java moss i Tajwan moss oraz wąkrota białogłowa, mikrosorium small leaf, anubias Bartera
A co by jeśli dał rozborę klinową w ilości 10 sztuk i otoski z 5 sztuk i kiryski panda z 5 sztuk
zastanawiam się do jakieś małej ławicy tylko aby rybki nie kosztowały po 10 zł za sztukę bo mnie nie stać na takie coś.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Daro »

Razbory klinowe mogą być też ciut za duże do takiego akwarium ... bardzo zmniejszą optycznie sam zbiornik , a po drugie jak urosną będą się w nim męczyć. A stado 10 sztuk tych ryb to nie tak dużo ... ładnie wygląda i pokazuje swój wdzięk ta ryba kiedy pływa w stadzie przynajmniej 30-40 sztuk , ale na taką ławicę trzeba mieć większy zbiornik.
Do 50-60 litrów ciekawe propozycje dał Ci już Marcin , z tym że furcakusy jak urosną do pełnych wymiarów też mogą już mieć wrażenie ciasnoty i nie mieć gdzie pływać.
Z mniejszych rybek na pewno poziomka i mikrorazbory typu maculata , brigittae były by trafnym wyborem , a jeśli coś koniecznie z neonów to wyłącznie simulans a tych możesz dać nawet 20 sztuk.
Z kirysków pigmej i habrosus ( panda jak urośnie to też jest sporą rybą) tak z 5-7 sztuk i 5-6 otosków.

A i jeszcze jedno ... cena tych rybek nie jest aż tak wysoka ... najdroższą chyba był by otos a i tak była by to kwota połowy wspomnianej przez Ciebie dychy...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Big daddy »

Dokładnie nie obracaj się w cenach sklepowych a forumowych to i inaczej spojrzysz na pewne sprawy.
W toni ryba 4cm to już spora jak na ten baniak, poszukaj ofert forumowych gdzie np simulansa można mieć poniżej 3zł, furcata za 5 itp...

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Daro »

Chyba że Przemku kolega jest z inszej lokacji , nie tutejszej i ma w sklepie ryby w wyższej cenie ... Nawet za Alledrogo często za zwykłą rybę wołają więcej niż się należy ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Big daddy »

Ja tam wolę wersję że wołają ile się należy a to my mamy taniej...:grin:
Sklep jak to sklep z czegoś musi żyć i klientów mieć musi. Ale dla tych bardziej zaangażowanych istnieją inne rozwiązania, za połowę lub za darmo kto co woli...:grin:

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

I tu jest problem bo jestem z Wadowic a na tym forum jestem dlatego że to najlepsze forum jakie do tej pory znalazłem. Zastanowię się nad tymi mikrorozborami galaxi wtedy 10 sztuk i 5 otosków i 5 pigmejów i było by:,,ślicznie" . A dlaczego te neonki nie mogą być w 54l?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: MarSz »

Ja napisałem, że neonki są "oklepane" - i sugerowałem ciekawsze gatunki - aczkolwiek jak masz ograniczone możliwości i problem z dostępem do tych rybek to faktycznie trzeba wybrać coś w miarę dobrego i dostepnego.

Jednak mimo wszystko do takiego litrazu z neonów to jednak simulansy bym proponował.
Inessy są większe, a już na pewno odradzałbym czerwone (duże i odrobinę więcej problemów mogą sprawić).

A takich neonów żeby była fajna ławica to musisz mieć przynajmniej 10 - a jeszcze lepiej jak z 15.
W 54 l to już ciasnawo może być.
Choć dużo zalezy od filtracji i aranżacji -neony same w sobie nie pasują mi do iwagumi, bo te ryby lubią rozproszone światło, trochę roślin w których mogą pływać, najlepeij trochę roslin na powierzchni, ciemne dno - wtedy najładniej się prezentują - w Iwagumi masz dno, kilka kamieni i trawniki - więc neony byłyby jak na patelni. Nie słuzyłoby to ich zdrowiu, powodowałoby stres i mogłoby się odbić na wyglądzie.

Choć ludzie tak też mają i są zadowoleni.
Ja sam niebawem będę obsadzał testowe Ragwork (temat w galerii) i będę miał do dyspozycji kilka gatunków i muszę się dobrze zastanowić jak to zrobić by rybki fajnie rozmieścić w dwóch zbiornikach, by było im dobrze oraz by się to fajnie prezentowało.
Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

Haha to ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z doborem obsady ale teraz to masakra jest. Jeszcze boje się o szafkę na której stanie boje się ze nie wytrzyma i nw czy robić stelaż pod akwa z drewna. Jeśli tak to nw z jakiego czy łaty 5x5 cm starczą czy lepiej mocniejsze sam już nie wiem.Na to bym dał płytę meblową 18mm Dodam że mam 15 lat ale kilka mebli sam już w życiu zrobiłem tylko boje się właśnie o to akwa.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Big daddy »

A jaką nasz wraz szafkę? Możesz dać jakaś fotkę?

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Red »

batix pisze: Dodam że mam 15 lat ale kilka mebli sam już w życiu zrobiłem tylko boje się właśnie o to akwa.
W tym temacie Masz "produkcję" Daiwa, który jak montował swoją szafeczkę miał też bodajże 15 lat :)
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=114&t=116&p=502#p502" onclick="window.open(this.href);return false;
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

http://allegro.pl/diversa-szafka-60x30x ... 17056.html" onclick="window.open(this.href);return false; taka tylko ze bez tych bocznych boków. To nie chodzi o to ze jestem za młody żeby umieć uruchomić wyrzynarkę albo pilarkę czy tam boszke np belkę na to akwarium robiłem sam podłączałem świetlówki itp tez sam i o dziwo mnie nie pokopało
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: Big daddy »

Jeśli nie ma tych bocznych elementów to faktycznie konstrukcja może się złożyć na bok. Ja proponuję dodać tylną płytę i będzie jak najbardziej bezpiecznie. Twój wiek nie ma tu żadnego znaczenia hmm. zapraszam do działu zrób to sam pochwal się belką z!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
batix
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2013, 13:59
Płeć: On

Re: obsada 54l niby iwagumi

Post autor: batix »

Pochwale ale najpierw muszę nałożyć na łączenie szpachle i potem Ładnie obkleić okleinom meblową i przymocować jeszcze uchwyty by położyć ja na akwa . jest jeszcze pewien problem stała na tym kiedyś kostka 10l i blat wygiął się o jakiś 1 cm i nie dam rady go naprostować choć bym nie wiem co robił a jak wiadomo to za duże odchylenie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”