Obsada

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
lukasz666
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 września 2013, 10:11
Płeć: Ona

Re: Obsada

Post autor: lukasz666 »

A jest szansa na trzymanie dwóch samców w takim akwa mowa jest o gurami perłowym lub dwuplamsitym?
Awatar użytkownika
żaba.w.lakierkach
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2013, 20:26
Płeć: Ona

Re: Obsada

Post autor: żaba.w.lakierkach »

Skoro MarSz tak woła.
Nie widziałam jeszcze sukcesu w łączeniu ze sobą różnych gatunków ryb labiryntowych. Im więcej wody i spokoju zapewnia się rybom, tym fajniejsze zachowanie ryb.
W ogóle łączenie ze sobą ryb terytorialnych prędzej czy później kończy się kiepsko.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Obsada

Post autor: MarSz »

No to masz odpowiedź.
A zdania tej koleżanki jak i reszty ekipy z Labiryntowce.pl w temacie ryb labiryntowych chyba nie ma szans kwestionować :-)
Awatar użytkownika
żaba.w.lakierkach
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2013, 20:26
Płeć: Ona

Re: Obsada

Post autor: żaba.w.lakierkach »

Oj. MarSz :oops::
Nie jestem nieomylną wyrocznią. Wyraziłam opinię bazując na tym co widziałam i czytałam.
Jak wszyscy z ekipy Labiryntowce.pl, wciąż uczę się nowych rzeczy. Czasem nawet sprzecznych z tym co było pewnikiem dla wielu akwarystów.
Jak ktoś stwierdzi że bredzę, to też przełknę.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Obsada

Post autor: MarSz »

Może, ale sama chcesz się uczyć i zdobywać wiedzę a taka jest o wiele cenniejsza niż gdzieś zasłyszana i "łyknięta w ciemno".

Moja wiedza na temat tych ryb nie wykracza poza przeciętną więc postanowiłem odwołać się do kogoś z większym rozeznaniem w temacie.

W każdym razie - wracając do sedna - czy można coś dopuścić do gurami by nieco bardziej kolorowo?

Wiadomo, biotop i haremy to jedno (i fajna sprawa jeśli chodzi o obserwację ryb w warunkach możliwie zbliżonych do naturalnych) ale podejrzewam, że autorowi nie koniecznie o to chodziło więc zastanawiam się czy byłby jakiś kompromis?
Awatar użytkownika
żaba.w.lakierkach
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2013, 20:26
Płeć: Ona

Re: Obsada

Post autor: żaba.w.lakierkach »

raczej stawiała bym na ławicowe rybki z Azji. warto porównać parametry wymagań mniejszych razbor albo brzanek. Mam wrażenie że inne ryby traktują je na równi z tłem. Względnie danio, ale tych osobiście nie jestem fanką, rosną spore.
Awatar użytkownika
lukasz666
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 września 2013, 10:11
Płeć: Ona

Re: Obsada

Post autor: lukasz666 »

W takim razie nastawiam się na same gurami ewentualnie kilka krewetek. A mam jeszcze pytanie czy w takim litrażu jest szansa trzymania dwóch samców powiedzmy 2+3?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”