Podejście nr1 do LT by BDA

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Podejście nr1 do LT by BDA

Post autor: blackdeadangel »

Witam,
Pierwszy raz w życiu postanowiłem założyć sobie akwarium polegające na technice Low-Tech. Jest to mój chrzest bojowy z tego typu baniaczkiem. Bardzo dużo czytałem o tej technice i zobaczymy jak to wyjdzie. Dzięki pomocy naszych forumowiczó proces zakładania tego akwarium bardzo mi sie przyśpieszył (miała być połowa lutego, a tu już w przyszły piątek lub nawet środę jeżeli będę miał czas to wystartuję :-D ).

OSPRZĘT
Zbiorniczek: stanadardowy Wromak 112l
Oświetlenie: T8 2x18W
Filtr: Pompa akwariowa CILCURATOR 1000 AQUAEL
Grzałka: brak (w pokoju mam tak ciepło, że w zbiorniczkach jest 25 stopni)

PODŁOŻE Grys bazaltowy 0,8 - 1,6 mm

ROŚLINY
- kryptokoryny (brązowe, zielone)
- żabienica (nie wiem jaka)
- mikrozorium windelov
- lotos czerwony albo tygrysi
- hydrocotyle sp.japan
- hygrophila carymbosa
- sagitaria subilata
- china moss

W związku co do roślin tyle udało mi się zdobyć niskim nakładem kosztów (biedny student :lol: ). Może wy drodzy forumowicze coś doradzicie, a jeśli macie jakieś rośliny, które są wam zbędne a nadawałyby się to chętnie przyjmę (pieniążki na złocisty napój zawsze sie znajdą :) ).

OBSADA
???
Napewno będą gupiki i kirysy panda. nad resztą zastanawiam się, ponieważ sam jeszcze nie wiem co:) Może macie jakieś propozycje?

Jeżeli popełniłem jakieś błędy co do obsady roślin to proszę o poprawienie moich błęów, a sam będę żałował za grzechy xD.
A może ktoś zaproponuje mi jakieś aranżancje bo jeszcze sam nie wiem jak to zrobić
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
Gregory85
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 16 listopada 2012, 10:54
Płeć: On
Lokalizacja: Mstów

Re: Podejście nr1 do LT by BDA

Post autor: Gregory85 »

Moim skromnym zdaniem odradzam kirysy. One przekopują podłoże w związku z czym nie nadają się do akwarium typu LT. Mogą Ci wyciągnąć ziemię na wierzch.
Dodatkowo najlepszym dla nich podłożem jest piasek. Drobny żwirek, a zwłaszcza bazalt nie są dla nich dobre, choćby z uwagi na możliwość pokaleczenia się. Sam mam LT i unikam ryb kopiących oraz dennych. Niestety (choć sam bardzo lubię kirysy i swego czasu miałem stado w BW).
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Podejście nr1 do LT by BDA

Post autor: blackdeadangel »

Dzięki wielkie za uwagę. Kirysy powędrują najwyżej do drugiego baniaczka
Moje akwarium, moją wizytówką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obsady i aranż-Akwaria towarzyskie”