Pieskowa Skała

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Dziękowano: 8 razy
Status: Offline

Re: Pieskowa Skała

Postautor: sibelius » 23 marca 2020, 13:07

A może pompa do nawozów, napełniona żarełkiem w płynie z wylotem pod koralem?

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Postautor: Big daddy » 23 marca 2020, 15:46

Coś w ten deseń musiało by być, nie jest to jednak takie proste. Trzeba by zatrzymywać cyrkulację żeby żarcia nie rozrzycalo po całym akwa, niby można by brudzić całą wodę ale tu znów, oprócz kosztów, raczej poleciałyby parametry. Myślę nad obcięciem butelki pet, ustawianiem nad koralem i podawanie tam żarełka. Jakby jeszcze wewnątrz zrobić jakąś curkulacje i uruchamiać na kilka godzin?
Myślę jeszcze, może popróbuje.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Dziękowano: 10 razy

Postautor: Big daddy » 06 kwietnia 2020, 17:00

Uwaga będę aktualizował :)
Mam już wyniki testów icp, tak jak myślałem sporo zaniżone są poziomy jodu i strontu oraz pierwiastki mikro. Odpowiednie kropelki już idą. Widzieliście pewnie, że zamontowałem nową pompe diy. Teraz to taaak, fito easybooster leci już z pompy, nie muszę pamiętać dwa razy dziennie podawać. Jestem bardzo zadowolony z tego preparatu, ilość życie jakaś sie pojawiła w akwarium jest gigantyczna, wydajność, wygoda, efekty wszystko na plus. Wszędzie widać jakieś dziwne stworzenia :)
Parametry są stabilne i co najważniejsze wykrywalne.
Po4 0.04
No3 cały czas dozuje i jest około 5
Powolutku z pompy leci ATI essentials PRO, wódeczka.
Koralom podajemy Reefroids, FM lps grow and color, raz na tydzień pół fiolki prodibio reefbooster. Jakoś się kręci.

Aaaa np i jeszcze jak to na lenia przystało zamontowałem sobie takie coś:
20200404_171224.jpg

Taki przekaźnik sterowany przez Wi-Fi, niezły bajer można sobie włączać i wyłączać co się tam chce, nawet z drugiego końca świata.
Ja podłączyłem to pod odpieniacz, w aplikacji ustawiłem żeby wyłączał odpieniek codziennie o 21 i załączał o 23 taka mała przerwa na karmienie.
Oprócz tego gdy podaje prodibio reefbooster ustawiam timer żeby włączył się dopiero rano. Normalnie rewelacja O/,
Co tam jeszcze się działo....
Aaaa trikentrion przecież :) Jak pamiętacie wyłączyłem rollermat, wyjeliśmy gąbkę wszystko po to, żeby mu jak najbardziej dogodzić. Zmiana priorytetów, jak to w morskim, sztuka kompromisu. Czysta woda zaczęła być niemile widziana, bywa. Niestety mimo tego, i mimo że mając teraz więcej czasu bardzo często karmiliśmy trika zamknął się i porósł gloniszczem.
Nic nie dawało częste kamienie, drażnienie itp. Powoli coraz mniej polipów się otwierało.
W odruchu ostatniej szansy, wstawiłem go pod wylot cyrkulatora, bingo! Dwa dni i znów wszystkie polipy czynne.
Dwa wnioski, samo żarcie nie prowokuje go do żerowania robi to pęd wody, dwa to co mi się wydawało silnym przepływem, wg niego nim nie było :)
Teraz miota nim jak szatan, a Kamila to się nawet bała, że go złamie, tak nim kiwa. Podjąłem testy z butelką, ale tu gdzie teraz stoi nie da rady, skała i silny nurt wyklucza takie rozwiązanie. A szkoda, bo nasze ryby są nienażarte, nie dając mu żyć jak tyko próbuje mu podać coś w trakcie dnia.
To na koniec kilka zdjęć jeszcze:
Acana
20200404_133747.jpg

Micromussa:
20200404_133809.jpg

Glabrescens nam się podzieliła, będziemy mieli trzy główki :)
20200404_133655.jpg

No i na koniec catalaphyllia:
20200404_134114.jpg

Wystarczy, co za dużo to niezdrowo.
A no i właśnie jeśli jesteśmy już przy temacie, to trzymajcie się zdrowo, pozdrowionka :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek

Wróć do „Galeria małych mórz i oceanów”