Budżetowy mikrokosmos

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: Big daddy »

No pięknie się zrobiło, gratulacje :)
Piękne euphylie i favia Dragon soul.
Również czegoś szukam, ale wszędzie tyko goldy i Dragony za ciężkie pieniądze, chyba muszę wziąć sprawy w swoje ręce ;)
Świetny baniak wyszedł, super!

Ps. sarco co taki obrażony?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

Dzięki :)
Sarco własnie ostatnio wraca do życia po ponad 2 miesięcznym fochu. Przesadziłem z dodatkiem dla LPSów. Kilka granulek pewnie wpadło mi w skałę podczas karmienia... parametry się popsuły i się zamknął.
Skórę zrzucał chyba z 10x razem z zielonymi polipami.
Jest teraz troche przyłysawy ale żyje !
Potrzeba mu tylko troche stabilnych warunków a u mnie trwa jeszcze ( ale juz sie konczy ;) ) poligon doświadczalny.

Całkiem ładne euphylie jakiś czas temu kupiłem u Norberta, więc czasem nie trzeba daleko szukać :)
Załączniki
20201127_192443.jpg
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: Graff »

Hejka
Fakt - Norbi ma czasem fajne LPS-y
Ciężej z SPS . Ale i tak warto zajrzeć.

Fajnie to zaczyna wyglądać - niestety patrz e i płaczę...chciałbym tyle jeszcze mieć...
Bardzo lubię też Euphylie - sam mam aż 2 sztuki - super korale. Moje ulubione LPS-y

A u Ciebie coraz lepiej i lepiej....fajny klimacik się robi.
Talerzówka ładnie Ci "idzie" z tyłu..
Tak trzymać
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

Graff@
Dzięki :). Z talerzówka to miałem troche nerwów bo szybko zaczęła tracić kolor, przy okazji miała na sobie plage wirķów.
Z pasozytami bardzo pomogł Chrysus. Wirki są już raczej tylko w sumpie a kolory wyciągnąłem sam, zmniejszając po4 i no3.
Właściwie to z spsami mam tak, że zaczynają swój żywot u mnie od umierania. Dopiero później udaje mi się je tak przestawić żeby wszystko grało... albo nie udaje jak to bywa z bardzo małymi szczepkami.
Euphylie u mnie zachowują się inaczej. Przy wyższym po4 (ponad 0,3) i no3 (ok. 5) i silnym świetle wyglądają jak baloniki. Dosłownie dopompowane tak jak by miały za chwile pęknąć, co zdrowe chyba nie jest.
Przy tych parametrach szybko zaczyna grymasić mi seriatopora czy pocillopora - bieleją. Chodując spsy lpsy i miękasy, zaczynam dostrzegać pewne problemy. Trudno wszystkim na raz dogodzić :)
Tak czy inaczej, narazie najwięcej frajdy mam z Euphylii i tego talerza, bo jest ich coraz to więcej :) Czy mają szybkie tempo wzrostu czy nie to nawet nie wiem. Cieszy że rośnie :)

Aha bym zapomniał.
W ekipie sprzątającej zagosciła u mnie ostryga. Prosto z supermarketu.
Mega widok na hiperlapsie jak żyje :).
Załączniki
20201116_102324.jpg
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

Witam.
Mam pewne wątpliwości co do wyświetlania na forum tego posta a przyznam że czas nagli, dlatego podbijam go tutaj ;)

http://aquajura.pl/viewtopic.php?f=57&t=5766
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

Witam po długiej przerwie :).
Temat akwarium jakoś tak odszedł na drugi plan. Chyba za dużo działo się na codzień w życiu żeby dodatkowo poświęcać czas na pasję... i tak przez te 1.5 roku akwarium żyło sobie właściwie własnym życiem.
Pielęgnacja sprowadzała się do sprawdzenia parametrów raz na ok 5 dni ( Ca i Kh) dolewaniu wody i przetarciu szkiełka. Darowałem sobie podmiany wody. Właściwie to w dalszym ciągu ich nie robię.
Przez ten czas rozchuała mi się xennia, briareum i coraz bardziej mnie to zaczęło drażnić dlatego zabrałem się za porządki

Skałka została rozłupana. Czesc ekspanywnych miekasow zostala rozdana, część niestety poszła w kosz razem ze skałą. Wsumie wywaliłem chyba z połowę skały.
No i zaczął się problem z rozmieszczeniem tego co zostało.
Ciężko jest dobrać skałki do działającego już akwarium. Raz że trzeba się przygotować na dojrzewanie, dwa że trudno o idealne rozmiary pod to co mamy.
Chyba najłatwiej zrobić skałę samemu :) Trochę CX5, piasku koralowego na stelażu z PCV i mamy idealną półeczke skalną. Nie mam zdjęć z produkcji ale półka się sprawdziła i będę robił sobie kolejną za jakiś czas, to może coś wrzucę.

Zmodyfikowane zostało też oświetlenie. Świetlówki są zamocowane w końcu na trochę mniej dziadowskim stelażu. Łatwiej jest je poodpinac czy przeczyścić w razie potrzeby. Chociaż przy aktualnych kosztach energii prawdopodobnie trzeba będzie przejść w 100% na Ledy. Zobaczymy

Przez ten okres miałem tylko jedna awarie. Kilka miesięcy temu obudziło nas wycie autodolewki... ślimak na pływaku. Klasyka .
W tym momencie dolewka jest zabezpieczona dodatkowo zaworem pływakowym. Gdyby miało dość do awarii autodolewki i woda byłaby podawana ciągle, zawór odcina wodę i przelewa się ona z powrotem do pojemnika autodolewki. Proste i (raczej) działa :).
Załączniki
Xenia, briareum
Xenia, briareum
Po remoncie
Po remoncie
Oswietlenie
Oswietlenie
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2022, 13:14 przez MikroKosmonauta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

Cz 2.
Chyba za dużo zdjęć dlatego jest jakiś problem na umieszczenie wszystkiego w jednym poście :D
BTW
Wszystkiego najlepszego w 23R !
Załączniki
20221230_121506.jpg
received_850198359607408.jpeg
20221226_144945.jpg
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: sibelius »

Zjawiskowo to wygląda i w ogóle nie widać na zdjęciach, że to akwarium trójkątne.
Awatar użytkownika
MikroKosmonauta
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:47
Płeć: On

Re: Budżetowy mikrokosmos

Post autor: MikroKosmonauta »

sibelius pisze: 31 grudnia 2022, 17:48 Zjawiskowo to wygląda i w ogóle nie widać na zdjęciach, że to akwarium trójkątne.
Dzięki :) To jeszcze nie jest do końca to co bym chciał uzyskać ale w tych czasach to trzeba się cieszyć że baniak jeszcze stoi.
Co do kształtu to był jedyny sensowny pomysł. Kwadrat w salonie poprostu by przeszkadzał. Na żywo też się go dobrze ogląda... tylko wymaga zdecydowanie większej obsady boków. W tym własnie celu chciałbym zrobić kilka półeczek skalnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria małych mórz i oceanów”