The Green Paradise

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Ja oczywiście!

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: krzysiekh »

Chętnie wpadnę z Juniorem :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Dawno tutaj nic nie pisałem ale to dlatego, że już od 6 tygodni nie robiłem podmian z braku czasu.
Na szczęście akwarium jest na tyle stabilne (duża masa zielona) że w zasadzie nie wymaga podmian.

Jedyne zmiany, to że odparowało trochę wody i zwiększyła się ilość roślin (już wychodzą z akwarium).

Miałem znaleźć chwilę czasu i podjechać dolać wody ale pojawiły się pewne okoliczności.

Ośrodek przechodzi gruntowny remont i przyszedł czas na salę w której stoi akwarium. Ma być również remont podłogi więc akwarium na jakiś czas musi opuścić salę.

Jutro jesteśmy z Big Daddym i Tomaszewskim umówieni na przenoszenie akwarium w całości ( bez rozbierania aranżacji) do innej sali, która jest już wyremontowana.

Akwarium będzie tam stało 2 może 3 tygodnie i potem będzie musiało wrócić na miejsce.

Wtedy też chyba zrobimy nową aranżację, bo za długo się nie da patrzeć na jedną i tą samą.

Ale to już termin ustalimy osobno bo podejrzewam, że to będzie znów akcja na cały dzień.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Zwarty i gotowy jak zawsze, dawno nie widziałem zbiornika i z ciekawością czekam na jutrzejszy dzień. Po wystawie to już niczego się nie boję hehehe. Do jutra!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: adamon »

Powodzenia Panowie :-)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Kurde mam nadzieję że Marcin wklei zdjęcia, poprostu szok!
Wszystko tak niemiłosiernie zarośnięte ale...tylko po tym można zorientowac się ze akwarium nie jest pod stała opieką. Zadnych glonów!zielenic pyłu na szybach nic zero, null...
Podobno to "ręka MarSza", kurczę nie do wiary poprostu...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Tak jak pisał Przemek - rzeczywiście w akwarium nie było śladu glona.
Sam byłem zdziwiony (bo nie robiłem podmian od 6-ciu tygodni - nawet 10cm wody wyparowało a akwarium jakoś funkcjonuje).

Dobrze, że był ze mną Big Daddy i Tomaszewski - to w razie czego są świadkowie ;)

a na poważnie - misja zakończona sukcesem.

Akwarium przeniesione chwilowo do innej sali. W poprzedniej sali przewidziany jest remont włącznie z wymianą posadzki i malowaniem. Dlatego akwarium nie mogło tam stać.

W tej chwili jest w sąsiedniej sali.

Jak już dostaniemy potwierdzenie, że remont będzie skończony (nikt nie wie kiedy to nastąpi bo łącznie jest do zrobienia kilkanaście sal i nie wiem czy będą robione kompletnie jedna po drugiej i w jakiej kolejności czy wszystkie na raz etapami) to akwarium wróci na swoje miejsce.

Jednak - wtedy chyba zrobimy nową aranżację bo zielony raj już nam się trochę znudził - zobaczymy.

Na razie kilka zdjęć z dzisiejszych przenosin.

Po spuszczeniu części wody akwarium zaczęło wyglądać jak paludarium:
DSC_1805.jpg
DSC_1805.jpg (118.66 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1806.jpg
DSC_1806.jpg (166.22 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1807.jpg
DSC_1807.jpg (181.48 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1809.jpg
DSC_1809.jpg (194.63 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1811.jpg
DSC_1811.jpg (173.38 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1813.jpg
DSC_1813.jpg (120.32 KiB) Przejrzano 4886 razy

Tutaj już w nowej sali na miejscu tymczasowym:
DSC_1814.jpg
DSC_1814.jpg (148.38 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1815.jpg
DSC_1815.jpg (151.98 KiB) Przejrzano 4886 razy
Po zalaniu lekko zmącone - ale to szybko ustapiło:
DSC_1816.jpg
DSC_1816.jpg (154.96 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1819.jpg
DSC_1819.jpg (176.16 KiB) Przejrzano 4886 razy
DSC_1822.jpg
DSC_1822.jpg (172.64 KiB) Przejrzano 4886 razy
Dzięki dla Przemka i Tomka za pomoc!
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: kamyccek »

WOW genialnie baniaczek zarósł... żeby tak w połowie mój zarósł po zmianie aranżacji to byłabym happy :)
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: The Green Paradise

Post autor: Tomaszewski »

Ogólnie to jestem trochę poirytowany :lol: Człowiek koło swojego zbiornika chodzi, nawozi, chucha i dmucha i wiecznie jest coś nie tak. Marcin jedzie raz na miesiąc albo rzadziej i wszystko rośnie bajecznie. Jak tak dalej będzie to oddam swój baniak pod jego opiekę ;).
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: adamon »

Albo pozostaw bez opieki :-)
Pięknie akwarium zarosło :-D
MarSz to planujesz całkowitą przebudowę aranżacji, razem z podłożem ? ryby też inne ?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Do końca jeszcze nie wiem.

Zobaczymy na ile mi pozwoli czas.

Obsada zostanie zredukowana ale niekoniecznie zmieniona.
Wstępnie wczoraj doszliśmy do wniosku, że zostaną rasbory klinowe.

Aranżacja będzie zmieniona - podłoże zostanie chyba.
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: The Green Paradise

Post autor: jabluszko520 »

ale piękny gąszcz!
Awatar użytkownika
xxx
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 grudnia 2013, 15:17
Płeć: On

Re: The Green Paradise

Post autor: xxx »

Jak widac natura radzi sobie lepiej od nas ze swoim wyglądem, ale ja także zauwazyłem że im mniej się grzebie w akwarium tym spokojniej wszystko rośnie i świetnie wygląda.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Pamiętacie jak w kwietniu przenosiliśmy zbiornik bo miała być remontowana sala w którym stoi akwarium?

Nikt nie zakłądał, że potrwa to tak długo ale nawarstwiło się wiele problemów technicznych, organizacyjnych oraz administracyjnych - w każdym razie teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że minęły praktycznie 4 miesiące od tego czasu.

Dopiero teraz dostałem informację, że "na dniach" sala zostanie oddana do użytku I będzie można przenieść akwarium na jego pierwotne miejsce.

W każdym razie zdałem sobie również sprawę, że przez te 4 miesiace byłem przy akwarium tylko 3 razy - nie robiłem podmian I wycinek bo nie miałem czasu. Dolewałe tylko bakterii AZOO oraz uzupełnialem odparowaną wodę.
Może gdybym od razu wiedział jak długo to potrwa to zaplanowałbym w międzyczasie jakieś podmianki - jednak za każdym razem miałem informację, że "za kilka dni będziemy się przenosić". Więc jak miało być za kilka dni to nie robiłem podmian bo nie było senu.

Piszę o tym po to by pokazać, że przez tyle czasu akwarium sobie całkiem nieźle poradziło (poza tym, że niemiłosiernie zarosło).

Duża ilość ryb I roślin pozwoliła w jakiś sposó utrzymać równowagę biologiczną - zbiornik nie był nawożony absolutnie niczym (dolewałem tylko te kilka razy wodę z moich krewetek).

Wiem - widok ogólny nie powala na kolana bo jest to po prostu zapuszczony zbiornik - ale jak fajnie zapuszczony :)

Ostatni raz tam byłem przed moim urlopem, bo dostałem informację, że była przez 2 tygodnie otwarta pokrywa I wyparowało sporo wody - faktycznie - dlałem ponad 30l wody I wtedy też zrobiłem ostatnie zdjęćia, które będą niżej.

Ciekawy jestem jak to teraz wygląda.


A wracając do tematu - zbliża się więc termin, gdy można będzie przenieść akwarium (I tym razem mam potwierdzone informacje, że faktycznie remont jest skońćzony tylko jakieś sprzątanie ma jeszcze być).
I tutaj pytanie - czy ktoś byłby zainteresowany I zechciałw tym uczestniczyć?

Wydajem mi się, że tym razem będzie to przedsięwzięcie podobne do tego jakie było przy zakładaniu zbiornika (wystarczy pójść do pierwszej strony by zobaczyć).

Planuję całkowity restart I zupełnie nową aranżację (którą mam już szczegółowo zaplanowaną).
Przyda się troche rąk do pomocy I osób do towarzystwa.

Wstępnie - pierwsze terminy I jakich można mówić to najbliższa niedziela czyli 17 sierpnia albo kolejna czyli 24 sierpnia.


Z restartem związane są jeszcze inne sprawy:
1. Po pierwsze będę redukował obsadę - do nowej aranżacji ta jest zdecydowanie nieprzemyślana. Z obecnej zostawię rasbory klonowe - natomiast będzie sporo kardynałków, danio I neonów. Rybki będą na sprzedaż w rozsądnej cenie - a za uzyskane środki chcę zakupić pokarmy (te które dostaliśmy przy zakładaniu zbiornika już dawno się skończyły I braki są uzupełniane w inny sposób).

2. Również na sprzedaż będzie bardzo dużo roślin.
Tutaj również środki zostaną przeznaczone na potrzeby zbiornika na przyszłość jak I brakujące element związane z restartem akwarium.

Jak ktoś jest zainteresowany to pisać do mnie I rezerwować.

Piszę o tym wcześniej gdyż później może być za mało czasu - roślin będzie sporo a nie mam ich gdzie przechować przez dłuższy czas w wystarczająco dobrych warunkach.


A oto zdjęcie części akwarium - niestet robione w innym pomieszczeniu gdzie ustawienie jak I pora dnia była wyjątkowo niekorzystna więc są refleksy.
DSC_0209.jpg
Jak mówiłem - odparowało troche wody - na mnie największe wrażenie zrobiły rośliny w formie emersyjnej nad taflą:
DSC_0205.jpg
DSC_0204.jpg



To tyle na tą chwilę- mam nadzieję, że po restarcie uda się "odmłodzić" akwarium bo taka dżungla nawet mi się już troche zaczęła nudzić :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Z przyjemnością przyłączam się do akcji :smile:

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty forumowe”