The Green Paradise

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Dopiero teraz przeczytałem - dwa dni forum nie działało.

Jutro może pojadę zobaczyć jak wygląda akwarium ale już podobno mleko się całkowicie wyklarowało.
Awatar użytkownika
Kaeste
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 11 stycznia 2013, 23:05
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Północ

Re: The Green Paradise

Post autor: Kaeste »

Oglądając pierwsze i ostatnie fotki jest po prostu rewelacja. Jak dzieciaki sobie radzą są już jacyś entuzjaści młodzi?
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Ej?
MarSz gdzie obiecane fotki?
Noooo?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Kaeste
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 11 stycznia 2013, 23:05
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Północ

Re: The Green Paradise

Post autor: Kaeste »

:ymdevil: No Noooooo
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

echh - wstyd się przyznać ale od czasu restarty jeszcze tam nie byłem - tylko podpytuję żony czy wszystko ok.

Miałem plan by dziś w drodze do pracy wjechać i pstryknać jakieś fotki - ale czy się uda? Zobaczę.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

OK - więc obiecane zdjęcia.

Jak widać na poniższym - przez wakacje udało się wyremontować świetlice dla wychowanków ośrodka - dlatego też mogliśmy w odnowionej sali zacząć długo wyczekiwany restart akwarium:
001.JPG
Wszystko nowiutkie i czyściutkie wiec mieliśmy dodatkową motywacje - aranżacja też musiała wnieść coś nowego a nie tylko polegać na wycince i kosmetycznych zmianach.

A oto zbiornik w stanie w jakim go zastaliśmy przed operacją.
Po kilku miesiącach bez większej opieki zarósł niemal całkowicie:
002.JPG
Zaczęło się wyciąganie roślin i wyłąwianie ryb - jedno i drugie nie było łatwe bo było tego sporo i czasem nie było wiadomo od czego zacząć tak wszystko było pozrastane:
003.JPG
004.JPG
Żniwa były wyjątkowo udane:
005.JPG
006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG
012.JPG
A tutaj już akwarium wyczyszczone i pierwsza przymiarka do nowej lokalizacji:
013.JPG
Sporo czasu zajęło wiązanie mchów na małych kawałkach lignitu i lawy:
014.JPG
I zaczęło się testowe układanie zaplanowanej aranżacji:
015.JPG
Zaangażowała się cała ekipa:
016.JPG
017.JPG
018.JPG
019.JPG
020.JPG
Tutaj karton lawy, który dostaliśmy od Akwarystyczny24 - za co serdecznie dziękujemy!!!
021.JPG
Następnie misterne układanie kawałków lawy i lignitu z zaszczepionymi roślinami:
022.JPG
I już można zdradzić pierwotny wygląd aranżacji:
023.JPG
Nieskromnie się pochwalę, że pomysł na aranżację zrodził się w mojej głowie po tym jak widziałem zainteresowanie niektórych dzieci zdjęciami starej aranżacji "Lost islands" oraz za namową Pani Dyrektor internatu :)

Drzewka były brane pod uwagę już przy pierwszym starcie akwarium ale nie chcieliśmy wtedy podejmować się tak ryzykownej aranżacji więc powstało to co było do tej pory. Teraz jednak postanowiliśmy podnieść poprzeczkę i dotrzymać obietnicy.

Tak oto powstały dwie skalne wyspy z drzewkami (tym razem większa ilość):
024.JPG
Zdecydowanie robienie takiej aranżacji w takim składzie to super sprawa (dzięki wszystkim za pomoc) - każdy coś zasugerował, doradził, przesunął to i owo - i dzięki temu efekt końcowy będący skutkiem pracy zbiorowej jest jaki jest :)

Po pierwszych zachwytach nad hardscape'em nastąpiło zalewanie zbiornika:
025.JPG
Tutaj obawialiśmy się jednej rzeczy - nie dysponowaliśmy tym razem zbyt dużą ilościąpodłoża więc zdecydowaliśmy się na płukanie starego podloża - była to ADA Amazonia New wraz z warstwą substratu Aquael. Substrat ten w dużej części się rozpuścił co doprowadziło do mocnego zanieczyszczenia podłoża.
Obawialiśmy się, że będzie mgła w akwarium.

Robiąc więc aranżację staraliśmy się tą wypłukaną ADĘ dać na podkład a na wierzchu przykryliśmy tym czym dysponowaliśmy - każdy coś przywiózł (często wyjałowione podłoże).

Podczas nalewania wody - mimo zachowania szczególnej ostrożności miejscami pojawiła się mgiełka z niedopłukanej gliny. Efekt ten nam się bardzo spodobał - oczywiście chwilowo - wyglądało to jakby mgła osiadła pod górami - więc uwieczniliśmy to na zdjęciach:
026.JPG
027.JPG

I nalaliśmy wody do końca:
028.JPG
029.JPG
Podczas odławiania ryb udało nam się wyłowic sporo krewetek, które wpuściłem tam jakiś czas temu i o których zapomniałem.
Jeśli poszukać starych postów to można znaleźć, że wpuściłem kiedyś do akwarium kilka (max 5 sztuk) sakur z mojej ówczesnej hodowli.

Jak się okazało sakurki przeżyły, rozmnożyły się, dorosły do bardzo dużych rozmiarów (niektóre samice wyglądały niczym krewetkowe "ciężarówki") i co najważniejsze - nie straciły nic a nic z jakości jeśli chodzi o pigment - więc jest to ciekawy punkt dla teorii o "osłabianiu puli genów" krewetek przy chowie wsobnym.
030.JPG
031.JPG
032.JPG
W międzyczasie uznaliśmy, że należy nam się coś na żołądek po ciężkiej pracy więc zamówiliśmy pizzę - gdy pojechałem pod bramę ośrodka z Alanem po odbiór pizzy - akwarium zostawiliśmy w takim stanie jak na zdjęciach powyżej.

Gdy wróciliśmy z pizza - zastaliśmy to:
033.JPG
Okazało się, że pozostałym członkom "ekipy remontowej AquaJura" udało się z sukcesem i za pierwszym razem odpalić dwa filtry.

Mgiełka widoczna wcześniej na dnie się ładnie wymieszała i rozprowadziła po całym zbiorniku.

Niestety tego dnia nie było nam dane zobaczyć już nic więcej poza najodważnieszymi rybkami, które przypłynęły pod szybę.

Do zalania akwarium wykorzystaliśmy w 80% wodę z tego akwarium przed startem, złoże keramzytowe (dwa spore worki), które było wcześniej w podłożu również poszło pod podłoże, jeden z filtrów nawet nie miał czyszczonych wkłądów (drugi miał - choc nie musiał ;) ale to inna historia) więc nie obawialiśmy się specjalnie o florę bakteryjną zbiornika.

Mimo wszystko - profilaktycznie dodaliśmy na start następujące preparaty by ułatwić rozwój i utrzymanie flory bakteryjnej, zmniejszyć stres i ryzyko zachorowań ryb oraz poprawić ich kondycję:
- AZOO PLUS AquaGuard Plus
- AZOO PLUS Supreme BioGuard
- AZOO PLUS VITAMINS


Po kilku dniach dostałem informację z ośrodka, że woda się wyklarowała.

Natomiast dopiero dziś rano miałem możliwość udać się na miejsce by zrobić zdjęcia - oto więc wygląd akwarium na dzień dzisiejszy:
034.JPG
035.JPG
Wiem, - nie powala na kolana - ale mam nadzieję, że to tylko początki i wkrótce efekt będzie zmierzał w kierunku tego, co było w planach.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

Dzięki za fotorelacje, zbiornik wygląda bardzo dobrze a będzie wyglądał atomowo :grin:

Wysłane z tapetami za pomocą Tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

Po obejrzeniu go dziś dochodzę do wniosku, że jednak muszę tą butle nabić - może mi ktoś przypomnieć, gdzie w Częstochowie nabiję (uwaga - nabiję a nie wymienie) butlę od ręki?

CO2 może być tutaj niezbędne na starcie by rośliny wystartowały szybciej niż glony (w tej aranżacji jest ich mniej niż poprzednio).
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: The Green Paradise

Post autor: Big daddy »

W Gnaszynie naprzeciw wigolenu za torami. Jeśli akurat nie leją co2, można zostawić i odebrać później.
Masz po drodze...:smile:

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 za pomocą Tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: adamon »

Wow :-)
Czekam z niecierpliwością na powstanie drzewek w Waszym wykonaniu - zawsze mi się podobały :-)
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: krzysiekh »

MarSz pisze: jeden z filtrów nawet nie miał czyszczonych wkłądów (drugi miał - choc nie musiał ;) ale to inna historia)
Punkt kulminacyjny całej akcji :D
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: The Green Paradise

Post autor: MarSz »

krzysiekh pisze: Punkt kulminacyjny całej akcji :D
:-$
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: The Green Paradise

Post autor: jabluszko520 »

jakie cichooo ??? hę :P

zbiornik jest rewelacyjny, już nie mogę się doczekać na efekt w miarę końcowy - mam na myśli rośliny, ich wzrost

A ja mam pytanie, jak usypaliście i czy czymś zabezpieczaliście te wysepki, by później się ni e"rozjechały" po akwarium? Co zrobić żeby efekt gór byl ciągle taki sam? Nie ukrywam, że zastanawiam się nad czymś podobnym w moim akwa :P
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: The Green Paradise

Post autor: krzysiekh »

To musisz załogę zaprosić do siebie i będziesz miała wykonane ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: The Green Paradise

Post autor: jabluszko520 »

hihi maupiszony z was :P musielibyście wziąć namioty i śpiwory bo nie pomieścimy się w moim pokoiku haha do mnie daleka droga jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty forumowe”