[25l] Zielony mikrus

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

[25l] Zielony mikrus

Post autor: MarSz »

Ostatnio bardziej niż akwaria roślinne interesowały mnie krewetki i jakoś nie miałem do czynienia za bardzo z zieleniną, ale nadarzyła się okazja by wrócić na chwilę do tematu akwarium roślinnego więc chętnie z niej skorzystałem.
Wpadło mi w ręce akwarium 25l (40x25x25) i miałem w nim zrobić jakąś prostą aranżację, która miałaby być jako projekt forumowy zaprojektowana na targach Zoobotanica 2013.

Długo nie mogłem się do tego zabrać (nie miałem czasu) ale w końcu jednak sytuacja i okoliczności mnie zmusiły by nie odkładać tego projektu na dłużej i tak oto z potrzeby chwili (i w ciągu chwili) powstało na szybko coś takiego.


001.jpg
Akwarium na podłożu Azoo Plant Growers Bed.
Oświetlenie to 2 moduły 11W.
Woda - kranówka (parametrów nie mierzyłem i nie zamierzam).
Nawożenie - brak.
Ryby - brak.

Rośliny (no tutaj mogę w końcu coś napisać):
- microsorum small leaf
- microsorum pteropus mini
- microsorum windelow mini
- microsorum trident
- microsorum cross
- microsorum narrow K
- microsorum real narrow
- microsorum pteropus
- milimeter moss
- mini pelia
- wave moss
- mini pearl moss

Oto kilka dodatkowych fotek:
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
DSC_0111.jpg
DSC_0112.jpg
DSC_0113.jpg
DSC_0114.jpg

Akwarium chwilowo służy za nocną lampkę w pokoju, w którym śpi mój syn i tak będzie przez najbliżesze 2 tygodnie. Potem aranżacja zostanie zlikwidowana więc nie spodziewałbym się (biorąc pod uwagę tempo wzrostu zastosowanych roślin), że w zbiorniku zajdą jakieś większe zmiany :-)
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: KAMYK »

TY to zawsze potrafisz LUDZI uszczęśliwić z!
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: Carew »

MarSz pisze:...tak oto z potrzeby chwili (i w ciągu chwili) powstało na szybko coś takiego.
No to podziwiam, że można stworzyć tak okazały baniaczek w "chwili" :)
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: MarSz »

Da się, da.
W końcu tak robi się baniaki na większości konkursów - składanie na miejscu.
Tak było i tutaj.
Fakt - większość roślin rosła sobie wcześniej w baniakach przygotowawczych - na koniec pozostał więc tylko ostatni etap - stworzyć z tego coś co będzie do siebie jakoś pasowało.
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: Carew »

MarSz pisze:Da się, da.
W końcu tak robi się baniaki na większości konkursów - składanie na miejscu.
Tak było i tutaj.
Fakt - większość roślin rosła sobie wcześniej w baniakach przygotowawczych - na koniec pozostał więc tylko ostatni etap - stworzyć z tego coś co będzie do siebie jakoś pasowało.
No i efekt można podziwiać ;)
Podziwiam za krotki czas założenia bo mi to z reguły zajmuje mnóstwo czasu.

Wysyłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: MarSz »

Akwarium od dziś można obejrzeć we Wrocławiu na Zoobotanice.
Podobno przeszło transport w całości bez większych szkód - jutro sam zobaczę.

Co prawda wśród innych naszych zbiorników wręcz zniknie, ale mam nadzieję, że mimo małych rozmiarów spełni swoją rolę zielonego akcentu.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [25l] - powrót do zielonego

Post autor: MarSz »

Oto i ostatnie fotki zbiornika z Targów Zoobotanica 2013 we Wroclawiu.

Zdjęcia nie są najlepsze - ale może jeśli któryś z kolegów ma lepsze ujęcia to zechce wstawić w temacie później.

Podczas transportu niektóre elementy się poprzesuwały i ostateczny aranż wyszedł delikatnie inaczej niż przed transportem ale nie miało to większego znaczenia na wygląd całości.
001.jpg
Na czas wystawy do akwarium zostały wpuszczone nastepujące ryby:
- corydoras pygmaeus
- danio erythromicron
- danio margaritatus
- boraras brigittae

i krewetki caridina cantonensis sp. tiger.

Oto kiryski:
002.jpg
i krewetki:
003.jpg
004.jpg
005.jpg
Rasborki:
006.jpg
Oraz danio:
007.jpg
Niestety w chwili, gdy robiłem zdjęcia danio erythromicron nie chciały za bardzo pozować (bardziej płochliwe były) ale zechciały się pokazać Piotrowi Kierzkowskiemu z DefiniteAquascape.tv gdy filmował akwaria.

Zachęcam do obejrzenia filmiku przez niego opublikowanego - jak się dobrze przyjrzeć, to widać różnice w sposobie pływania pomiędzy obydwoma gatunkami danio.

DefiniteAquascape.tv - Akwarium Aqua Forum Częstochowa na targach Zoobotanica 2013

Erythromicron w specyficzny sposób porusza płetwami - tak jakby drgały. Z Piotrem nawet użyliśmy porównania, że zachowują się niczym podwodne kolibry.
Mam nadzieję, żę filmik pozwoli na zaobserwowanie tych jak i innych szczegółów związanych z pięknem tej ryby - która (oczywiście rzecz gustu) chyba jest jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca od Danio perłowe (dawniej Microrasbora Galaxy).


W tym miejscu chciałbym podziękować Panu Robertowi Adamiakowi, który udostępnił na czas wystawy wszystkie rybki i krewetki do akwarium ze swojej hodowli "Adamiak Zoo".
Bardzo dobra jakość i kondycja rybek sprawiła, że zbiornik (ten jak i pozostałe) przyciągał uwagę zwiedzających (nie często można spotkać brigitki albo danio perłowe tak dobrze wybarwione i tak szybko aklimatyzujące się - często są to tzw. "bledziuchy" czego się obawialiśmy, jednak jakość rybek nas bardzo pozytywnie zaskoczyła).

Również wielkie dzięki dla naszego drugiego partnera - Aquarium-Fish za udostępnienie akwarium full Opti White do tego celu. W tym szkiełku rośliny prezentowały się rewelacyjnie (niestety zdjęcia nie oddają tego w 100% - więc kto nie widział na własne oczy ten musi się zadowolić marnymi fotkami).
Przy okazji - miło było w końcu poznać osobiście właściciela Aquarium-Fish - wielki szacun za wkład pracy włozony w targi (zdałem sobie z tego sprawę gdy pakowaliśmu 980l akwarium wraz z szafką do samochodu wraz z drugim - tylko odrobinę mniejszym) oraz za profesjonalne i pozytywne podejscie do tematu nawet w obliczu różnych problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty forumowe”