Labidochromis caeruleus yellow

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
adrian0707
Założyciel
Posty: 157
Rejestracja: 15 listopada 2012, 19:56
Płeć: On
Lokalizacja: Konopiska

Labidochromis caeruleus yellow

Post autor: adrian0707 »

Obrazek


Pyszczak ten licznie występuje w jeziorze Malawi pomiędzy wyspami Charo i Mbowe, oraz w zatoce Nkata. Jest bo bardzo atrakcyjna wizualnie i łagodna w zachowaniu ryba nie wykazuje silnego terytorializmu, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia konfliktów w akwarium pomiędzy nią, a pyszczakami innych gatunków. Polecam tą rybę początkującym akwarystom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biotopem jeziora Malawi. Labidochromis caeruleus dorasta do rozmiarów 8-10 cm. Rozmiar ten ryby osiągają po ok. 1.5-2 latach.Minimalna długość zbiornika w którym można je hodować to 100cm oczywiście mi dłuższy zbiornik tym lepszy .Ryby te chętnie przyjmują większość pokarmów przeznaczonych dla ryb jeziora Malawii chętnie jedzą mrożonki typu cyklop ,artemia.Hodowla tych ryb to czysta przyjemność ryba cieszy oczy barwami i niesamowicie łagodnym usposobieniem .
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Labidochromis caeruleus

Post autor: bynio67 »

Pyszczaki z grupy Mbuna są moja najdłuższą przygodą akwarystyczną. Dla niezorientowanych, czyli początkujących w temacie polecam Labidochromis Caeruleus. Nawet doświadczeni hodowcy wracają do tego gatunku chociażby z tego powodu że jest on jednym z niewielu Mbuna który pasuje jako współmieszkaniec do pyszczaków typu Aulonocara. Caelureusy poprawiają w sposób znaczny niesamowite wrażenie zbiornika zarybionego "Malawijskimi Pawiami", których samiczki nie są obdarzone takimi kolorami jak ich partnerzy. Popularne Yellowki, których barwa jest soczyście cytrynowa są najbardziej łagodnie usposobionym przedstawicielem Mbuny. Jednak jeżeli zdecydujemy się na ich hodowlę do zbiornika wielogatunkowego powinny stanowić one większą liczebnie grupę ponieważ w mniejszej grupie mogą być zdominowane. Dodatkowym atutem Caeruleus jest to że w jednym zbiorniku możemy hodować kilka samców. Te wyglądają efektowniej niż samiczki i goniąc się nie robią sobie większej krzywdy.
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Labidochromis caeruleus yellow

Post autor: bynio67 »

Popularność Caeruleus jest tak duża że Adriana i mój post prawie się zdublowały. Gdy zaczynałem pisać wątek ten był pusty. Tym bardzie polecam aby przygodę z Mbuna zacząć od tego gatunku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Ryb”