Pseudotropheus acei

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Pseudotropheus acei

Post autor: KODI »

Obrazek

autor: bynio67 » 16 lis 2012, 21:48
Drugim pyszczakiem który chcę polecić dla początkujących hodowców spośród grupy Mbuna jest Pseudotropheus acei. Pierwszy spośród hodowanych przeze mnie pyszczaków który obdarował mnie potomstwem. Było to lat temu prawie 20. Moje dwie samiczki inkubowały jednocześnie. Byłem tak zaangażowany w pomoc aby ciąża zakończyła się powodzeniem, że jako niedoświadczony hodowca zdecydowałem na odgrodzenie ich od pozostałej obsady szybą którą szklarz uciął mi na wymiar. Z pierwszego miotu dwóch samic miałem 42 sztuki malutkich około 8mm. rybek. Radość moja była niesamowita, trochę mniejsza niż z narodzin mojego pierwszego syna(dobrze że tego nie czyta). No ale dosyć wspomnień...Acei jak nikt potrafi pokazać swoją "witalność". Dużo "go widać', czyli nie płoszy się, co charakteryzuje sporo gatunków Mbuna. Dymorfizm płciowy jest trochę trudny do rozróżnienia bowiem samice, jak i samce są podobnie, ładnie ubarwione. Atrapy jajowe są często znakiem rozpoznawczym samców. Jednak u Acei ich ilość nie jest wyznacznikiem płci. Bywa często że samiec ma ledwie jedną atrapę jajową. Z racji sporych rozmiarów Acei(ok. 14cm) zbiornik dla nich nie powinien być krótszy niż 120cm.

Autorem jest bynio 67 :!: Ja tylko nieudolnie przeniosłem :oops:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Pseudotropheus acei

Post autor: KODI »

Mój były Acei sp. white tail
Załączniki
DSC08926.JPG
DSC08926.JPG (35.6 KiB) Przejrzano 2240 razy
P1000079.JPG
P1000079.JPG (56.86 KiB) Przejrzano 2240 razy
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Ryb”