AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: KODI »

Pozwolę sobie na opinię wkładu biologicznego AZOO ACTIVE FILTER 4in1.
Od ponad 3 tygodni stosuję w swoim filtrze w/w wkład, na początku trochę info. od producenta :idea:
AZOO ACTIVE FILTER 4in1 jest potężnym i unikalnym wkładem biologiczno-chemicznym do filtrów łączącym w sobie moc 4 najlepszych, innowacyjnych wkładów marki AZOO, które są rozwiązaniami stworzonymi przez specjalistyczny dział biotechnologiczny w celu stworzenia idealnych warunków do życia zwierząt w akwarium.
AZOO ACTIVE FILTER 4in1 składa się i łączy w sobie zalety czterech wkładów Calcium & Magnesium Ion, Silver Ion, Anion, Far Infrared-Rays, dzięki czemu jest najbardziej uniwersalnym wkładem filtracyjnym o najszerszym możliwym spektrum działania i korzystnych właściwości.
AZOO ACTIVE FILTER 4in1 charakteryzuje się największą powierzchnią filtracyjną, doskonałą przepuszczalną dla wody strukturą, długim hydraulicznym czasem retencji (HRT) i dziesiątkami unikalnych właściwości, nie spotykanych w innych mediach. Active Filter jest najbardziej zaawansowanym technologicznie medium do filtra w akwarium i nie ma odpowiedników. Żaden inny wkład nie oferuje nawet ułamka właściwości Active Filter.
AZOO ACTIVE FILTER 4in1 powinien być stosowany w celu stworzenia idealnych warunków wodnych i warunków filtracji dla zwierząt w akwarium, ograniczenia ryzyka występowania chorób, patogenów, glonów i fitoplantkonu, a także zwiększenia komfortu jak i wydłużenia życia ryb i innych zwierząt.
AZOO ACTIVE FILTER 4in1 zaleca się stosować w akwariach w których są drogie zwierzęta wymagające najwyższej jakości wody i maksymalnej możliwej filtracji biologicznej min. Arowany, Dyskowce, Ryby Morskie, Duże stada pielęgnic Tanganika, Malawi.
AZOO ACTIVE FILTER 4w1 można umieścić w każdym filtrze w miejscu o stałym przepływie wody, m. in. w filtrach zewnętrznych, kubełkowych, kaskadowych, w sumpach i filtrach ogrodowych. Active Filter posiada w komplecie specjalną siatkę umożliwiającą swobodny przepływ wody.

Wiecej na stronie naszego partnera :arrow: http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-acti ... -2606.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Wracając do moich spostrzeżeń, stosuję AZOO Active Filter od ok. 3 tygodni.
Mam dosyć mocno przerybione akwarium z dużymi rybami. Po zastosowaniu wkładu w JBL e1501 zauważyłem spadek azotanów z 80-100 mg/l do ok. 40 mg/l a więc o połowę. Muszę podkreślić, że wartość ta jest utrzymywana bez podmian wody, czyli bakterie zasiedlone w filtrze utrzymują przy tak dużej przemianie materii, azotany na poziomie 40 :D

-Struktura kulek bardzo chropowata, tak jak podaje producent.
P1050572.JPG
W dotyku wkłady bardzo szorstkie i porowate.

Jestem bardzo zadowolony z użycia tego rodzaju wkładu biologicznego, oczywiście sam wkład nie wystarczy, wspomogłem go bakteriami nitryfikacyjnymi AZOO-SUPREME BIOGUARD, ale o tym środku w osobnym temacie.
Serdecznie polecam AZOO ACTIVE FILTER 4in1 :!:

Wkład naprawdę skuteczny i warty polecenia.
P1050573.JPG
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: KAMYK »

Zakupiony i już jest w kubełku :!: jutro doleję trochę chemii(chociaż staram się takich rzeczy nie używać) i czekam 3 tyg,a jak nie będzie żadnych efektów to wpadam do Częstochowy w odwiedziny do Ciebie ;)oczywiście sprawdzić jak Twój AZOO ACTIVE FILTER 4in1 się sprawdza.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: KAMYK »

KAMYK pisze:Zakupiony i już jest w kubełku :!: jutro doleję trochę chemii(chociaż staram się takich rzeczy nie używać) i czekam 3 tyg,a jak nie będzie żadnych efektów to wpadam do Częstochowy w odwiedziny do Ciebie ;)oczywiście sprawdzić jak Twój AZOO ACTIVE FILTER 4in1 się sprawdza.
No i do Częstochowy się nie wybiorę :cry: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 naprawdę działa tak jak w opisie :!: zaskoczenie w 100% z mojej strony na plus :oo No3 spadło o ponad 50%,woda kryształ :-D POLECAM :!: :!: :!:
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
abaddon79
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 07 września 2013, 20:48
Płeć: On
Lokalizacja: Czewa-Gnaszyn

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: abaddon79 »

Pany..a powiedzcie ile tego trzeba by kupić na dwie kaskady, stary Aquaszut 300 (?) -coś jak Aquael fzn2, oraz HBL -301?
Nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia ile tego faktycznie jest.
Poza tym wkładem była by tylko odrobina gąbki do przykrycia wkładu i gąbka jako prefiltr na wlocie.
Starczy takie 48 sztuk- u Boomera, czy trzeba brać więcej?
Tomek
[250L] Thorichthys maculipinnis+ Xiphophorus hellerii "Palenque"
[100/200L] Macropodus opercularis+Trigonostigma espei
[60L] Tateurndina ocellicauda (w planie)+Pseudomugil gertrudae
[60L] Apistogramma borelli (w planie)+Hyphessobrycon amandae
[30L] Fundulopanchax gardneri
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Będę niebawem robił test tego właśnie m.in. w kaskadzie hbl 301 to powiem dokładnie wraz ze zdjęciami. Wczoraj dostałem to w swoje ręce i na pierwszy rzut oka wygląda, że na jedną albo nawet dwie takie kaskady wystarczy ale na pewno dam znać wkrótce jak to wychodzi dokładnie.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: KODI »

Litr Ci jest zbędny ;) Mniejsze opakowanie na dwie kaskady powinno wystarczyć :idea:

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-acti ... -4504.html" onclick="window.open(this.href);return false;
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
abaddon79
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 07 września 2013, 20:48
Płeć: On
Lokalizacja: Czewa-Gnaszyn

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: abaddon79 »

KODI pisze:Litr Ci jest zbędny ;) Mniejsze opakowanie na dwie kaskady powinno wystarczyć :idea:
Dzięki
Właśnie o takiej ilości myślałem...
Tomek
[250L] Thorichthys maculipinnis+ Xiphophorus hellerii "Palenque"
[100/200L] Macropodus opercularis+Trigonostigma espei
[60L] Tateurndina ocellicauda (w planie)+Pseudomugil gertrudae
[60L] Apistogramma borelli (w planie)+Hyphessobrycon amandae
[30L] Fundulopanchax gardneri
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: Red »

Jeżeli chodzi o te 48 sztuk to jest to idealna ilość do pojemnika w filtrze wewnętrznym Aquael Turbo Filter
http://www.aquael.pl/index.php?option=c ... 36&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
U mnie filtr ten pracuje w akwarium z muszlowcami i faktycznie w początkowym okresie zredukowana została w części liczba azotanów. Zbiornik jest dość słabo obsadzony roślinami zatem nie są one w stanie zredukować tej liczby azotanów gdzie w kranie jest to 40 ppm (test Zooleka). Co prawda podobne działanie ma zeolit ale on po pewnym czasie wymaga wymiany ze względu na możliwość "oddawania" do słupa wody tego co pochłonął wcześniej. Zatem myślę, że za kolejny miesiąc i dwa trzeba powtórzyć odczyty i porównać czy jest to proces stały "pochłaniania" i czy nie nastąpi "zwrot". Czas pokaże.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
abaddon79
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 07 września 2013, 20:48
Płeć: On
Lokalizacja: Czewa-Gnaszyn

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: abaddon79 »

12 "granulek" już w HBL'u.
Wsypałem je na no pojemnika filtra.
Przykryłem je połową gąbki która była wcześniej wkładem w tym filtrze, z drugiej połowy zrobiłem prefiltr na rurce w akwarium.
Zobaczymy ...
Tomek
[250L] Thorichthys maculipinnis+ Xiphophorus hellerii "Palenque"
[100/200L] Macropodus opercularis+Trigonostigma espei
[60L] Tateurndina ocellicauda (w planie)+Pseudomugil gertrudae
[60L] Apistogramma borelli (w planie)+Hyphessobrycon amandae
[30L] Fundulopanchax gardneri
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4in1 od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Też tak zrobiłem - można szczegóły znaleźć w temacie Zielony mikrus II
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”