AZOO COLOR CONDENSED BASIC FERTILIZER od Akwarystyczny24

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

AZOO COLOR CONDENSED BASIC FERTILIZER od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

W tym temacie przedstawię wyniki testów produktu AZOO COLOR CONDENSED BASIC FERTILIZER będącego w ofercie sklepu Akwarystyczny24.

Test zostanie przeprowadzony w akwarium roślinnym prowadzonym na linii produktów AZOO.

Poniżej zdjęcia oraz informacje o produkcie zaczerpnięte ze strony sklepu Akwarystyczny24.
11AZ18005-1.jpg
11AZ18005-1.jpg (80.19 KiB) Przejrzano 4418 razy
1AZ18005-2.jpg
1AZ18005-2.jpg (100.6 KiB) Przejrzano 4418 razy


AZOO COLOR CONDENSED BASIC FERTILIZER

--- Unikalny podkład nawozowy pod podłoże z aktywnymi bakteriami ---

Do akwarium roślinnego.



Od akwarystyczny24:
AZOO Color Condensed Basic Fertilizer jest unikalnym granulatem nawozowym pod podłoże. Wyprodukowany został w najbardziej zaawansowanym procesie produkcji. Zawiera niezbędne elementy i pierwiastki śladowe dla roślin wodnych jak: K, Mg, Ca, Fe, P, Na, Mn, Al, Co, Zn, Mo, S, B, Si i wiele innych. Są one skondensowane i odpowiednio se sobą połączone w granulkach w siedmiu kolorach. Składniki odżywcze zawarte w podkładzie są powoli uwalnianie i pobierane przez korzenie roślin. Czas aktywności granulatu to 12-24 miesiące. Dodatkowo składniki w postaci aktywnych bakterii pomagają w rozkładaniu materii organicznej i toksyn jak siarkowodór. Aktywność bakterii wynosi 2 lata. Ich obecność pomaga w utrzymaniu zdrowych (białych) korzeni i może zapobiegać ich gniciu.



Opis:
- zawiera niezbędne składniki odżywcze dla roślin wodnych.
- powoli uwalnia elementy i i pierwiastki śladowe przez okres 12-24 miesięcy.
- aktywne bakterie usuwają siarkowodór, który powoduje czernienie korzeni roślin.
- pomaga utrzymać korzenie w zdrowiu i zapobiega gniciu.
- nie zmienia parametrów wody jak pH, KH.
- nie zawiera azotanów i fosforanów, nie powoduje wzrostu glonów.
- nie ma żadnego wpływu na ryby akwariowe.
- prosty w użyciu, odpowiedni do każdego akwarium z roślinami.
- dostępne opakowania: 20g, 50g, 100g.



Sposób użycia:
1. 50g granulatu AZOO Color Condensed Basic Fertilizer wystarcza na powierzchnię* dna 1000cm2.
2. Wsyp połowę podłoża (żwiru) na dno zbiornika.
3. Rozsyp AZOO Color Condensed Basic Fertilizer równomiernie po podłożu.
4. Przykryj rozsypany granulat pozostałą częścią podłoża.
5. Tak przygotowane dno jest gotowe do startu akwarium.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Więcej informacji jak i wyniki osobistych obserwacji będzie można znaleźć w tym temacie jak i w temacie dotyczącym całego akwarium - gdy już taki zostanie założony.

-- 24 lis 2013, 23:10 --

Pierwsze wykorzystanie granulek do testów można znaleźc w temacie Zielony mikrus II - zapraszam do zapoznania się oraz do wymiany doświadczeń.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AZOO COLOR CONDENSED BASIC FERTILIZER od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Po ponad miesiącu nadeszła pora by próbować wyciągnąć jakieś wnioski (choć jeszcze za wcześnie by podsumować w rzetelny sposób - ale zawsze lepiej prezentować częściej mniejsze etapy).

Więc po pierwsze - rzeczywiście kulki nawozowe jak do tej pory są dosyć trwałe - te umiesczone z przodu przy szybie się nie rozpadły (jedna lekko pęka). Więc nie zrobił się z nich pył po kilku tygodniach (czego się obawiałem):
01.jpg
02.jpg
Jeśli chodzi o eleocharisa to trudno coś konkretnego jeszcze powiedzieć, gdyż pierwsze pędy dopiero co zaczęły dochodzić do szyby.
Natomiast mam ciekawe spostrzeżenie - eleocharis w tym akwarium rośnie głęboko - kłącza idą pod podłoże dosyć głęboko - widać to na powyższych zdjęciach jak i na nastepnym - nowe igiełki są krótkie - wyrastają z głębi podłoża.
03.jpg
Natomiast w drugim akwarium gdzie nie ma kulek nawozowych kłącze płuży się płyciutko (igiełki równe na całej powierzchni - zarówno te pierwsze wsadzone jak i odrosty).
04.jpg
Może się mylę, ale może to świadczyć o tym, że kłącza chętniej kierują się w dół (teraz widzę, że te granulki trochęza głęboko zasypałem - jest za gruba warstwa dla nich) w stronę bardziej bogatej w substancje nawozowe warstwy.

Mój drugi błąd to to, że w jednym akwarium się bardziej przyłożyłem i posadziłem parvulę rozdzielając na pojedyncze ździebełka a w tym wsadziłem kępkami. Trochę utrudnia to teraz podjęcie decyzji, czy tempo wzrostu z granulkami jest jakieś wyraźnie szybsze, gdyż ten z drugiego akwarium (lepiej rozsadzony) miał łatwiej na starcie.
Natomiast tutaj widać, że kępki się bardzo ładnie zagęściły a dopiero potem dookoła rozchodzą się pojedyncze pędy - więc w tym przypadku eleocharis jest jakby trochę do tyłu.

Zobaczymy za jakiś czas jak to będzie wyglądało - generalnie - jak widać samo podłoże sprawia, że eleocharis też sobie dobrze radzi, jednak sukcesem dla mnie byłoby gdybym mógł jednoznacznie stwierdzić, czy obecność granulek wyraźnie wpłynęła na tempo i jakość wzrostu sitowia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”