AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

AQUAMAX CATAPPA DECOR

Rurka z kory migdałecznika morskiego XL do akwariów i terrariów


Opis pochodzi ze strony sklepu Akwarystyczny24, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz zdjęcia produktu.



OD AKWARYSTYCZNY24
Duże rurki z kory azjatyckiego migdałecznika morskiego dostępne dla wszystkich akwariów i terrariów, wykonane z naturalnego, nieprzerobionego i czystego surowca. CATAPPA DECOR przyciąga wzrok a do tego ma praktyczne zastosowania.



WŁAŚCIWOŚCI
- Naturalna dekoracja z pielęgnacyjnym działaniem
- Idealna do aquascapingu i aranżacji terrarium
- Ulubione miejsce do składania ikry, odpoczynku i schronienia
- Pozytywne działanie identyczne jak w przypadku kory migdałecznika morskiego (Catappa Bark)


Duże rurki opadają szybko na dno akwarium i służą jako miejsce do składania ikry lub schronienia. Catappa Decor nie farbuje wody i oferuje dużo możliwości w Aquascapingu i aranżacji terrarium. W terrariach rurki z kory migdałecznika morskiego służą też ich mieszkańcom jako miejsce do spania i schronienia.

Przed użyciem przepłucz Catappa Decor, np pozostawiając go na noc w wodzie.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

Nad tym także myślałem, w sumie przydało by się je mieć dla zbrojników i nie tylko, mogłyby posłużyć dla pielęgniczek, choć ciekaw jestem jak z wielkością otworów.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Dokładnie tych jeszcze nie testowałem - więc na Twoje pytania odpowiem jak sam się przekonam, jednak miałem kiedyś podobne i wiem, że jak namokły to się trochę otwierały a jak podeschły to kurczyły się niczym schnący wiór.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

No to czekam na testy i zdjęcia oczywiście oraz opis co i jak. W sumie jak będzie dobrze to może się skuszę na te rurki.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AQUAMAX CATAPPA DECOR XL od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Opakowanie zawiera dwa kawałki kory migdałecznika:
01.jpg
Każdy z kawałków ma ok 14cm długości.
02.jpg
Kora jest sucha i zwinięta w rulon:
03.jpg
04.jpg
Zgodnie z instrukcją, korę należy pozostawić zamoczoną przez jakiś czas.

Ja włożyłem obydwa kawałki do niewielkiej miseczki i zostawiłem na noc.

Rano kawałki kory się bardzo ładnie rozwinęły. Woda zabarwiła się delikatnie na kolor brązowy co świadczy o garbnikach zawartych w korze.
Jednak nie jest to mocne zabarwienie (poza tym to była mała miska a w niej całkiem spore kawałki). Po umieszczeniu w akwarium nie ma efektu brązowej wody.

Jak na moje potrzeby oraz ograniczenia związane z aranżacją zbiorników przeznaczonych do testów, ta ilość to zdecydowanie za dużo. Wydaje mi się, że takie dwa kawałki można spokojnie podzielić na pół, i wykorzystać jako 4 kryjówki (np. dla zbrojników - jeśli niewielkie lub raczków czy krewetek) w większym akwarium. Dla małych zbiorników (np. przeciętne krewetkarium 20-30l) ilość zawarta w opakowaniu spokojnie powinna wystarczyć na 2-6 zbiorników (zależnie od tego jak dużo takich kawałków kory chcemy umieścić w akwarium).

Ja w akwarium testowym umieściłem dwa kawałki o długości ok 2-3 cm. Te kawałki powstały poprzez rozerwanie wcześniej odciętego kawałka kory (po namoczeniu kora się "rozkłada" dając półokrąg o dosyć dużej średnicy - za dużej jak na potrzeby tak małego akwarium - dlatego można spokojnie podzielić to na kilka części i dzięki temu jeszcze zwiększyć ilość elementów.



Mi w zupełności wystarczają kryjówki o średnicy 2-3 cm.
05.jpg
06.jpg
Jak widać na zdjęciach - krewetkom też bardzo przypadły do gustu. Zdjęcia zrobione krótko po wpuszczeniu krewetek do akwarium, więc te instynktownie zaczęły szukać kryjówek.
Wydaje się więc, że kawałki kory migdałecznika powinny się świetnie sprawdzić jako schronienie w czasie wylinki, kiedy to krewetki są raczej płochliwe.
Prawdopodobnie równie dobrze sprawdzą się jako kryjówki dla raczków - zwłaszcza samic inkubujących jajka. Zbrojników nie mam możliwości sprawdzić - ale może być podobnie.

Co do innych aspektów samej kory - obserwuję od czasu do czasu, jak krewetki siedząc na niej, skubią ją. Tak samo dla krewetek jak i dla zbrojników może ona więc być dodatkowo urozmaiceniem diety bogatym w składniki działające przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

Jak widać z całego opakowania wykorzystałem tylko kawałek, jednak niebawem będę robił restart w kilku zbiornikach z krewetkami, więc tam umieszczę większe kawałki i za jakiś czas dodam kolejne zdjęcia pokazujące jak sprawdza się kora w zbiorniku hodowlanym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”