AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

AQUAWILD BLADE STONE
Piękne poszarpane skały do akwarium roślinnego i dekoracyjnego



Zdjęcia i opis zaczerpnięte ze strony sklepu Akwarystyczny24 - gdzie można znaleźc więcej informacji na ich temat.
BladeStoneDo2.jpg
BladeStoneDo2.jpg (147.18 KiB) Przejrzano 7126 razy

Od akwarystyczny24:
BLADE STONE to piękne, poszarpane skały. BLADE oznacza ostrze, skały w przeważającej ilości posiadają poszarpaną strukturę na kształt ostrza. BLADE STONE to najlepsza selekcja kamieni dla najbardziej wymagających akwarystów i designerów. Skała umożliwia tworzenie najbardziej finezyjnych i przyciągających oko aranżacji. Kolorystycznie przeważają w nich szarości z drobnymi akcentami bieli. Skały mają bardzo pożądany "dziki" kształt. Niepowtarzalność form gwarantuje doskonały efekt aranżacji akwarium. Skały Aquawild pochodzą z brzegów strumieni i rzek Azji, zbierane są na potrzeby wystroju akwarium. Skały mogą mogą nosić ślady dzikiej natury jak kawałki korzeni lub porastającego je mchu.
BladeStone2.jpg


W przypadku pozostałych produktów z recenzją muszę się wstrzymać do momentu rozpoczęcia testu, jednak w przypadku kamieni nie mogłem się powstrzymać i już teraz muszę napisać parę słów.
Kamienie, które dostałem w zamówionym zestawie zrobiły na mnie duże wrażenie - wyglądają bardzo ciekawie. Mają bardzo poszarpaną strukturę - jestem przekonany, że w wodzie będą wyglądały niesamowicie - przy takich kamieniach trzeba bardzo uważać z aranżacją by ich za bardzo nie przysłonić - mimo iż maję być tylko jej elementem, to jednak warto je wyeksponować choć w kilku miejscach.

Następnym razem postaram się zrobić zdjęcia kamieni, które wykorzystam (może jeszcze przed testem) by pokazać jak wyglądają.

-- 08 lis 2013, 22:04 --

A oto kilka zdjęć moich kamieni - jak widać krawędzie są bardzo poszarpane i ostre (zasługują na swoją nazwę).

W rzeczywistości z powodu tak głębokich i zróżnicowanych bruzd kamienie wyglądają dużo ciekawiej i z każdej strony prezentują się inaczej.

Coś czuję, że będę miał poważny problem jak je ułożyć w akwarium i którą stronę wyeksponować bo wystarczy odrobinę przestawić kamień i już widok się diametralnie zmienia.
Załączniki
DSC_0755.jpg
DSC_0760.jpg
DSC_0765.jpg
DSC_0768.jpg
DSC_0771.jpg
DSC_0776.jpg
DSC_0779.jpg
DSC_0780.jpg
DSC_0783.jpg
DSC_0785.jpg
DSC_0792.jpg
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

Kamienie mają fajną strukturę, może kiedyś jak założę jakąś małą kostkę to spróbuję, póki co czekam na wystartowanie zbiornika przez Ciebie, na pewno będzie zje fajny.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: Big daddy »

Każde zdjęcie kojarzy mi się z moją ulubioną serią czyli LOTR, kamienie są zjawiskowe i mam nadzieję że w jednej z Twoich aranżacji zobaczę klimat Tolkienowskiej powiesci. Po prostu super, już nie mogę się doczekać w co zamienisz te kamienie Midasie z!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

O widzę że ktoś tu lubi Tolkiena, super to nie jestem tu sam.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: jaszczur »

Nad takimi kamolami zastanawiałem się przy obmyślaniu planu na swoje ostatnio stworzone akwarium ale wygrały otoczaki :)
Dołączam również do Drużyny Pierścienia ;)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Przyznam, że ja na początku zainteresowałem się nimi bo wyglądały fajnie na zdjęciach. Jednak nie wiem czy wcześniej same zdjęcia by mi wystarczyły do podjęcia decyzji o wyborze akurat tych (mam kilkadziesiąt kg kamieni podobnych do innego produktu Akwarystyczny24 czyli Grey Stone ale robiłem już na nich kilka zbiorników i postanowiłem spróbować czegoś innego.
Wybrałem te (choć ich nie znałem, a jeszcze były w ofercie Dragony ale te jakoś nieoderwalnie kojarzyły mi się z Iwagumi a nie planuje takiej aranżacji).

Dopiero teraz po zobaczeniu ich na żywo jestem pod wrażeniem kształtów i widzę, że to był strzał w dziesiątkę.

Mam nadzieję, że w wodzie w towarzystwie ciemnych korzeni torfowych efekt będzie jeszcze lepszy.

P.S. W drużynie pierścienia jestem już od dawna :-)
A skoro już o tym wspomnieliście to pamiętam, że na forum było kiedyś akwarium Asi pt. Rivendell - myślę, że tam takie kamyki sprawdziły by się idealnie.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: Red »

No to jako OT dodam, że w wersji papierowej jestem fanem od 1985 r. A jeżeli chodzi o kamole to i tak najlepszy jest widok live i na dokładkę w misternie zaplanowanej aranżacji.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: jabluszko520 »

czekam z niecierpliwością i zainteresowaniem na dalszy rozwój testu, ciekawe jaką aranżację wykombinujesz :D
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AQUAWILD BLADE STONE od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Pierwsze kamienie już można zobaczyć w zbiorniku Zielony mikrus II.

Z góry podkreślam, że ciekawsze kamienie będą w kolejnym zbiorniku, którego jeszcze nie dodałem do galerii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”