AQUAMAX - kora migdałecznika morskiego nano

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

AQUAMAX - kora migdałecznika morskiego nano

Post autor: MarSz »

AQUAMAX Kora migdałecznika morskiego NANO

AQUAMAX Kora migdałecznika morskiego
(aquamax Catappa Bark)



Opis pochodzi ze strony sklepu Akwarystyczny24, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz zdjęcia produktu.



OD AKWARYSTYCZNY24
Miękka, namoczona w akwarium kora migdałecznika morskiego aquamax jest ''wyjadana'' regularnie przez krewetki oraz raki karłowate. Kora jest nie tylko trwała, ale także przyciąga wzrok upiększając akwarium.



WŁAŚCIWOŚCI
Naturalna dekoracja z praktycznym zastosowaniem
Schronienie i możliwości kryjówek dla ryb, krewetek, ślimaków i innych bezkręgowców
Naturalna ochrona błony śluzowej dzięki ściągającemu działaniu
Szczególnie bogata w naturalne garbniki
Łagodny środek odkażający przeciwko zakażeniom


AQUAMAX (Terminalia Catappa Bark) to naturalna kora z tropikalnego migdałecznika morskiego. Dlaczego jest tak ważna dla akwarystyki? Zawarte w niej substancje humusowe wywierają niezwykle pozytywny wpływ na regulację jonów i pH. Gęstość potencjalnych, szkodliwych bakterii w wodzie akwariowej jest relatywnie wysoka. Przez to bardzo często tworzą się na skrzelach ryb i krewetek grube warstwy śluzu, które wpływają ujemnie na wymianę gazów i regulację jonów oraz pH. Uwalniane kwasy humusowe z liści migdałecznika morskiego (Terminalia Catappa Leaves) i kory migdałęcznika morskiego (Terminalia Catappa Bark) hamują rozprzestrzenianie się bakterii. Tropikalna czarna woda ze swoją wysoką zawartością kwasów organicznych (np. kwasy humusowe) jest szczególnie wolna od zarazków. Przy okazji migdałecznik nie powoduje zachwiania pożytecznej flory bakteryjnej w akwarium. Praktycznie wszystkie pożyteczne i pożądane w akwarium bakterie żyją w obrębie błony biologicznej „biofilm” składającej się z polisacharydów, którą po części same wytwarzają. Ten właśnie „biofilm” chroni żyjące w nich bakterie przed negatywnymi chemicznymi czynnikami.

Kora migdałecznika morskiego jest dostępna dla akwariów w każdej wielkości.


DOZOWANIE
- 1-2 kawałki kory na akwarium 100l. Kora zatonie po kilku godzinach.
- Taniny zostają całkowicie oddane po około 3 tygodniach. Po tym czasie należy wymienić korę na nową, starą można pozostawić jako dekoracja.
- Przy składowaniu suchym przydatność jest nieograniczona
- Różnice w wielkości, kolorze i formie są dopuszczalne, jest to produkt naturalny i nie ma to wpływu na jakość.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje spostrzeżenia

Kora migdałecznika Nano to opcja dla małych zbiorników. Nadaje się szczególnie do krewetkariów, gdzie posłuży głównie jako źródło tanin, garbników oraz związków humusowych a przede wszystkim jako urozmaicenie diety krewetek.
DSC_1034.jpg
W zasadzie produkt ten to to samo, co wcześniej opisywane kawałki kory AQUAMAX CATAPPA DECOR XXL jednak tutaj już podzielony na malutkie części. W tej opcji więc już nie posłuży jako kryjówka dla krewetek.

Na poniższych zdjęciach pokazane są kawałki kory.
Ilość pokazana na zdjęciach nie jest zawartościa opakowania. Mam ten produkt już od dłuższego czasu i część wykorzystałem a część rozdałem, więc nie jestem teraz w stanie pokazać dokładnego zdjęcia zawartości opakowania zaraz po otwarciu, jednak myślę, że można spokojnie założyć, że przeciętna ilość w opakowaniu to 2x to co na zdjęciu (mniej więcej połowę już wykorzystałem).
DSC_1038.jpg
DSC_1041.jpg
Stosowałem ją dotychczas w kilku krewetkariach, jednak nie robiłem zdjęć, na których mógłbym lepiej pokazać kawałki kory, jednak zrobię to niebawem w nowych akwariach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”