AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

AZOO CARBON PLUS

--- NAJBARDZIEJ WYDAJNY I SKUTECZNY WĘGIEL W PŁYNIE ---

Poprawia wzrost roślin, Blokuje glony

Zastępuje drogi sprzęt CO2!


Podczas testów spróbuję sprawdzić, czy stosowanie tego środka w niewielkim akwarium (gdzie nie stosuję nawożenia CO2 z butli) pozwoli na wystarczającą suplementację w węgiel.

Poniżej najważniejsze informacje o produkcie - więcej szczegółów na stronie sklepu Akwarystyczny24


OD AKWARYSTYCZNY24
AZOO CARBON PLUS przede wszystkim jest bardzo skutecznym i wydajnym źródłem organicznego węgla (C), najważniejszego, niezbędnego składnika do budowy roślin. Węgiel (C) zawarty w preparacie bez którego rośliny nie mogą żyć jest szybko przez nie wchłaniany, bez dodatkowych strat energii. Regularne stosowanie AZOO CARBON PLUS widocznie i szybko poprawia wzrost roślin, barwę i ich kondycję.

Ponadto AZOO CARBON PLUS oferuje szeroki wachlarz korzystnych właściwości. Specjalna formuła anty glonowa ogranicza wzrost glonów nitkowatych i pędzelkowatych, co potwierdzają testy. Dużym atutem węgla zawartego w AZOO CARBON PLUS są jego silne właściwości redukujące, preparat przekształca obecne w akwarium, słabo przyswajalne przez rośliny 3-wartościowe jony żelaza Fe3+ do łatwo przyswajalnych przez rośliny jonów Fe2+, które odpowiadają za "soczystą" zieleń u roślin wodnych. Zjawisko wytrącania się jonów do formy nie przyswajalnej, zwłaszcza żelaza jest obecne w każdym akwarium z większym niż przeciętne oświetleniem gdzie są używane niskiej jakości nawozy, dlatego AZOO CARBON PLUS działa tak skutecznie w tych zbiornikach. AZOO CARBON PLUS może być stosowany z powodzeniem w każdym akwarium z roślinami. Idealny przy zakładaniu zbiornika, nawet zbiornika bez roślin! Pomaga zapobiec niechcianym glonom w najtrudniejszym okresie, czyli na starcie akwarium. Ze względu na bardzo szeroki wachlarz korzystnych właściwości AZOO CARBON PLUS stał się w niespełna 2 lata najbardziej uznanym preparatem zawierającym płynny węgiel na rynku akwarystycznym, POLECAMY!!!



WŁASCIWOŚCI

Optymalnie dostarcza przyswajalnego węgla (C) dla roślin
Zapewnia więcej korzystnych właściwości niż preparaty dostarczające tylko węgiel
Znacząco poprawia wzdłużny i poprzeczny wzrost roślin w akwarium
Poprawia kondycję roślin, uwydatnia kolory, przyspiesza fotosyntezę i "bomblowanie"
Skutecznie blokuje glony nitkowate
Skutecznie blokuje glony pędzelkowate
Wzmacnia działanie stosowanych nawozów mikro elementowych
Idealny do "startu bez glonów" każdego akwarium słodkowodnego
"Przekształca" nieprzyswajalne Fe3+ do łatwo przyswajalnego przez rośliny Fe2+
Poprawia wzrost roslin i blokuje glony nawet w akwariach ze sprzętem CO2
Super koncentrat, najlepszy stosunek ceny do wydajności i właściwości
Kompatybilny ze wszystkimi nawozami marki AZOO
Bezpieczeństwo dla ryb i krewetek potwierdzone testami laboratoryjnymi AZOO



WYDAJNOŚĆ
AZOO CARBON PLUS ma największą wydajność spośród preparatów dostarczających węgiel w formie płynnej. Maksymalne dawkowanie to tylko 1ml preparatu na 40l wody dziennie lub co dwa dni. Popularne źródła węgla np. Easy Life Easy Carbo mają maks. dawkowanie 1ml na 25l. Oznacza to iż AZOO CARBON PLUS jest prawie dwa razy wydajniejszy.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

No cóż, tutaj nie byłbym takim optymistą, wszystko zależy również od wielkości zbiornika, moim zdaniem taki specyfik bardziej nadaje się do mniejszych zbiorników, wchodzi w to niestety ekonomia. Przy większych zbiornikach już raczej CO2 z butli, a Azoo Carbon raczej jako dodatek tylko, ale mogę się mylić. Poczekam na testy, choć przydało by się przetestować w większym zbiorniczku równocześnie, ciekaw jestem w jakim Ty Marcinie będziesz testował.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

No tutaj akurat się zgodzę.
W wielu dotychczas mi znanych przypadkach węgla w płynie zawsze brałem je pod uwagę jako dodatek z powodów ekonomicznych. W większych zbiornikach po prostu trzeba by go dużo zużyć co już może nie być takie tanie jak butla.
Natomiast w małych zbiornikach akurat może często spokojnie zastąpić gaz.
Tym bardziej, że tutaj w drugą stronę - nie zawsze butla wychodzi tanio do małego zbiornika.

Ją akurat będę robił testy w niedużych zbiornikach (ograniczone warunki lokalowe).
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: alkorta »

No to faktycznie mógłby być problem ze względu na ilość produktów do testu.
Z carbo w sumie jest też inaczej w dużym zbiorniku, jeżeli mamy mało roślin, czyli mamy do czynienia ze zbiornikiem gdzie rośliny nie stanowią roli pierwszo-planowej, choć w takim zbiorniku nie wiem czy jest wówczas sens stosowania carbo, chyba że tylko do ograniczenia rozwoju glonów.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: Big daddy »

Tutaj Panowie nie można mylić dwóch, pojęć węgiel w płynie nigdy nie zastąpi CO2 w klasycznym wydaniu. Owszem można prowadzić nawet duże zbiorniki tylko na samych preparatach z węglem ale to nie znaczy że, zastępują one dwutlenek węgla. Węgiel w płynie dla mnie jest jednak niezastąpionym dodatkiem do co2 czasem jedyną barierą oddzielającą akwarium od krasnorostów i innych tego typu świnstw, zawsze w podwójnej dawce i do tej pory skuteczne. Pytanie czy ten węgiel w opłynie rzeczywiście ma większą wydajniość? Mam nadzieję ze się dowiemy z testu.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Konrad Demczuk
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2013, 15:37
Płeć: On
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: Konrad Demczuk »

I jak tam wyniki testu?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: AZOO CARBON PLUS od Akwarystyczny24

Post autor: MarSz »

Konrad - tutaj jest temat zbiorczy:
viewtopic.php?f=141&t=2632" onclick="window.open(this.href);return false;
a w nim linki do dwóch akwarii, w których testowałem ten jak i inne produkty.

Co prawda dawno nie aktualizowałem tematów - musiałbym to zrobić.

Akwarium w kostce Aquaela zostało po wystawie AquaJura2014 zdemontowane (po pierwsze trochę ucierpiało w transporcie w drodze powrotnej a poza tym miałem niewielkie przemeblowanie w domu i zostało miejsce tylko na jedno akwarium).

Akwarium Zielony MIkrus istnieje do tej pory i ma się dobrze - za dobrze mógłbym rzec. Ostatnio już się nim nie opiekuję od miesiąca - więc i nie podaję tego CO2 w płynie ale dopóki stosowałem to przyrost roślin był na zadowalającym poziomie.

Teraz bez żadnego nawożenia akwarium sobie dobrze radzi - zasługę przypisuję podłożu i dobrze ustabilizowanej biologii (duża masa roślinna, mało organizmów żywych, wkłady AZOO 4in1 oraz ceramika AZOO w filtrze).

Miałem takie chwile, że chciałem i to drugie akwarium zlikwidować (trochę zaczyna mi miejsca brakować) ale musi postać jeszcze przynajmniej do czasu aż odpalę większy projekt czyli vivarium.

Wtedy aranżacja zostanie rozebrana i wykorzystana w vivarium.
Tam też będę kontynuował obserwację ale już tylko niektórych produktów - przede wszystkim dalej będę testował podłoże, które jak na razie ma u mnie same plusy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy oraz opinie o urzadzeniach i gadżetach”