AZOO Plus Supreme Bioguard test Krzyśka w Razborkowie 45L

Tutaj użytkownicy, którzy podjęli się testowania bakterii AZOO mogą umieszczać swoje fotorelacje i recenzje

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

AZOO Plus Supreme Bioguard test Krzyśka w Razborkowie 45L

Post autor: krzysiekh »

Na dzień dobry wielkie DZIĘKUJĘ dla Akwarystyczny24 za udostępnienie smrodka do testów ;)

Mój mini test trwa w akwarium 45 litrów, mini dlatego, że jest to już akwarium z "przeszłością".
Ale może od początku, pierwsze co mnie uderzyło to niepojęty zapaszek przetworzonej kupy wieprzka, pot. zwanej gnojówką.
Szybki wniosek - śmierdzi, czyli jakieś żyjątka tam muszą być!

Tutaj będzie zdjęcie akwarium :)

Dozowanie odbywa się każdego tygodnia w ilości odpowiadającej pojemności wnętrza nakrętki (to mniejsze wnętrze).

Założenia (ze strony sprzedawcy) - Moja opinia na ten temat
1. Zawiera naturalne, pożyteczne bakterie, 100% wolny od chemikaliów.
to akurat czuć więc prawda :)

2. Buduje zdrowy i długotrwały ekosystem słodkowodny.
ciężko mi się wypowiedzieć po parunastu zastosowaniach, ale żadna bomba nie wybuchła a rybom i krewetkom rogi nie urosły :)

3. Znacząco redukuje częstotliwość podmian wody.
I tak i nie, zależy od zbiornika, w 25L krewetkarium, woda ta sama przez 2-3tyg i nic nie śmierdzi, chemia w normie, w 45L gdzie daję nawozy podmiana musi być regularnie więc wpływ niemierzalny

4. Gwarantuje doskonałą zdolność rozkładu zanieczyszczeń w akwarium.
wierzę na słowo, bo mikroskopu nie mam

5. Skutecznie rozkłada odchody ryb i niezjedzony pokarm.
miejsce mojego sprzeciwu, zarówno w granulacie jak i w piasku leżą tysiące kup jak i "szlamu?"

6. Blokuje źródła zanieczyszczeń w akwarium.
czyli teoretycznie musiałoby zabijać ryby O/, a tak na poważnie, nie wiem "co autor miał na myśli" :)

7. Oczyszcza filtry i węże, redukuje konieczność częstego czyszczenia.
w moim przypadku dwojako to rozumiem, bo w filtrze zrobiła się warstwa mułu, której nie było, czyli coś się rozkładało, ale chyba nie tak jak to było w planie. Wylot kaskady obrośnięty syfem (to akurat norma, bo jest w pełnym świetle)

8. Kompletny i efektywny system filtracji biologicznej.
trochę na wyrost stwierdzone, ale mogę powiedzieć, że bardziej wspiera filtrację niż nią jest

9. Natychmiast usuwa szkodliwą materię organiczną, amoniak (NH3), azotyny (NO2), azotany (NO3).
gdyby tak było, to zdechłyby mi wszystkie rośliny, zapewne w pewnym stopniu wspomaga ten cykl (amoniak -> azotyny -> azotany) ale że mam tylko test NO3 i to resztki, nie byłem w stanie doświadczalnie sprawdzić skuteczności

10. Znacznie redukuje trujący siarkowodór (H2S).
zbukiem nigdy nic nie zajeżdżało więc zakładam, że to prawda

11. Znacznie przyspiesza dojrzewanie nowego akwarium.
to sprawdzę już niedługo

12. Stabilizuje parametry wody na najwyższym możliwym poziomie.
nie wiem co to najwyższy poziom, bo wszystko w normie, ale pewnie znów autor miał coś innego na myśli - ogólnie nie wpływa na wahania parametrów wody

13. Zwiększa ilość rozpuszczonego tlenu.
wartość niemierzalna u mnie w domu, ale pomimo gazowania CO2 przyducha nie występuje

14. Zapobiega rozwojowi patogenów w akwarium.
wierzę na słowo, chorób brak

15. Obniża stres żywych organizmów w akwarium.
rybki pływają jak po joincie, bez stresu, krewetki skubią palce przy czyszczeniu szyb czyli jakieś właściwości "łagodzące" musi mieć :ymdevil: - na sobie nie przetestuję ;)

16. Klaruje zmętnienia, pomaga utrzymać krystaliczną wodę.
True, true! - po godzinie od zrobienia chlewu w akwarium (przesadzanie) woda czysta niczym dusza dziewicy 8-)

17. Wspomaga wzrost korzeni roślin i rozkład nawozów.
rotala wkopała się na jakieś 4cm w dół i 10 w bok, więc musi działać, co do rozkładu nawozów nie jest to dla mnie pozytywny efekt ;) ale nie sprawdzałem testami - ogólnie pobory w normie

18. Usuwa brzydki zapach.
dzięki Ci AZOO za ten efekt - brak marudzenia małżonki na zapach akwarium

19. 100% bezpieczny dla ryb, krewetek, roślin i mikrofauny.
nic nie zdechło w czasie testów :)


PODSUMOWANIE
Dozowanie AZOO Plus Supreme Bioguard w tym akwarium nie wywołało burzy (ani pozytywnej ani negatywnej) czyli jest dobrze. Jednak po teście jestem skłonny dozować AZOO Plus Supreme Bioguard w kolejnych zbiornikach, choćby z powodu jego wpływu na zapach i klarowność wody jak i w pewnym stopniu rozrost korzeni (przez likwidację stref beztlenowych?). Jeśli w mam oceniać w skali od 1-5 dam 4- ale jest to tylko moja mało obiektywna opinia, choćby ze względu na bardzo krótki okres testu :)

Jednym zdaniem - można kupować, pomaga, nie szkodzi no i jest dość tanie ;)
Wnioski te dotyczą tylko zbiornika 45L którego opis jak i historia jest tutaj

W niedługim czasie kolejna część już "od podstaw" :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „AZOO Plus Supreme Bioguard testy użytkowników”