AZOO Plus Supreme Bioguard- Tomaszewski

Tutaj użytkownicy, którzy podjęli się testowania bakterii AZOO mogą umieszczać swoje fotorelacje i recenzje

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

AZOO Plus Supreme Bioguard- Tomaszewski

Post autor: Tomaszewski »

Test przeprowadzony na 2 zbiornikach:

1) 45L- świeżo zalany wodą prosto z kranu oraz z jałowym filtrem. Pierwsze wrażenie po odkręceniu preparatu- o ja cię ale daję po nozdrzach :lol:. Środek podany przy starcie oraz przy pierwszej podmianie, zero jakichkolwiek problemów ze zbiornikiem. Nie pojawił się żaden glonik a parametry po tygodniu pozwalały już zasiedlić akwarium. Przy nowym zbiorniku zakładanym od zera pewnie zastosuję ów środek.

2) 160L- z zaburzonymi parametrami ale z ustabilizowaną florą bakteryjną. Test prowadzony przez okres kilku tygodni, wpływ na roślinność pod kątem przyrostów oraz wyglądu żaden, wpływ na parametry wody również 0, przyrost lub zmniejszenie ilości glonów 0, ryby natomiast zaczęły zachowywać się jakby żwawiej i według mojej oceny są może ciut lepiej wybarwione. Słyszałem że środek pozwala na oczyszczenie wężów filtra ale niestety u siebie tego nie zaobserwowałem, nie zwiększył się również przepływ wody co tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Ogólnie podsumowując preparat godny polecenia przy starcie zbiornika od 0 lub przy użyciu chemii która może wybić nam bakterie. Zbiornik prowadzony z rozsądkiem gdzie filtracja jest dobrana odpowiednio do rozmiaru szkła i obsady a parametry nie są jakoś kosmicznie rozjechane zabezpieczają nas przed konieczności używania dodatkowych wspomagaczy.
Poniżej zamieszczam fotki (niestety słabej jakości) pokazujące zbiornik w początkowej, środkowej i finałowej fazie eksperymentu.
Załączniki
początek.jpg
początek.jpg (111.48 KiB) Przejrzano 4270 razy
środek.jpg
środek.jpg (98.85 KiB) Przejrzano 4270 razy
koniec.jpg
koniec.jpg (92.89 KiB) Przejrzano 4270 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „AZOO Plus Supreme Bioguard testy użytkowników”