nadwódka wielonasienna

Moderatorzy: Opiekun_Forum, Założyciel, admin_tech

Awatar użytkownika
Filipoo4455
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 14:23
Płeć: On

nadwódka wielonasienna

Post autor: Filipoo4455 »

Cześć czy nadwódke wielonasienną trzeba nawozić ? mam żwirek i kostke 20 l
Awatar użytkownika
Filipoo4455
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 14:23
Płeć: On

Re: nadwódka wielonasienna

Post autor: Filipoo4455 »

powie ktoś ?
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: nadwódka wielonasienna

Post autor: sibelius »

Powie ktoś. Ale:
1. Dlaczego piszesz w dziale "Aqua Jura-Wystawa i Targi"? Roślina jest wystawowa? Załóż temat w odpowiednim dziale - jest taki nawet. To nie ściana na facebooku.
2. To jest forum a nie facebook. Użytkownicy natychmiast nie dostają powiadomień na telefon, że ktoś napisał posta. Wejdą na forum, jak będą mieli czas, a jak będą mogli pomóc, to napiszą. Cierpliwości.
3. Zadałeś pytanie w stylu: "Kupiłem kota, czym go karmić? Ma miskę i obrożę". Niby jak na tej podstawie ktoś ma udzielić Ci rzetelnych informacji?
Ile lat, miesięcy czy dni akwarium działa? Jaki masz ten "żwirek"? Jałowy czy wzbogacony nawozami? Jakie oświetlenie? Parametry wody? Zwierzęta w akwarium? Że o zdjęciu akwarium nie wspomnę.

Na podstawie tego, co podałeś, mogę jedynie odpowiedzieć: Tak. Bo jak każda żywa istota, nawódka wielonasienna aby żyć, musi jeść.
Awatar użytkownika
dziesiectysiecy
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 czerwca 2023, 13:28
Płeć: Ona

Re: nadwódka wielonasienna

Post autor: dziesiectysiecy »

Nawożenie nadwódki wielonasienną zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj i skład gleby, dostępność składników odżywczych, a także wymagania roślin, które chcesz uprawiać.

W przypadku żwiru jako podłoża, nie zawiera on składników odżywczych, więc rośliny nie będą pobierać substancji odżywczych z podłoża. W takim przypadku zalecane jest stosowanie nawozów ciekłych lub tabletkowych do roślin. Nawozy dostarczą roślinom niezbędne składniki odżywcze, takie jak azot, fosfor, potas, mikroelementy, które są niezbędne do ich zdrowego wzrostu i rozwoju.

Nawożenie roślin zależy również od ich potrzeb. Rośliny mogą wymagać różnych ilości i typów składników odżywczych, więc warto zapoznać się z wymaganiami konkretnych roślin, które chcesz uprawiać. Możesz zastosować ogólny nawóz wieloskładnikowy, który dostarczy podstawowe składniki odżywcze, lub zastosować nawóz specjalnie dostosowany do rodzaju rośliny.

Pamiętaj, że nadmiar nawozów może być szkodliwy dla roślin i dla całego ekosystemu w akwarium. Ważne jest, aby stosować nawozy zgodnie z zaleceniami producenta i monitorować reakcję roślin na ich zastosowanie.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie nawozy zastosować i w jakiej ilości, warto skonsultować się z doświadczonymi akwarystami lub specjalistami ds. akwarystyki, którzy mogą udzielić Ci szczegółowych wskazówek i porad dotyczących nawożenia roślin w Twoim akwarium.


__________________________
https://pbgconsulting.pl/raporty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aqua Jura-Wystawa i Targi”